Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Jazda bez magnesów - problemy

Tematy związane z samochodami, ich przebudową, naprawą. Tu możesz się podzielić doświadczeniami z przebudową samochodów, tworzeniem nowych oraz ich tuningiem.
ODPOWIEDZ
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Jazda bez magnesów - problemy

Post autor: norbert1222 »

Witajcie.
O jeżdżeniu bez magnesów było już dużo pisane ale....
Niedawno we wszystkich autach powyciągałem magnesy tylne a teraz testuje już jazde bez wszystkich. I tu pojawił się pewien problem.
Auta carrery w większości są kiepsko wykonane. Mnie osobiście najbardziej irytują osie z felgami. Krzywo obsadzone są właściwie normą. O ile magnes dociskał auto do toru nie było problemów większych. Po wyjęciu magnesów siła docisku jest właściwie żadna. Przy krzywych felgach auto podczas driftu podskakuje i hałasuje niemiłosiernie. Jazda to koszmar takim autem. Mam kilka aut z prostymi osiami i te idealnie toczą się po torze (nawet bokiem hehehe). Czy macie chłopaki jakiś patent na to zjawisko. Szlifowanie opon odpada bo krzywizna czy też mimośród felg jest za duży. Kupno nowych osi nic nie daje bo te też w większości są krzywe a często inne od oryginalnych. Kupiłem kilka i był wielki zawód.
Potrzebna rada.
ODPOWIEDZ