Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Samochody tuningowane 124

Zablokowany
MarekW
Starter
Starter
Posty: 21
Rejestracja: 24 sty 2016, 17:03

Samochody tuningowane 124

Post autor: MarekW »

Witam,
Czy ktoś z was orientuje się gdzie można kupić auta, które są fabrycznie tuningowane? Przykładem takiego autka jest np Aston Martin Team Modena 23785 (mocniejszy silnik, bardzo mocne magnesy, inne podwozie). Alternatywnie - czy ktoś z was wie jakie inne samochody występują w takiej wersji?

Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Samochody tuningowane 124

Post autor: DeathThorn »

w POLSCE zapomnij, takie auta widziałem na ebay.com i w specjalistycznych hobbystycznych sklepach w USA u niemców pewnie tez będą ale nie znam języka a oni po english nie sprechają :( myślę ze o wiele taniej wyjdzie Cię samemu z tuningować takie auto fabryczne, lub poprosić PETRUS-a o pomoc on tuninguje 1/24 i wie jakie i gdzie części do tuningu nabywać :mrgreen:
MarekW
Starter
Starter
Posty: 21
Rejestracja: 24 sty 2016, 17:03

Re: Samochody tuningowane 124

Post autor: MarekW »

Tuning domowy to nie to samo. Ja też tuninguje, zmieniam zębatki, silniki, ślizgi. Wszystkie mam przerobione ale i tak nie jestem w stanie zrobić tego tak dobrze jak w Astonie 23785. Stąd pomysł aby kupić jeszcze jednego gotowca. Wiem że nie w Polsce, potrzebuję po prostu wiedzieć jakie jeszcze auta są od razu w takiej wersji.

Marek
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Samochody tuningowane 124

Post autor: DeathThorn »

no to teraz pytanie jakie auto bys chcial i czyj byl ten ASTON, bo ten numer co podales wedle Carrera to standardowe auto nie tuningowe
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Samochody tuningowane 124

Post autor: Petrus »

MarekW pisze:Witam,
Czy ktoś z was orientuje się gdzie można kupić auta, które są fabrycznie tuningowane? Przykładem takiego autka jest np Aston Martin Team Modena 23785 (mocniejszy silnik, bardzo mocne magnesy, inne podwozie). Alternatywnie - czy ktoś z was wie jakie inne samochody występują w takiej wersji?

Pozdrawiam
Marek

Część Marek,

tak jak mówi DT musisz dokładniej sprecyzować o jakie tuningowanie chodzi. Standardowy samochód Carrery właściwie tuninguje się tak jak było na jednym z moich filmów na youtube. Więcej poza osią przednią nie można tam właściwie zrobić (i silnikiem i zębatkami :lol: ).

Piszesz, że jest inne podwozie. Jak stosuje się podwozia wyścigowe (metalowe) to nigdy nie stosuje się mocniejszych magnesów (bo wtedy chodzi o to aby właśnie jeździć szybciej bez magnesów). Nie spotkałem się jeszcze z takim tuningiem jaki opisujesz, ale człowiek chętnie się uczy :D .

Taki samochód można sobie zbudować i do niego dać obudowę z Astona Carrery. Wygląda jak Aston Carrery ale w środku jest zupełnie co innego. Może o to ci chodzi?
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
MarekW
Starter
Starter
Posty: 21
Rejestracja: 24 sty 2016, 17:03

Re: Samochody tuningowane 124

Post autor: MarekW »

Ok. Więc Aston jest mój. Kupiłem go 3 lata temu, tyle że nie pamiętam gdzie. W skrócie co w nim jest innego:
- miał fabrycznie zamontowany mocniejszy silnik 30000 obrotów,
- jest niżej zawieszony (1 mm na oko)
- ma dużo mocniejszy magnes dzięki czemu trzyma się świetnie drogi.

Załączam zdjęcie z podwozia autka - widać ze jest coś inaczej, np inny kształt magnesów.
2017-01-25 15.21.15.jpg
2017-01-25 15.21.07.jpg
2017-01-25 15.21.00.jpg
Tak więc właśnie o to chodzi - jakie jeszcze auta oryginalne mają taki tuning?

