Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Pytanie odnośnie wymiany silnika.

Każdy kiedyś zaczyna swoją przygodę z nowym hobby. Tu możesz zadawać pytania związane ze startem, uruchomieniem i podstawami. Nie wiesz co kupić, nie orientujesz się w rożnych zestawach startowych - spytaj innych
ODPOWIEDZ
Rejent
Starter
Starter
Posty: 20
Rejestracja: 29 gru 2020, 11:19

Pytanie odnośnie wymiany silnika.

Post autor: Rejent »

Czy są jakieś domowe, bezpiecznie sposoby wymiany zębatki przy silniku, bez specjalnego Narzędzia?
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Pytanie odnośnie wymiany silnika.

Post autor: norbert1222 »

Wsadzasz coś płaskiego między silnik i zębatkę i za pomocą dźwigni ściągasz. Nic się nie zepsuje.
Rejent
Starter
Starter
Posty: 20
Rejestracja: 29 gru 2020, 11:19

Re: Pytanie odnośnie wymiany silnika.

Post autor: Rejent »

Jak zwykle Norbert :)
A zakładanie nowej, analogicznie, bez obaw?
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Pytanie odnośnie wymiany silnika.

Post autor: norbert1222 »

No pewnie. Możesz podłożyć coś między silnik i zębatkę żeby za daleko się nie wcisnęła. Pozdro
Rejent
Starter
Starter
Posty: 20
Rejestracja: 29 gru 2020, 11:19

Re: Pytanie odnośnie wymiany silnika.

Post autor: Rejent »

Dzieki, udało się.
A jak z kołami?
Zmieniam wszystko na elementy z Frankenslot.
Je też siłowo? Bo nowe elementy są, utwierdzane na śrubki, np zębatka i felga.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Pytanie odnośnie wymiany silnika.

Post autor: norbert1222 »

Musisz dokładnie napisać co wymieniasz. Co to znaczy koła? Osie chcesz stare zostawić? Jeżeli aluminiowe felgi montujesz i zębatkę na imbus to musowo nowa oś zamontuj. Stare na złom jak już tak na ostro jedziesz. A teraz ja mam pytanie. Jak kupowałeś felgi to jak rozpisane są wymiary takich felg. Bo ni jak nie mogę tego rozkminic w stosunku do felg oryginalnych Carrera.
Rejent
Starter
Starter
Posty: 20
Rejestracja: 29 gru 2020, 11:19

Re: Pytanie odnośnie wymiany silnika.

Post autor: Rejent »

Wymieniłem w BMW M1 płozę, zawieszenie silnika - więc i tylnej osi na 'resorowane', silnik, koło zębate i oś razem z felgami i oponami.
Te resory to bardziej bajer się zdaje być. Lekko się kołysząc czasem stalową zębatką lekko muśnie o szynę.
Nie wiem jak w innych modelach ale komplet przewidziany do tuningu tego modelu zniża prześwit o tyle, że mało pozostaje marginesu na kołysanie.
Z załączonych w komplecie trzech 'opcji twardości' wybrałem najtwardsze.

Kupowałem na Frankenslot.de i nie bazowałem przy doborze innych akcesori, jak właśnie np opony lub felgi na osobiście zrobionych wymiarach, ale dobierałem według kategorii dedykowanych elementów pod dany model.

Np do Ford Capri ich opony pasują świetnie na oryginalne felgi. Jeśli o to pytałeś.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Pytanie odnośnie wymiany silnika.

Post autor: norbert1222 »

124 czy 132?
O felgi chodziło mi o to że zmierzyłem w 132 standardowe felgi. Średnica zewnętrzna około 18,4. Szerokość niecałe 10 mam. Chcąc kupić aluminiowe nijak nie widzę podobnych wymiarów. Slot.it pisze że do Carrera są 17,3 mm jeżeli dobrze pamiętam. Nie wiem o co chodzi. Przed zakupem chciałem wywiad zrobić.
Rejent
Starter
Starter
Posty: 20
Rejestracja: 29 gru 2020, 11:19

Re: Pytanie odnośnie wymiany silnika.

Post autor: Rejent »

124, a nie możesz kupić z Frankenslot? Szukasz po modelu auta, nie trzeba mierzyć. Ja tak wymieniłem na aluminiowe.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Pytanie odnośnie wymiany silnika.

Post autor: norbert1222 »

Na frankenslot jest bieda. Nie ma prawie nic na 132. Dlatego próbuje rozkminic oznaczenia felg aluminiowych (wymiarów) ale też wkładów.
ODPOWIEDZ