Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Kontrolery FS Speedflow

Wszystkie tematy związane z prądem, elektroniką, zasilaniem itp.
ODPOWIEDZ
MarekW
Starter
Starter
Posty: 21
Rejestracja: 24 sty 2016, 17:03

Kontrolery FS Speedflow

Post autor: MarekW »

Cześć

Czy ktoś z was ma doświadcznie z kontrolerami Speedflow?
4873_0.jpg
https://www.slotcar-factory.de/shop/REG ... :4873.html

Pozdrawiam

Marek
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Kontrolery FS Speedflow

Post autor: Petrus »

Niestety nie mam, ale baaardzo jestem ciekaw jakie są wrażenia. Zastanawiałem się czy nie kupić, szczególnie że są w wersji WIFI.

Ja ma starą wersję IR więc musiałbym jeszcze dostawić moduł Wifi.

Myślisz o zakupie?
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
MarekW
Starter
Starter
Posty: 21
Rejestracja: 24 sty 2016, 17:03

Re: Kontrolery FS Speedflow

Post autor: MarekW »

Ano myślę. Główny powód to to, że ten kontroler ma 48 stopni prędkości a nie 12. Ciekaw jestem po prostu jego precyzji. Dam znać jak dotrze.
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Kontrolery FS Speedflow

Post autor: DeathThorn »

kontrolery tego typu sa bardziej precyzyjne od kciukowych , Cały świat jezdzi na kontrolerach na palec wskazujący lub na caląrękę :) tylko Carrera twardo trzyma sie kciuka, takie kontrolery bardzo dobrze sprawdzają sie na dlugodystansowych wyscigach :) Pamietam jak iłem rekord świata kciuk mi drętwiał już po kilku godzinach :twisted:
wilku
Ścigant
Ścigant
Posty: 105
Rejestracja: 28 gru 2016, 06:48
Lokalizacja: Konin

Re: Kontrolery FS Speedflow

Post autor: wilku »

Dziś jak mi po 0,5 roku sporadycznego używania "wpadł" trigger w jednym kontrolerze carrery wireless, to rozebrałem gnoja (a co tam jeszcze 1,5 roku gwarancji zostało :) ) i zobaczyłem co tam w środku siedzi. Nie dziwię się że tak się stało, większego gówna nie widziałem od dawna a w szczególności za takie pieniądze. Wymieniłem styk na taki co znalazłem w szufladzie z napisem "przydasie", jest to coś ala cherry do klawiatur, ale że jest cichy to zmienię później na jakiś ze słyszalnym klikiem. Kolejny babol to brak regulacji naciągu sprężyny, też prosi o pomstę.

Dlatego ciekawi mnie taki rodzaj jak tutaj przedstawionego kontrolera szczególnie jeśli chodzi o żywotność, bo ergonomia to rozumiem że jest o niebo wyższa.
Robert
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 39
Rejestracja: 11 sty 2018, 12:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Kontrolery FS Speedflow

Post autor: Robert »

A ja mam takie pytanie do szanownych kolegów. Jak podpiąć sześć kontrolerów przewodowych skoro w control unit są cztery gniazdka? potrzebny jakiś dodatkowy moduł jest, czy jakiś rozdzielacz się stosuje?
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Kontrolery FS Speedflow

Post autor: DeathThorn »

Tak

Potrzebujesz Carrera Digital 132 Speed Controller Extender

nr fabryczny => 30348

=> coś takiego :)
Obrazek
Robert
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 39
Rejestracja: 11 sty 2018, 12:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Kontrolery FS Speedflow

Post autor: Robert »

Dzięki.
Tofi
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 62
Rejestracja: 08 gru 2017, 00:57
Lokalizacja: Northampton (UK)

Re: Kontrolery FS Speedflow

Post autor: Tofi »

MarekW pisze:Ano myślę. Główny powód to to, że ten kontroler ma 48 stopni prędkości a nie 12. Ciekaw jestem po prostu jego precyzji. Dam znać jak dotrze.
W analogu były by precyzyjniejsze ale dla digitala nie ma to różnicy. Protokół Carrera digital przewiduje tylko 15 prędkości więc pod tym względem 48 pozycyjna drabinka rezystorów nie jest mniej lub bardziej precyzyjna od analogowego potencjometru który zmienia wartość w sposób płynny. Natomiast istotną kwestią jest tutaj spust, zwłaszcza w długiej wersji, który ułatwia precyzyjną powtarzalność nastaw, tj. łatwiej jest ustawić taką samą prędkość za każdym razem kiedy wchodzi się w dany zakręt.
ODPOWIEDZ