Co jeszcze zmieniam??
Zwykle używam innych ślizgów (te żółte, są dużo lepsze), w jednym aucie zamieniłem cały wahacz zasilania (jest bardziej skrętny więc można lesze ślizgi robić), wszędzie pozamieniałem silniki na szybsze.
2017-01-25 15.27.07.jpg
2017-01-25 15.27.16.jpg
Po co mi drugi Aston? ja rozumiem, że nie każdy jest fanem jazdy autem które przylepia się do toru ale:
- ścigam się z 6-latkiem, zabrał mi mojego ukochanego Astona i nawet paczka żelków nie działa
- ściganie się innym autem z nim traci sens, bo jedno że chłopak super jeździ a drugie że ma super auto
- po pobycie na nartach siedzę w domu ze złamaną nogą i naprawdę potrzebuję auta, które przylepi się do toru :lol: (w końcu nie mam jak podejść i go położyć na tor)

Dlatego wracam do bazowego pytania, które sformuuję inaczej, czy ktoś z was widział jakieś inne auta z podwoziem takim jak to co pokazałem na obrazku (inny magnes)?

Petrus, pooglądam twoje filmy.

Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Samochody tuningowane 124

Post autor: Petrus »

Ciekawy samochód.

Myślę, że to standardowe podwozie. W niektórych samochodach Carrery w skali 1:32 też były magnesy inaczej wyciągane. Przyznam, że ten sposób jest znacznie lepszy.

Kempol chyba też ma Astona to może mógłby sprawdzić. Jeśli teraz w modelach tego nie ma to może było wcześniej (pewnie droższe w produkcji).

Jeśli jest w obecnych modelach to sprawa jest prosta. Kupujesz nowego Astona :D .

Marek, tak by the way to miałeś zaprezentować swój tor. bardzo byśmy byli ciekawi.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Samochody tuningowane 124

Post autor: mrobaszki »

A może by tak przy okazji inne zdjęcia astona dodać ;)
MRO
MarekW
Starter
Starter
Posty: 21
Rejestracja: 24 sty 2016, 17:03

Re: Samochody tuningowane 124

Post autor: MarekW »

Z prezentacją jest mały problem.
Zdjęcia są tutaj:
http://www.torysamochodowe.pl/viewtopic.php?f=14&t=285

Zwykle zaczynam makiety na sofcie Autorennbahnplanner, jednak tym razem poszło mi układanie toru trochę inaczej i po prostu nie mam pliku źródłowego - układałem go na od pewnego momentu na czuja. Tor ma około 40 metrów - składa się z około 140-150 elementów. Zasilany jest oczywiście z nie fabrycznego zasilacza.
Tor jest nie skończony, czyli na etapie budowy popodpierałem go książkami i tak zostało. Nie ma też poboczy.
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Samochody tuningowane 124

Post autor: Petrus »

No zacna trasa.

Ale przeróbka i tunning Astona też zacny.

Przydała by się instrukcja.

Kilka pytań:

Oponki jakie używasz to szlifowane Ortmanny?
Zadowolony jesteś z tego metalowego ramienia? Warto to robić? Bez poboczy raczej trudne do sprawdzenia.
Jaki silnik włożyłeś i z jakimi przełożeniami?
Prosimy o prezentację pozostałych samochodów z przeróbkami.

Ciekawy temat się zaczyna :lol: . A wszystko przez 9 latka :lol: :lol:
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
MarekW
Starter
Starter
Posty: 21
Rejestracja: 24 sty 2016, 17:03

Re: Samochody tuningowane 124

Post autor: MarekW »

Przez 6 latka ;) nie 9-latka.

Opony są oryginalne, kupione tutaj:
http://www.myracer.de/DIGITAL-124/-Reif ... :3840.html
http://www.myracer.de/DIGITAL-124/-Reif ... :3043.html
http://www.myracer.de/DIGITAL-124/-Reif ... :3697.html
http://www.myracer.de/DIGITAL-124/-Reif ... :3879.html

Tor rozkładamy na jesieni i składamy na wiosnę. Kiedyś zostawiłem auta lekko przyciśnięte w pudle z torami i wszystkie opony się odkształciły. Tak że wymieniłem na to co podaję. Ale to są chyba najzwyklejsze opony. Faktycznie może warto z tym poeksperymentować, może zamienię w jakimś aucie system napędowy i zobaczymy jak da rady vs Aston.

