Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

APPCONNECT czy PC-UNIT dla toru DIGITAL 132

Wszystkie tematy związane z prądem, elektroniką, zasilaniem itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cwirek1987
Starter
Starter
Posty: 9
Rejestracja: 05 lis 2015, 21:17
Lokalizacja: Rybnik

APPCONNECT czy PC-UNIT dla toru DIGITAL 132

Post autor: Cwirek1987 »

Mam pytanie co jest lepsze i jakie daje możliwości?

1. CARRERA DIGITAL 124/132 APPCONNECT DIGITAL 132
2. CARRERA DIGITAL 124 PC-UNIT
Tofi
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 62
Rejestracja: 08 gru 2017, 00:57
Lokalizacja: Northampton (UK)

Re: APPCONNECT czy PC-UNIT dla toru DIGITAL 132

Post autor: Tofi »

Możliwości niemalże te same. Program z pakietu PC-UNIT jest do pobrania ze strony producenta, a kabel można zrobić samemu za ok 20 zł (ktoś mi na priv podał linki że można nawet za 12zł). Appconnect daje ci możliwość aktualizacji firmware CU. W obydwu przypadkach oryginalne oprogramowanie daje te same możliwości, tj licznik i pojemność baku plus statystyki. Dopiero dodatkowe oprogramowanie daje poczucie prawdziwego wyścigu. W przypadku bluetooth będzie to smart race który pozwoli ci wykorzystać telewizor z google chromecast jako tablicę wyników. Na komputerze nic nie przebije Cocpit XP ale to już wymaga dodatkowych nakładów nie tylko pieniędzy ale również własnej pracy. Cocpit XP obsługuje dodatkowy osprzęt sterujący elementami trasy.
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: APPCONNECT czy PC-UNIT dla toru DIGITAL 132

Post autor: Petrus »

Jeśli chcesz prosto i w miarę tanio to appConnect.

Przedstawienie Carrera Race App przedstawiłem w tym filmie:

Tutaj...

Polecam również program SmartRace.

Za pomocą Pc-unit możesz podłączyć program Carrery na PC, ktry jak czytałem nie jest za dobry.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
Cwirek1987
Starter
Starter
Posty: 9
Rejestracja: 05 lis 2015, 21:17
Lokalizacja: Rybnik

Re: APPCONNECT czy PC-UNIT dla toru DIGITAL 132

Post autor: Cwirek1987 »

SmartRace to to?

https://www.smartrace.de/

a przez APPCONNECT połączę się z komputerem jest taka możliwość?
Tofi
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 62
Rejestracja: 08 gru 2017, 00:57
Lokalizacja: Northampton (UK)

Re: APPCONNECT czy PC-UNIT dla toru DIGITAL 132

Post autor: Tofi »

Tak to jest ten smart race.

Połączenie z PC jest jak najbardziej możliwe - to zwykły bluetooth, tylko nie znam programu na PC który by takie połączenie obsłużył. Cocpit XP obsługuje tylko własny osprzęt, a pozostałe programy to niestety nic innego jak liczniki ze statystykami. Smart race i cocpit xp obsługują pogodę. Cocpit xp to już prawdziwy kombajn bo nie tylko pogodę, ale wszystko na co masz rozszerzenia, np ograniczenie prędkości przejazdu przez pitlane.
Awatar użytkownika
Cwirek1987
Starter
Starter
Posty: 9
Rejestracja: 05 lis 2015, 21:17
Lokalizacja: Rybnik

Re: APPCONNECT czy PC-UNIT dla toru DIGITAL 132

Post autor: Cwirek1987 »

To ten Cocpit XP dużo ciekawszy tylko czemu to rozwiązanie kablowe jest droższe od tego APPCONNECT i czemu APPCONNECT daje możliwość aktualizacji, a kablowe połączenie nie?
Tofi
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 62
Rejestracja: 08 gru 2017, 00:57
Lokalizacja: Northampton (UK)

