Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Kionserwacja samochodów, kompletnośc samochodów

Tematy związane z samochodami, ich przebudową, naprawą. Tu możesz się podzielić doświadczeniami z przebudową samochodów, tworzeniem nowych oraz ich tuningiem.
Maciejka74
Starter
Starter
Posty: 4
Rejestracja: 29 maja 2018, 19:03

Re: Kionserwacja samochodów, kompletnośc samochodów

Post autor: Maciejka74 »

dzieki tofi to chyba jest to Nie wiedzialem ze to czesc wymienna byllem pewien ze to integralna czesc podwozia.
Jak sie wykruszylo to nie bylo widac.
Nic zamowie i bd czekac, jak przyjdzie to sie okaze czy pasuje :)
wilku
Ścigant
Ścigant
Posty: 105
Rejestracja: 28 gru 2016, 06:48
Lokalizacja: Konin

Re: Kionserwacja samochodów, kompletnośc samochodów

Post autor: wilku »

Maciejka74 pisze:I drugie pytanie w sterowniku nie odbija mi przycisk zmiany toru tzn tam jest w srodku tka blaszka, która się wyrobiła i nie odbija.
Cześć wymienna?? Jesli tak to gdzie szukac??
Gdy rozkręciłem kontroler i zobaczyłem jak jest w środku wykonany to wiedziałem że będą problemy. Nie trzeba było długo czekać, to samo co u ciebie, blaszka pękła i przycisk nie odbijał. Więc zaadaptowałem inny mikrostyk który już mi tak prędko nie nawali. Teraz czekam aż reszta kontrolerów będzie miała ten sam problem ale już jestem na to przygotowany.
Awatar użytkownika
kempol
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 423
Rejestracja: 11 kwie 2015, 23:55
Lokalizacja: Warszawa/Tarnowskie Góry

Re: Kionserwacja samochodów, kompletnośc samochodów

Post autor: kempol »

Wilku, podaj model, numer, zdjęcie namiary gdzie, co i jak. Dla potomnych.
Pozdrawiam
Kempol

-.- --- -.-. .... .- -- / -.-. .. ..-.. / .- -. .. ..-

"Ci którzy chcą szukają sposobu, ci którzy nie chcą szukają powodu"
Tofi
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 62
Rejestracja: 08 gru 2017, 00:57
Lokalizacja: Northampton (UK)

Re: Kionserwacja samochodów, kompletnośc samochodów

Post autor: Tofi »

Maciejka74 pisze:dzieki tofi to chyba jest to Nie wiedzialem ze to czesc wymienna byllem pewien ze to integralna czesc podwozia.
Bo nie jest wymienna. Służy ona do adaptacji podwozi innych producentów do systemu Carrera. O ile obecna generacja opiera się na diodzie w podwoziu do pomiaru czasu tak poprzednia rozpoznawała auto przejeżdżające przez metę na podstawie wyciętych kwadratów w prowadnicy, czyli wymiana prowadnicy na tuningową nie wchodzi w rachubę, podobnie jak w przypadku konwersji auta np. Scalextrix auto takie nie było by widziana przez licznik, więc ten element jest nieodzowną częścią procesu konwersji. Tylko sprawdź którą wersję potrzebujesz bo są dwie. Jeżeli zamawiasz wysyłkę międzynarodową to przy okazji przejrzyj "części zamienne", bo może wpadnie ci coś w oko, jak np uniwersalen prowadnice do mocowania podwozia z nadwoziem (można połączyć nadwozie dowolnego producenta z podwoziem dowolnego producenta, lub po prostu zrobić własne auto z własnych części) lub chip carrera dla aut systemu Scalextrix.
wilku
Ścigant
Ścigant
Posty: 105
Rejestracja: 28 gru 2016, 06:48
Lokalizacja: Konin

Re: Kionserwacja samochodów, kompletnośc samochodów

Post autor: wilku »

kempol pisze:Wilku, podaj model, numer, zdjęcie namiary gdzie, co i jak. Dla potomnych.
Ci powiem że zdjęcie teraz zrobiłem,
IMG_20180601_234659_popraw.jpg
ale modelu i innych to nie podam. Znajdował się w pudełku opisanym jako "przydasie".
Z tego co pamiętam był to mikrostyk z obudowy ATX służący do resetowania/włączania.
Zamocowany na ciepło trzyma się już jakiś czas. Podobnych rozmiarów mikrostyki można spotkać w myszkach które też można zaadaptować. Także polecam majsterkowiczom spróbować bo te carrerowskie kontrolery są jakby to podsumować tanim badziewiem, które ładnie wygląda z zewnątrz, ale wewnątrz już tandetą trąci - od niedolutowanych przewodów po kiepskie spasowanie. Zupełnie jak auta, które żeby nie brzęczały podczas jazdy sklejam w newralgicznych miejscach (tam gdzie zgrzewy i łączenia okien) klejem modelarskim.
Awatar użytkownika
kempol
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 423
Rejestracja: 11 kwie 2015, 23:55
Lokalizacja: Warszawa/Tarnowskie Góry

