Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Carrera GO 4 lines by DT

Pokaż jak budujesz swój tor, jak tworzysz makietę oraz jakie masz ciekawe pomysły. Podziel się swoim doświadczeniem. Zapytaj jak potrzebujesz porady na przykład w ułożeniu ciekawej trasy toru.
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Carrera GO 4 lines by DT

Post autor: DeathThorn »

Hell - o

Jako, że jestem bardzo sentymentalnie związany z moimi torami Carrera GO!!! postanowiłem wyciągnąć je z kartonu i zbudować analogową makietę stacjonarna :roll: , tak na start bo na mój tor digitalowy nie mam jeszcze miejsca. Postanowiłem zbudować tor cztero-liniowy :twisted:
Narysowałem już plan, i spisałem moje elementy , niestety brakuje mi na start 22 szt zakrętów 2/45 także czekam na info, może któryś z forowiczów posiada takowe i mu zalegają :)

Obrazek

wszystkie linie mają po 11,29m także jest równiutko :mrgreen:
teraz czas wybrać się do Leroy Merlin po listwy i płyty OSB
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Carrera GO 4 lines by DT

Post autor: Petrus »

No, no DeathThorn,

bardzo ciekawa trasa. Super rozłożona. Ale jestem ciekaw jak będzie wyglądała w realu. Działaj, działaj!
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Carrera GO 4 lines by DT

Post autor: DeathThorn »

troszkę przejrzałem swoje tory :) i aby wykorzystać jak najwięcej z tego co mam, rozbudowałem projekt o 600 mm :) trasa wydłużyły się do 12,37 m na linię :mrgreen: Powiększona makieta dodatkowo dała mi miejsce na łączkę, domek, i jakiś wzgórek :lol:

Obrazek

oczywiście kilka elementów nadal brakuje. I nadal liczę na Wasze wsparcie :roll: :roll:

wymiary stołu : 3600 x 1200 mm
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Carrera GO 4 lines by DT

Post autor: Petrus »

Całość nabiera coraz lepszego wyglądu. Będzie bardzo ładny tor z ciekawym ułożeniem trasy. Nie oszczędzaj na szynach bo to ma być makieta. A szybko ułożenia trasy się nie zmieni.

Ja bym tylko przemyślał, czy dawać zwężenia, zmiany pasa toru. Powoduje to możliwość kolejnych kolizji samochodów i przeszkadza w płynności przejazdu. Dla mnie płynność jest najważniejsza :D . To samo się tyczy ścięć zakrętów, gdzie na wewnętrznym pasie występują dwa razy a zewnętrznym nie występują. Może to powodować nierówność szans w zależności od pasa.
Najlepiej wszystko ułożyć i przetestować w realu. Już nie mogę doczekać się zdjęć.

Oczywiście jest to kwestia gustu i najważniejsza jest radość z własnego toru.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Carrera GO 4 lines by DT

Post autor: DeathThorn »

Jeszcze tylko 2 zakręty 3/45 i mogę ruszyć z budową. Właśnie dziś przyszły ostatnie brakujące zakręty 2/45 :). Tym razem kupiłem nowe :D ponieważ znalazlem w cenie 54 PLN za opakowanie :) Kupiłem 2 opakowania , zapłacilem 120 PLN razem z kurierem :D i padłem dziś.

Oryginalne zestawy do GO !!! są rewelacyjne :) nie dość, że tory nowiusieńkie w hermetycznym laminacie :) to jeszcze w zestawie mamy spinki i barierki, no cudownie :mrgreen:

Obrazek

Także POLECAM kupować zestawy jeśli ilościowo Wam pasują :) mi brakowało 8szt do końca i kupując 2 zestawy zamknąłem temat tych zakrętów :roll:
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Carrera GO 4 lines by DT

Post autor: Petrus »

No nareszcie coś się w tym temacie dzieje. Bardzo temu kibicuję bo myślę, ze super tor będzie. Dalej DeathThorn! Dalej! :D
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
p_bladek
Profesjonalista
Profesjonalista
Posty: 241
Rejestracja: 01 sty 2017, 22:22

Re: Carrera GO 4 lines by DT

Post autor: p_bladek »

DeathThorn pisze:Jeszcze tylko 2 zakręty 3/45 i mogę ruszyć z budową. Właśnie dziś przyszły ostatnie brakujące zakręty 2/45 :). Tym razem kupiłem nowe :D ponieważ znalazlem w cenie 54 PLN za opakowanie :) Kupiłem 2 opakowania , zapłacilem 120 PLN razem z kurierem :D i padłem dziś.