Przeróbki - mam tylko 4 auta, poza silnikami i lekkim wysunięciem magnesów ku podłożu niewiele przerabiałem.
Ramię stalowe - tak, jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, jadąc po wewnętrznej wybacza bardzo duże odchylenie od osi toru, nie wypadamy tylko się ślizgamy. Polecam wszystkim. Poza tym są tam wtedy inne szczotki które dużo lepiej się sprawują.
To samo tyczy się tych żółtych ślizgów. Zanim je zmieniłem to codziennie nowe szczotki musiałem zakładać - urazowość szczotek przy zwykłych ślizgach jest olbrzymia, przy ślizgu powiększonym spada do zera - jeżdzę aż się zetrą a nie aż wypadną 20x i się zdeformują.

Ok. Poczytam o tych oponach co pisałeś, zamówię i przerobię sobie mercedesa. Dam mu inne felgi, zostawię tylko silnik 1.2A. Może będzie lepiej jeździł.
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Samochody tuningowane 124

Post autor: DeathThorn »

Ogladam zdjecia i widze ze te magnesy to sa zywcem z carrera 132 wziete, wiekszosc aut Carrera 132 ma takie magnesy . jest magnesik i korytko plastikowe wsadzasz magnesik ( jakiej chcesz mocy ) i mocujesz korytko na srobki w podwoziu :)
Awatar użytkownika
kempol
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 423
Rejestracja: 11 kwie 2015, 23:55
Lokalizacja: Warszawa/Tarnowskie Góry

Re: Samochody tuningowane 124

Post autor: kempol »

Zajrzałem do mojego garażu 124 i nasuwają mi się następujące wnioski:

Nie wiem jak silnik, ale podwozie jest standardowe, mam takie same np. w Fordzie GT40 MkII:

Obrazek

Oba podwozia są starszej produkcji Twoje marzec 2013, mój grudzień 2009 , może była jakaś seria samochodów na takim podwoziu.
Wszystkie inne (nowsze) samochody mają podwozie bardzo podobne do:
Obrazek
Petrus pisze:Kempol chyba też ma Astona to może mógłby sprawdzić.
Mam Astona, nawet 2, ale niestety w skali 132, a szkoda.
Petrus pisze:Jeśli teraz w modelach tego nie ma to może było wcześniej (pewnie droższe w produkcji).
Wielce prawdopodobne, wszechobecna optymalizacja kosztów. Potem mamy takie same guziki w Audi, VW, Skodzie i o zgrozo w Porsche :mrgreen:
Pozdrawiam
Kempol

-.- --- -.-. .... .- -- / -.-. .. ..-.. / .- -. .. ..-

"Ci którzy chcą szukają sposobu, ci którzy nie chcą szukają powodu"
wilku
Ścigant
Ścigant
Posty: 105
Rejestracja: 28 gru 2016, 06:48
Lokalizacja: Konin

Re: Samochody tuningowane 124

Post autor: wilku »

Wtrącę może moje trzy grosze co prawda ze skali 1:10
chodzi o dotarcie silnika

https://www.youtube.com/watch?v=-NU44AH8AFU
na pierwszym silnik świeżo wyjęty i coś dziwnie chodził.

to się zabrałem za jego docieranie taką metodą:
https://www.youtube.com/watch?v=mD3nWxmgX70&t=178s

https://www.youtube.com/watch?v=98ZTfJd05jQ
tutaj już po operacji docierania

Jeździ szybciej, ciszej i ma więcej mocy.

Może warto spróbować na tym polu również i tutaj bo silniki są takiej samej budowy a świeżo wyjęte z pudła na 100% nie mają takich parametrów jak kilkunastomiesięczne docierane na sucho stad może odczuwasz taką różnicę.
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Samochody tuningowane 124

Post autor: DeathThorn »

Kempol mamy zakaz ogladania pierwszego zdjecia :)
Zablokowany