Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Dziewiczy tor cyfrowy

Każdy kiedyś zaczyna swoją przygodę z nowym hobby. Tu możesz zadawać pytania związane ze startem, uruchomieniem i podstawami. Nie wiesz co kupić, nie orientujesz się w rożnych zestawach startowych - spytaj innych
KØNIX
Starter
Starter
Posty: 7
Rejestracja: 03 gru 2018, 23:45

Re: Dziewiczy tor cyfrowy

Post autor: KØNIX »

Nie wiem co z tego będzie bo taki jakoś mało intuicyjny ten program moim zdaniem. W tym na stronie softyroyal jakoś fajnie można zaznaczać większe sekcje, podmieniać miejscami itp a tutaj mi to nie wychodzi. Zrobiłem tor z elementów jak w zestawie i nie mogę do zakończyć mimo że program pokazuje że przesunięcie/przerwa jest w granicach tolerancji.
Obrazek
TomeG
Ścigant
Ścigant
Posty: 157
Rejestracja: 13 gru 2015, 11:10

Re: Dziewiczy tor cyfrowy

Post autor: TomeG »

Twój tor jest już domknięty wiec funkcja "complete track" nie ma nic do roboty. Wstaw dla przykładu 1/3 i 1/4 prostej za podwójną zwrotnicą, wtedy przed Control Unit pojawi się dziura (o ile CU jest pierwszym elementem). Użyj funkcji, a ona automatycznie wstawi Ci dodatkowe 1/3 i 1/4 prostej żeby tor zamknąć. Masz to też w podpowiedzi kiedy próbujesz użyć funkcji: "... or too small gap"
ODPOWIEDZ