Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Problemy z Cockpit-XP

Jeden z najlepszych programów do prowadzenia wyścigów slotcars. Zawiera możliwość definiowania różnych ekranów, dźwięków i statystyk. Można również rozszerzyć funkcjonalność programu w oparciu o dodatkowe czujniki lub efekty za pomocą USB-BOX.
ODPOWIEDZ
Irek RC
Starter
Starter
Posty: 15
Rejestracja: 10 wrz 2015, 10:42
Lokalizacja: Ludwikowice Kłodzkie
Kontakt:

Problemy z Cockpit-XP

Post autor: Irek RC »

Witam serdecznie,

Zakupiłem pełna licencję oprogramowania Cockpit-XP i podczas pierwszych testów napotkałem na takie kwiatki:

- po zakończeniu wyścigu pojawia się błąd programu
error cocpit xp.jpg
error cocpit xp.jpg (8.98 KiB) Przejrzano 5301 razy
- występuje również przerwa w komunikacji programu z CU, kable są ok z innymi programami wszystko działa bezproblemowo,
CU cocpit xp2.jpg
- program potrafi wyłączyć CU - tak mi się zdarzyło trzy razy ...

Napisałem już do producenta oprogramowania, ale może ktoś z kolegów miał podobne 'efekty' w tym sofcie i zechce się podzielić doświadczeniem.
____________
pozdrawiam
Irek RC

...nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym.
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Problemy z Cockpit-XP

Post autor: Petrus »

Irek RC pisze:Witam serdecznie,

Zakupiłem pełna licencję oprogramowania Cockpit-XP i podczas pierwszych testów napotkałem na takie kwiatki:

- po zakończeniu wyścigu pojawia się błąd programu
error cocpit xp.jpg
- występuje również przerwa w komunikacji programu z CU, kable są ok z innymi programami wszystko działa bezproblemowo,
CU cocpit xp2.jpg
- program potrafi wyłączyć CU - tak mi się zdarzyło trzy razy ...

Napisałem już do producenta oprogramowania, ale może ktoś z kolegów miał podobne 'efekty' w tym sofcie i zechce się podzielić doświadczeniem.

Witaj Irek,

Hmmm.

1. Problem. Spróbuj zmienić ustawienie języka na niemiecki. Czyli w dole ekranu na pasku obok daty powinno być DE. Zrestartuj komputer i sprawdź czy się powtarza.

2. Problem. W screenshocie jest wszystko OK. Komunikat mówi, że nawiązano połączenie z CU i tak powinno być.

3. Problem. Może CU przechodzi w stan uśpienia po dłuższym nieużywaniu? Jeśli są inne objawy to potrzeba dokładniejszego opisu.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Irek RC
Starter
Starter
Posty: 15
Rejestracja: 10 wrz 2015, 10:42
Lokalizacja: Ludwikowice Kłodzkie
Kontakt:

Re: Problemy z Cockpit-XP

Post autor: Irek RC »

Witaj Petrus,

Dziękuję za odpowiedź. Dalej nie działa.
Przełączając na pasku jak pisałeś zmieniam tylko ustawienia klawiatury - nic to nie daje.
Wyłączanie się CU raczej tak jak pisałeś było związane z bezczynnością ('siedząc' nad opcjami Cockpit-XP straciłem poczucie czasu :) ).
Może ma to związek z moją wersją CU ?
kempol sugerował mi aktualizację softu w CU ja mam 5330, a nowsza to 5 336.
Jaką wersją CU Ty dysponujesz ?
____________
pozdrawiam
Irek RC

...nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym.
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Problemy z Cockpit-XP

Post autor: Petrus »

Irek RC pisze:Witaj Petrus,

Dziękuję za odpowiedź. Dalej nie działa.
Przełączając na pasku jak pisałeś zmieniam tylko ustawienia klawiatury - nic to nie daje.
Wyłączanie się CU raczej tak jak pisałeś było związane z bezczynnością ('siedząc' nad opcjami Cockpit-XP straciłem poczucie czasu :) ).
Może ma to związek z moją wersją CU ?
kempol sugerował mi aktualizację softu w CU ja mam 5330, a nowsza to 5 336.
Jaką wersją CU Ty dysponujesz ?
Jaki masz Windows?
Nie chodzi tu o zmianę ustawień klawiatury, ale całego Windowsa na Niemiecki. Na pewno da się to ustawić :roll: . Poszperaj jeszcze trochę to nie powinno być trudne.

Moja CU też się wyłącza przy bezczynności. Wystarczy wcisnąć na niej jakiś klawisz, aby się uruchomiła (ja mam starą CU :o ).
W nowszych wersjach, z powodu wymogów EU co do oszczędności energii, wyłącza się częściej i występuje problem z włączaniem. Możesz ją "obudzić" po wyłączeniu bez używania suwaczka ON/OFF?
Co do update oprogramowania, to jeśli działa = nie zmieniać!
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Ferag
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 17 lut 2016, 20:08
Lokalizacja: Islandia

Re: Problemy z Cockpit-XP

Post autor: Ferag »

Jak sprawdzić wersje CU ?
I ewentualnie jak zrobić update CU ?
Irek RC
Starter
Starter
Posty: 15
Rejestracja: 10 wrz 2015, 10:42
Lokalizacja: Ludwikowice Kłodzkie
Kontakt:

Re: Problemy z Cockpit-XP

Post autor: Irek RC »

Może się to komuś przyda.

Trzeba to zrobić tak (Win7):

Panel sterowania --> Zegar, język i region--> Zmień lokalizację (Niemcy) oraz zmień format daty godziny lub liczb (Data krótka: dd.MM.rrrr)

Po tej operacji nie wyświetla już błędów z mojego pierwszego postu.

Wersję CU podłączając CU do programu HSS rms.

Co do aktualizacji softu w CU to dokładnie wytłumaczyć może kempol - przerabiał to.
____________
pozdrawiam
Irek RC

...nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym.
Awatar użytkownika
kempol
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 423
Rejestracja: 11 kwie 2015, 23:55
Lokalizacja: Warszawa/Tarnowskie Góry

Re: Problemy z Cockpit-XP

Post autor: kempol »

Irek RC pisze: Co do aktualizacji softu w CU to dokładnie wytłumaczyć może kempol - przerabiał to.
Założyłem osoby post jak to zrobić, znaleźć to można tutaj
Pozdrawiam
Kempol

-.- --- -.-. .... .- -- / -.-. .. ..-.. / .- -. .. ..-

"Ci którzy chcą szukają sposobu, ci którzy nie chcą szukają powodu"
ODPOWIEDZ