Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Siemano!!

Każdy kiedyś zaczyna swoją przygodę z nowym hobby. Tu możesz zadawać pytania związane ze startem, uruchomieniem i podstawami. Nie wiesz co kupić, nie orientujesz się w rożnych zestawach startowych - spytaj innych
ODPOWIEDZ
cichy_etc
Starter
Starter
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2019, 12:54

Siemano!!

Post autor: cichy_etc »

Witam. Próbuje uruchomić tor który dłuższy czas był nieużywany, model digital 132. Padły całkowicie akumulatorki w kontrolerach. Uruchomić je można jedynie na statywie do ładowania. Numer kontrolera programuje do kanału bez problemu, niestety nie mogę przypisać aut do poszczególnych kontrolerów. Nie wiem czy jest to przyczyną, że są w trakcie ładowania czy może coś innego? proszę o info na ten temat.
TomeG
Ścigant
Ścigant
Posty: 157
Rejestracja: 13 gru 2015, 11:10

Re: Siemano!!

Post autor: TomeG »

Czy te kontrolery działały wcześniej poprawnie? Powinny przypisywać auta nawet podczas ładowania. Czy "cyngle" do przełączania zwrotnic ładnie klikają czy są "ciastowate"? Najczęstsza bodaj przyczyna problemów to właśnie uszkodzone mikrostyki w kontrolerach.
cichy_etc
Starter
Starter
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2019, 12:54

Re: Siemano!!

Post autor: cichy_etc »

Pstrykają wyraźnie. W takim stanie dostałem ten zestaw, trudno powiedzieć czy działały, nie mam takiej wiedzy. Sam zestaw jest kompletny i w bdb stanie wizualnym.
Casamio
Ścigant
Ścigant
Posty: 109
Rejestracja: 18 lis 2017, 17:45
Lokalizacja: Pruszków

Re: Siemano!!

Post autor: Casamio »

U mnie w podobnym przypadku pomogła wymiana baterii.
Pozdrawiam Kamil ;)
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Siemano!!

Post autor: norbert1222 »

Witaj kolego.
U mnie też nie da się przypisać kontrolerów do aut jak się ładują. Poczekaj jak się naładują i zdejmij z ładowarki. Jeśli jest wszystko ok to powinno bez problemu zaskoczyć. Na ładowarce kontrolery nie działają!!
cichy_etc
Starter
Starter
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2019, 12:54

Re: Siemano!!

Post autor: cichy_etc »

Dziękuję koledzy. Baterie do wymiany. Może wiecie gdzie mogę kupić takie bo na allegro nie znalazłem, tylko jakieś podobne?
wilku
Ścigant
Ścigant
Posty: 105
Rejestracja: 28 gru 2016, 06:48
Lokalizacja: Konin

Re: Siemano!!

Post autor: wilku »

Zobacz napięcie jakie jest na baterii . Po ładowaniu powinno być około 4,2 v . Jeśli dobrze pamiętam to są to zwykłe baterie lipo . Może będziesz w stanie je odpalić przy pomocy ładowarki do tego typu baterii . Ja takich małych jeszcze nie ratowałem ale większej pojemności już tak i działają do dziś dnia.

Jeśli trzeba będzie to szukaj po rozmiarze. Może uda się nawet wrzucić tam ogniwo o większej pojemności.
ODPOWIEDZ