Oryginalne zestawy do GO !!! są rewelacyjne :) nie dość, że tory nowiusieńkie w hermetycznym laminacie :) to jeszcze w zestawie mamy spinki i barierki, no cudownie :mrgreen:

Obrazek

Także POLECAM kupować zestawy jeśli ilościowo Wam pasują :) mi brakowało 8szt do końca i kupując 2 zestawy zamknąłem temat tych zakrętów :roll:
No gratuluje, widać że nie tylko ja mam szczęście :)
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Carrera GO 4 lines by DT

Post autor: DeathThorn »

cdn ...
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Carrera GO 4 lines by DT

Post autor: DeathThorn »

Witam WSZYSTKICH

po długiej przerwie wracam do WAS :)
Trochę zmian nastąpiło .... jedna z nich to to że jedna z córek dorosła i się wyprowadziła ... i .... ? mam pokoik :)
Pokój wyremontowałem , odmalowałem i zacząłem w ostatni piątek budować 1 z moich torów.
z racji tego ze pokoik malutki to lecę dalej z moim projektem Carrera GO :) na 4 linijki

konstrukcja stołu zrobiona. tor wstępnie ułożony . Teraz pracuję nad konstrukcją tunelów i wzniesień.
Jutro wszystko sciągam odwracam stół i wzmacniam jeszcze konstrukcje i wtedy stelarze wzniesien i tuneli skręcam do płyty.

kilka fotek: =>
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Carrera GO 4 lines by DT

Post autor: DeathThorn »

Dziś od 5.30 z rana wszystko rozebrałem

Wywaliłem stół na którym leżała płyta, Wzmocniłem konstrukcję i przykręciłem nogi. Dlaczego nie zostałem przy stole który miałem ? A no dlatego żeby mieć swobodny dostęp do spodu makiety :)
Następnie skręciłem na sztywno konstrukcje wzniesień i tuneli. Teraz układam torowisko :) kolejna przymiarka i próba torowa :)

Kilka zdjęć z prac i stan obecny :) =>

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Carrera GO 4 lines by DT

Post autor: DeathThorn »

Hell - o

Dziś kolejny etap. Tor już cały położony i połączony spinkami.
Zadanie na dziś przygotowanie podkładów pod tor na wzniesieniach ( wszystko musi być sztywne , żeby tor nie uginał się w trakcie jazdy )
Tak jak konstrukcje mostów i tuneli , zrobię to ze starych paneli podłogowych :)

zdjęcia wieczorem :twisted:
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Carrera GO 4 lines by DT

Post autor: Petrus »

No pięknie, pięknie. Nareszcie robota wre :lol: .
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Carrera GO 4 lines by DT

Post autor: DeathThorn »

kilka zdjęć z dzisiejszych prac :)

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Carrera GO 4 lines by DT

Post autor: DeathThorn »

Po dzisiejszym dniu, wszystkie podjazdy są gotowe , teraz muszę to wszystko skręcić i przykleić styrodur.
I tor będzie gotowy do przyklejania na podłoże. To klejenia toru do konstrukcji użyje PATEX-u Express :mrgreen:
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Carrera GO 4 lines by DT

Post autor: DeathThorn »

Dziś przykleiłem pierwsze tafle styroduru :)
przed przyklejeniem przykręciłem po bokach jeszcze listwy krawędziowe od dołu stołu. Da mi to w przyszłości oparcie dla band całego stołu z MDF-u
Skręciłem także na stałe ostatni podjazd :)

... TAK !!!! do obciążenia płyt aby klej związał użyłem ciężkich żeliwnych garów :mrgreen: :mrgreen:

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