Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

PIT lane digital 132

Wszystkie tematy związane z prądem, elektroniką, zasilaniem itp.
ODPOWIEDZ
Xdamian
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 31
Rejestracja: 21 maja 2014, 13:27

PIT lane digital 132

Post autor: Xdamian »

Witam, jest to mój pierwszy post na waszym forum. Niedawno stałem się posiadaczem toru F1 duel 50162 i postanowiłem go rozbudować trochę. aby mieć więcej elementów do budowy toru kupiłem tor evolution z zygzakiem i paltegumim. Analogowe szpeje pójdą na Allegro, a do autek w przyszłości dołożę dekodery.

Ale przechodząc do meritum, kupiłem też PIT lane i tu jest problem. O ile zwrotnicami pozwala wjechać na PIT lane to po wjechaniu wyglada na to ze w sekcji PIT lane nie ma prądu. Po wjechaniu auto staje zaraz za rozjazdem. I nie rusza. Wcisniecie przycisku nic nie daje, ustawienie na diodzie tankowania tez. Na black boxie ustawiam pojemność zbiornika, i auta po pewnym czasie jazdy zaczynaja jeździć skokami czyli brak im paliwa. Wjeżdżają na PIT lane i klops stają nie dojeżdżający nawet do pola tankowania. Gdy wjeżdżam autem z paliwem auto przejeżdża pole tankowania inercja i staje kawałek za diodą.

I moje pytanie:
Czy to wina black boxa? Raczej nie podejrzewam boo w FAQ na stronie jest ze powinno działać.

Czy to wina rozjazdu? Nie puszcza prądu do lini PIT lane.

Czy to może wina elementu fuel? Czy jest on taki sam jak PIT stop?

Jak powyższe rzeczy sprawdzić? Czy PIT lane powinna być cały czas pod napięciem? ( miernik mam ale nie chciał bym narazie nic rozkręcać ).

P.s. Czy jest ktoś z Wrocławia i okolic i chciał by się spotkać i pościgać?
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: PIT lane digital 132

Post autor: Petrus »

Czy kupiłeś PIT LANE nową czy używaną? Jak używaną to może być rozłączona (tak się robi jak są dwie pit lane lub się wstawia ograniczniki prędkości).

Sprawdź czy masz ustawioną PL z przekroczeniem linii mety czy bez.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Xdamian
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 31
Rejestracja: 21 maja 2014, 13:27

Re: PIT lane digital 132

Post autor: Xdamian »

Jako że serwis carrera jest we Wrocławiu pojechałem do nich i po tygodniu dostałem nowa sprawna. Tak wiec polecam serwis. Firma rekman siedziba na terenie pafawagu.
martinez76
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 28
Rejestracja: 03 gru 2015, 08:05

Re: PIT lane digital 132

Post autor: martinez76 »

Petrus pisze:Czy kupiłeś PIT LANE nową czy używaną? Jak używaną to może być rozłączona (tak się robi jak są dwie pit lane lub się wstawia ograniczniki prędkości).

Sprawdź czy masz ustawioną PL z przekroczeniem linii mety czy bez.
jak sie sprawdza ustawienie PL z przekroczeniem linii mety?
mac
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 36
Rejestracja: 26 sty 2015, 13:50

Re: PIT lane digital 132

Post autor: mac »

Przy wyłączonym CU naciskasz przycisk Speed, trzymając go włączasz CU. Puszczasz przycisk. Na CU świeci się jedna dioda. Naciskasz raz przycisk Speed, teraz świecą Ci się dwie diody na czerwono. Teraz jeszcze tylko musisz przyjechać autem po PL aż zaświecą się wszystkie diody i CU się zakoduje. Przy dwóch świecących diodach każde przejechanie prze PL będzie się zaliczało do przejechanych okrążeń

Pozdr
martinez76
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 28
Rejestracja: 03 gru 2015, 08:05

Re: PIT lane digital 132

Post autor: martinez76 »

dzieki ale niestety u mnie to nie dziala - trzymam przyspieszenie, wlaczam CU i pali sie 1 lampa, natomiast po puszczeniu i ponownym nacisnieciu przyspieszenia nie zapala sie druga lampka
Ferag
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 17 lut 2016, 20:08
Lokalizacja: Islandia

Re: PIT lane digital 132

Post autor: Ferag »

mac pisze:Przy wyłączonym CU naciskasz przycisk Speed, trzymając go włączasz CU. Puszczasz przycisk. Na CU świeci się jedna dioda. Naciskasz raz przycisk Speed, teraz świecą Ci się dwie diody na czerwono. Teraz jeszcze tylko musisz przyjechać autem po PL aż zaświecą się wszystkie diody i CU się zakoduje. Przy dwóch świecących diodach każde przejechanie prze PL będzie się zaliczało do przejechanych okrążeń

Pozdr
Przetestowałem to co kolega sugerował i dla troszke pełniejszej informacji dodam od siebie.

1.
Gdy montujemy Pit Lane przed Meta i programujemy BEZ!!! Liczenia okrazen.
Przy wyłączonym CU naciskasz przycisk Speed, trzymając go włączasz CU. Puszczasz przycisk. Na CU świeci się jedna dioda.
Jedno auto moze ale nie musi byc w tym momecie na torze.
Teraz przejedziesz caly tor z wcisnietym guzikiem na joysticku do zmiany zwrotnic po to aby przejechać autem po Pit Lane i przez mete.
Nastepnie jeśli zrobiłeś to co powyżej napisalem musisz wcisnąć START na Control Unit i juz masz zaprogramowany Pit Lane.
Ta opcja pozniej umozliwia przejechanie przez Pit Lane BEZ !!! zaliczania okrazenia !!!

2.
Gdy montujemy Pit Lane na Mecie i programujemy Z !!! Licznikiem okrazen.
Przy wyłączonym CU naciskasz przycisk Speed, trzymając go włączasz CU. Puszczasz przycisk. Na CU świeci się jedna dioda.
Naciskasz raz przycisk Speed, teraz świecą Ci się dwie diody na czerwono.
Jedno auto moze ale nie musi byc w tym momecie na torze.
Teraz przejedziesz caly tor z wcisnietym guzikiem na joysticku do zmiany zwrotnic po to aby przejechać autem po Pit Lane i przez mete.
Nastepnie jeśli zrobiłeś to co powyżej napisalem musisz wcisnąć START na Control Unit i juz masz zaprogramowany Pit Lane.
Ta opcja pozniej umożliwia przejechanie przez Pit Lane Z !!! zaliczeniem okrazenia !!!

PS Nie przetestowałem jeszcze opcji jeśli sa dwa pitstopy np. jeden na mecie a drugi przed dla np. Safety Car ale jak przyjdzie niedługo paczka z drugim Pit Lane to zrobie edycje postu.
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: PIT lane digital 132

Post autor: Petrus »

Bardzo dobra instrukcja ! Dziękujemy i prosimy o więcej :D .
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
ODPOWIEDZ