Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Podłączenie Pit Lane oraz stacji ładowania kontrolerów poza CU

Wszystkie tematy związane z prądem, elektroniką, zasilaniem itp.
ODPOWIEDZ
Barto197

Podłączenie Pit Lane oraz stacji ładowania kontrolerów poza CU

Post autor: Barto197 »

Witam :)

Do zakupionego zestawu DTM dokupiłem zestaw pit stop pit lane i chciałem go podłączyć zaraz przy Control Unit na równi z start stop jednak nie wiem gdzie podłączyć stację ładowania na kontrolery. Chciałbym się również zapytać jak podłączyć ładowanie kontrolerów poza Control Unit żeby Control Unit podczas ładowania nie przechodził w stan spoczynku gdyż tor mam rozłożony w innym budynku i nie mam możliwości chodzenia co 10 min w celu resetowania CU aby załadował kontrolery.

Pozdrawiam serdecznie
Tofi
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 62
Rejestracja: 08 gru 2017, 00:57
Lokalizacja: Northampton (UK)

Re: Podłączenie Pit Lane oraz stacji ładowania kontrolerów poza CU

Post autor: Tofi »

Barto197 pisze:Witam :)

Do zakupionego zestawu DTM dokupiłem zestaw pit stop pit lane i chciałem go podłączyć zaraz przy Control Unit na równi z start stop
To tak po prostu zrób.
Barto197 pisze:[...] jednak nie wiem gdzie podłączyć stację ładowania na kontrolery.
W dowolne miejsce trasy. Musisz po prostu liczyć się z prawami Kirchoffa (przewody/tory też mają swoją rezystancję na której są spadki napięć) więc im dalej tym gorzej ale nie ma co panikować bo przecież nie oddalasz stacji dokującej o 5 metrów. Zawsze można poprowadzić przewody równolegle podłączone do szyn co zmniejszy zastępczą rezystancję. Jeszcze taka uwaga, bo nie posiadam pit stopu, ale sam pitlane jest odrębnym obwodem więc nie podłączał bym stacji dokującej pod elementy pitstopu.
Barto197 pisze:Chciałbym się również zapytać jak podłączyć ładowanie kontrolerów poza Control Unit żeby Control Unit podczas ładowania nie przechodził w stan spoczynku gdyż tor mam rozłożony w innym budynku i nie mam możliwości chodzenia co 10 min w celu resetowania CU aby załadował kontrolery.
Z głowy Ci teraz nie powiem, ale jest możliwość podpięcia stacji pod fikcyjną trasę. Potrzebujesz oryginalny zasilacz, lub jakikolwiek inny stabilizowany o napięciu 14,8V i zrobić pajęczynę bezpośrednio pod leżący swobodnie kawałek prostej. Jak już wspomniałem nie pamiętam który jest plus a który minus musiał byś sobie na CU zmierzyć polaryzację. Jest ona ważna bo ładowarka nie ma żadnych zabezpieczeń na tą okoliczność. Ewentualnie można rozkręcić samą ładowarkę i wlutować sobie przewody żeby wyprowadzić napięcie do wtyczki na zewnątrz. obudowy.
Barto197

Re: Podłączenie Pit Lane oraz stacji ładowania kontrolerów poza CU

Post autor: Barto197 »

Tofi pisze:
Barto197 pisze:Witam :)

Do zakupionego zestawu DTM dokupiłem zestaw pit stop pit lane i chciałem go podłączyć zaraz przy Control Unit na równi z start stop
To tak po prostu zrób.
Tak też zrobiłem.
Tofi pisze:
Barto197 pisze:[...] jednak nie wiem gdzie podłączyć stację ładowania na kontrolery.
W dowolne miejsce trasy. Musisz po prostu liczyć się z prawami Kirchoffa (przewody/tory też mają swoją rezystancję na której są spadki napięć) więc im dalej tym gorzej ale nie ma co panikować bo przecież nie oddalasz stacji dokującej o 5 metrów. Zawsze można poprowadzić przewody równolegle podłączone do szyn co zmniejszy zastępczą rezystancję. Jeszcze taka uwaga, bo nie posiadam pit stopu, ale sam pitlane jest odrębnym obwodem więc nie podłączał bym stacji dokującej pod elementy pitstopu.
Gdyby stację ładowania dało się podłączyć w dowolny miejsce trasy to temat by nie powstał. Proszę zaopatrzyć się w pit-lane, podłączyć go zaraz przy CU i zobaczyć gdzie tkwi problem i później się wypowiadać a nie pouczać mnie prawami Kirchoffa. W żadnym elemencie toru poza CU nie ma tak wykonanych otworów aby tą stację podłączyć, można wpiąć pobocza, stacji - nie, chyba że ja robię coś nie tak.
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Podłączenie Pit Lane oraz stacji ładowania kontrolerów poza CU

