Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Wyścig z samym sobą. System Pacer w carrera?

Każdy kiedyś zaczyna swoją przygodę z nowym hobby. Tu możesz zadawać pytania związane ze startem, uruchomieniem i podstawami. Nie wiesz co kupić, nie orientujesz się w rożnych zestawach startowych - spytaj innych
ODPOWIEDZ
sidi666
Starter
Starter
Posty: 9
Rejestracja: 13 gru 2017, 12:41

Wyścig z samym sobą. System Pacer w carrera?

Post autor: sidi666 »

Dzień dobry.
Św. Mikołaj tor przyniósł. Zabawa przednia z małymi mankamentami (może opiszę kiedyś małą recenzję Race of Victory).
I mam pytanie - jak szukałem torów, to rzucił mi się w oczy ciekawy system "Pacer" bodajże w torach Scalextric. Otóż o ile dobrze zrozumiałem pozwalał on na ściganie się z samym sobą - komputer rejestrował nasz najlepszy przejazd, po czym odtwarzał ten przejazd tym samym autem. a my na drugim torze mogliśmy się ścigać innym autem z tym naszym najlepszym komputerowym zawodnikiem. Czy w Carrerze da się ustawić taki wyścig?

Tu więcej: https://books.google.pl/books?id=e2064_ ... ic&f=false - strona 201

Pozdrawiam.
wilku
Ścigant
Ścigant
Posty: 105
Rejestracja: 28 gru 2016, 06:48
Lokalizacja: Konin

Re: Wyścig z samym sobą. System Pacer w carrera?

Post autor: wilku »

Widzę tam że podłączasz ala rejestrator do toru na jednej linii , nagrywali przejazd i dalej był on odtwarzany okrążenie po okrążeniu. A ty na drugim torze ścigałeś się sam z tym co nagrałeś. Ciekawy bajer, podejrzewam do odtworzenia na carrerze ale chyba tylko na specjalnie skonstruowanym kontrolerze który robił by dokładnie to samo co tam, czyli rejestrował przejazd i go co okrążenie powtarzał. Z innej podobnej beczki widziałem tor podzielony na sekcje , całością Arduino sterowało, i w zależności na jakiej sekcji był pojazd zapodawana była adekwatna prędkość. Na podstawce carrery tego nie uświadczysz. Tylko stała prędkość i nic więcej. Możesz wsadzić auto z magnesami ustawić max prędkość z jaką jeszcze się w torze mieści a samemu ścigać się autem bez nich.
Tofi
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 62
Rejestracja: 08 gru 2017, 00:57
Lokalizacja: Northampton (UK)

Re: Wyścig z samym sobą. System Pacer w carrera?

Post autor: Tofi »

Nie jestem pewien, bo nie posiadam cocpitXP, ale na youtube chyba w nim widziałem opcję dynamic ghost car, tj. Jazdę samochodu ze zmienną prędkością. Najpierw robi się kilka okrążeń później w programie uśrednia się ścieżkę czasową okrążenia i już. Więc tak na prawdę to jest to wyścig z samym sobą i nie jest bo jednak wykres prędkości w czasie jest wygładzany aby był bezpieczny dla samochodu widma (żeby auto nie wypadło z toru) jak i rywali.
Może ktoś z CocpitXP powie coś więcej.
ODPOWIEDZ