Re: APPCONNECT czy PC-UNIT dla toru DIGITAL 132

Post autor: Tofi »

Appconnect jest nowszym rozwiązaniem w stosunku do pc-unit, a różnica w cenie? Commodore C64 możesz wygrzebać ze strychu albo kupić na aukcji w cenie nowego laptopa. Cena jest jedynie wyznacznikiem podaży/popytu. Co lepsze - duży ekran komputera czy kilka cali na telefonie to już kwestia indywidualna ale fakt jest taki że obecnie praktycznie każdy ma telefon a PC zaczyna być coraz częściej przeznaczany do tego do czego został stworzony i skoro gra się na konsoli, surfuje w internecie na telefonie to jednostka obliczeniowa jest już potrzebna nielicznym ergo produkt niszowy będzie zawsze droższy (tak uważam). Co do samego Cocpit XP to model jest prosty: mała firma, mała pula klientów to źródło pieniędzy jest ograniczone, więc jedyne co mogą zrobić to tylko pogłębiać studnię z pieniędzmi po przez uzależnienie dodatkowych funkcji od ich sprzętu.
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: APPCONNECT czy PC-UNIT dla toru DIGITAL 132

Post autor: Petrus »

Cwirek1987 pisze:To ten Cocpit XP dużo ciekawszy tylko czemu to rozwiązanie kablowe jest droższe od tego APPCONNECT i czemu APPCONNECT daje możliwość aktualizacji, a kablowe połączenie nie?
Całość programu Cockpit-XP plus kabelek to około 55 Euro. czyli około 250 pln (oczywiście bez dodatkowego hardwaru). Czy to jest dużo za naprawdę najlepszy program jaki jest dostępny? Myślę że cena jest naprawdę dobra. Daje on również możliwości rozbudowy, podłączenia sprzętu, monitora itp.

Pozostałe programy na Tablety to przy tym dzidziusie. Oczywiście pozostaje pytanie czy umiemy obsługiwać to po niemiecku (bo tylko taka wersja jest) i czy jest nam taki potrzebny. Jeśli wystarczy nam tablet to Smart Race też jest ok. Czyli dla każdego co kto lubi :D .

A tak a propos to uaktualnienie Control Unit nie zawsze jest takie potrzebne. Ja używam CU kupionego jakieś 10 lat temu i z Cockpit dziła wszystko ok. Uaktualnienie jest na ogół potrzebne to działania właśnie z tabletem i nie zawsze nowa wersja jest lepsza niż stara.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
Cwirek1987
Starter
Starter
Posty: 9
Rejestracja: 05 lis 2015, 21:17
Lokalizacja: Rybnik

Re: APPCONNECT czy PC-UNIT dla toru DIGITAL 132

Post autor: Cwirek1987 »

No ok. To mam chyba ostatnie pytanie czym się różni kabel oryginalny ten z tą puszeczką od kabla bez tej puszki?

https://www.ebay.de/p/Carrera-PC-Unit-d ... 0005.m1851

https://www.ebay.at/itm/PC-Zeitmessung- ... 2161184154

Bo taki kabel bez tej puszki to by szło samemu zrobi chyba?
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: APPCONNECT czy PC-UNIT dla toru DIGITAL 132

Post autor: Petrus »

W zasadzie to różni się ...... ceną :D .

W necie gdzieś widziałem instrukcje jak samemu zrobić taki kabel. Nie jest to sam kabelek z wtyczkami, ale chyba jest to proste.

Z opisu wynika że można uruchomić X-lap Carrery jak i dostarczają klucz licencyjny do programu L&T (nie znam). Nie wiem czy można podłączyć Cockpit-xp. Jeśli chcesz podłączyć Cockpit-xp tak czy inaczej to lepiej go kupić ze strony producenta oprogramowania. Jeśli nie to ten tańszy też będzie dobry.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
ODPOWIEDZ