Post autor: mrobaszki »

Hej, czytając wypowiedzi wyczuwam lekką nerwowość, której wcześniej na tym forum nie było ;) Sądzę że to brak zrozumienia.
...Ale, można podłączyć stację ładowania kontrolerów za pomocą odcinka prostego do tego przystosowanego (zdjęcie) jest on jednak dostèpny w zestawie dodatkowych kontrolerów, może do kupienia osobno. Ja jednak proponuję dokupić dodatkowy CU, zawsze się przyda, to przecież serce toru, bez niego ani rusz. Można również dokupić samą stacje dokującą jeśli nie chce się ingerować w tą zakupionà w kpl z torem, gwarancja itp. Oczywiście dwa dodatkowe kontrolery dla dodatkowych kierowców też się przydadzą. To tyle w temacie.
MRO
Załączniki
917D6966-389F-4966-A2D3-6C02344DD68A.jpeg
C55FB1D2-0B87-406D-B173-B9314E3F68A8.jpeg
Barto197

Re: Podłączenie Pit Lane oraz stacji ładowania kontrolerów poza CU

Post autor: Barto197 »

mrobaszki pisze:Hej, czytając wypowiedzi wyczuwam lekką nerwowość, której wcześniej na tym forum nie było ;) Sądzę że to brak zrozumienia.
...Ale, można podłączyć stację ładowania kontrolerów za pomocą odcinka prostego do tego przystosowanego (zdjęcie) jest on jednak dostèpny w zestawie dodatkowych kontrolerów, może do kupienia osobno. Ja jednak proponuję dokupić dodatkowy CU, zawsze się przyda, to przecież serce toru, bez niego ani rusz. Można również dokupić samą stacje dokującą jeśli nie chce się ingerować w tą zakupionà w kpl z torem, gwarancja itp. Oczywiście dwa dodatkowe kontrolery dla dodatkowych kierowców też się przydadzą. To tyle w temacie.
MRO
I ta odpowiedź mnie satysfakcjonuje :-) Owszem być może wdarła się lekka nerwowość ale nie lubię odpowiedzi na zasadzie "nie znam się ale się wypowiem". Tor jest rozłożony, pit lane umieszczony w innym miejscu ale wraz z kolegą bawiliśmy się przednio :-) Zestaw kolejnych kontrolerów jest w planie ale to jak znajdę chętnych do ścigania się :-) Dziękuję za satysfakcjonującą odpowiedź, teraz wszystko jest dla mnie jasne.
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Podłączenie Pit Lane oraz stacji ładowania kontrolerów poza CU

Post autor: mrobaszki »

Fajnie że mogłem być pomocny ;)
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Podłączenie Pit Lane oraz stacji ładowania kontrolerów poza CU

Post autor: Petrus »

Z tego co opisałeś najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie dodatkowej prostej przyłączeniowej (czyli takiej do której dołącza się większość akcesoriów takich jak Driver Display czy ładowarki do W+ lub Control Tower).

Ja podczepiłem się pod zasilacz (mam zasilacz laboratoryjny) i tą prostą mam poza torem, gdzie kabelkami dostarczyłem prąd. Przy zwykłym zasilaczu trzeba by przeciąć kabel i zrobić rozgałęzienie np. za pomocą kostki (traci się jednak wówczas gwarancję na zasilacz). Lub za około 30 pln mieć dodatkowy zasilacz.

Oprócz tego moja Control Unit nie została updatowana :D i tak szybko się nie wyłącza.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
ODPOWIEDZ