Re: Kionserwacja samochodów, kompletnośc samochodów

Post autor: kempol »

No, o takie coś chodziło.
Pozdrawiam
Kempol

-.- --- -.-. .... .- -- / -.-. .. ..-.. / .- -. .. ..-

"Ci którzy chcą szukają sposobu, ci którzy nie chcą szukają powodu"
Maciejka74
Starter
Starter
Posty: 4
Rejestracja: 29 maja 2018, 19:03

Re: Kionserwacja samochodów, kompletnośc samochodów

Post autor: Maciejka74 »

Obrazek

Jak koledzy widzicie za podpowiedzią Tofiego mój Dodge Viper doczekał się wreszcie uszkodzonej części. Niestety wielkość jest nieodpowiednia za duża. Na SLOT CAR UNION nie mogę znaleźć mniejszych tych adapterów,
Ktoś podpowie nowicjuszowi??

Z góry dziękuje!!!
wilku
Ścigant
Ścigant
Posty: 105
Rejestracja: 28 gru 2016, 06:48
Lokalizacja: Konin

Re: Kionserwacja samochodów, kompletnośc samochodów

Post autor: wilku »

Wygląda jak drukowane w 3d, poproś o zmniejszenie
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Kionserwacja samochodów, kompletnośc samochodów

Post autor: norbert1222 »

wilku pisze:
kempol pisze:Wilku, podaj model, numer, zdjęcie namiary gdzie, co i jak. Dla potomnych.
Ci powiem że zdjęcie teraz zrobiłem, IMG_20180601_234659_popraw.jpg
ale modelu i innych to nie podam. Znajdował się w pudełku opisanym jako "przydasie".
Z tego co pamiętam był to mikrostyk z obudowy ATX służący do resetowania/włączania.
Zamocowany na ciepło trzyma się już jakiś czas. Podobnych rozmiarów mikrostyki można spotkać w myszkach które też można zaadaptować. Także polecam majsterkowiczom spróbować bo te carrerowskie kontrolery są jakby to podsumować tanim badziewiem, które ładnie wygląda z zewnątrz, ale wewnątrz już tandetą trąci - od niedolutowanych przewodów po kiepskie spasowanie. Zupełnie jak auta, które żeby nie brzęczały podczas jazdy sklejam w newralgicznych miejscach (tam gdzie zgrzewy i łączenia okien) klejem modelarskim.
Hejka.
Mam do ciebie dwa pytania. Jedno to jakiego kleju używasz do łączenia karoserii samochodu żeby nie brzęczały. Tworzywo to chyba jest ABS i słabo się klei klejem typowym do plastikowych modeli z polistyrenu.
Drugie pytanie to czy mógłbyś szerzej opisać wymianę stycznika w kontrolerze? Oryginalny stycznik ma 3 nóżki a u ciebie chyba widzę tylko dwa kable. Jak połączyłes stycznik z płytką, które wyjścia oryginalnego stycznika. Chyba każdy użytkownik carrery ma kilka zesranych takich kontrolerów. Na serwis nie ma co liczyć. Nie naprawią nic bo to tłuki nieziemskie i w dodatku krętacze. A jeżeli nie kupisz towaru w cenie ze strony carrery to zawsze odsyłają cię do sprzedawcy. Jak kupisz po tej drożyźnie to fakt wymieniają no bo przecież naprawić nic nie umieją.
dezerter27
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 42
Rejestracja: 08 gru 2017, 19:07
Lokalizacja: połaniec

Re: Kionserwacja samochodów, kompletnośc samochodów

Post autor: dezerter27 »

ktoś naprawiał te kontrolery ?
można zdjęcia dzisiaj próbowałem przez podobny stycznik jak powyżej i nie działa chyba coś nie tak robię.
Sroka2
Starter
Starter
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2022, 22:27

Re: Kionserwacja samochodów, kompletnośc samochodów

Post autor: Sroka2 »

Witam. Mam pytanie odnośnie silników po jakimś czasie zrobiły się głośne. Jakby były suche. Jak temu zaradzić? Czyli co posmarować ?
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Kionserwacja samochodów, kompletnośc samochodów

Post autor: norbert1222 »

A jak rozpinasz silnik i tylną oś to sam silnik też jest głośny??
neonmat
Starter
Starter
Posty: 9
Rejestracja: 28 gru 2022, 18:03

Re: Kionserwacja samochodów, kompletnośc samochodów

Post autor: neonmat »

podłączę się pod pytanie jakiego oleju użyć do smarowania silnika i trybów??
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Kionserwacja samochodów, kompletnośc samochodów

Post autor: DeathThorn »

ja uzywam do wszystkiego TORNADO J16098 ( tryby, tulejki na osiach , silnik )
ODPOWIEDZ