Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

zakup zestawu 132

Każdy kiedyś zaczyna swoją przygodę z nowym hobby. Tu możesz zadawać pytania związane ze startem, uruchomieniem i podstawami. Nie wiesz co kupić, nie orientujesz się w rożnych zestawach startowych - spytaj innych
dezerter27
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 42
Rejestracja: 08 gru 2017, 19:07
Lokalizacja: połaniec

Re: zakup zestawu 132

Post autor: dezerter27 »

jak na początek to nie ogarniam tematu o czym piszecie jednak wszystko powolutku, najpierw zestaw zamówimy może przyjdzie w poniedziałek
Carrera DIGITAL 132 - DTM Championship 30196 + LAMBORGHINI HURACAN LP610-4 POLIZIA 30731 (jednak taki)
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: zakup zestawu 132

Post autor: mrobaszki »

dezerter27 pisze:jak na początek to nie ogarniam tematu o czym piszecie jednak wszystko powolutku, najpierw zestaw zamówimy może przyjdzie w poniedziałek
Carrera DIGITAL 132 - DTM Championship 30196 + LAMBORGHINI HURACAN LP610-4 POLIZIA 30731 (jednak taki)
Gratuluje Lamborghini, posiadam takie :)
Pięknie się prezentuje na torze, aż żal nim jeździć. A dzieci szaleją na błyskające niebieskie światła policji :)
dezerter27
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 42
Rejestracja: 08 gru 2017, 19:07
Lokalizacja: połaniec

Re: zakup zestawu 132

Post autor: dezerter27 »

dzięki
wrażenia zobaczymy w święta jak rozpakujemy założę się że noc nie będzie przespana :)
zanim rozpakujemy, rozeznamy tema co i gdzie wpiąć to już pół nocy , hahah
Tofi
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 62
Rejestracja: 08 gru 2017, 00:57
Lokalizacja: Northampton (UK)

Re: zakup zestawu 132

Post autor: Tofi »

Spróbuj sobie zrobić tabelę, albo jakiś diagram i rozrysuj sobie co tworzy wyścigi a następnie buduj kolejne stopnie to tych podkategorii i na pewno gdzieś tam ujrzysz obraz całości:
wyścigi= tory, auta, współzawodnictwo
tory= miejsce, elementy składowe trasy, dekoracje
współzawodnictwo= zawodnicy, sędziowanie, nagrody
zawodnicy = kontrolery, zespoły
sedziowanie = sędzia, regulamin wyścigów, sprzęt do oceny wyników
sprzęt do oceny wyników= licznik, wieża kontroli, programowalna jednostka obliczeniowa (komputer, tablet, telefon)
itd. można to naprawdę rozbudować, aż się prosi o infografikę. A wracając do tego modułu bluetooth to znajdzie się on na diagramie jako podrzędny element jednocześnie części torów, a dokładniej control unit oraz jednostki obliczeniowej - bo jest to interfejs je łączący. Sam z siebie komputer też nie działa, bo potrzebuje oprogramowanie. na telefony masz do wyboru darmowe oprogramowanie carrery które pełni te same funkcje co wieża kontroli i licznik do kupy oraz kilka innych pośród których rodzynkiem jest Smart Race - obecnie kosztuje £8.99 (nie wiem ile w Polsce w złotówkach). Alternatywą dla modułu bluetooth jest zrobienie go samemu lub kabel do pc i oprogramowanie na komputer.
Po co zwracam na to uwagę? Planujesz zakup zestawu w którym są auta, są tory, ale brakuje trzeciego elementu - współzawodnictwa, a biorąc pod uwagę czasy pojedynczych okrążeń oraz to że nikt nie pilnuje ile okrążeń przejechał przeciwnik potrzebne będzie zaangażowanie czegoś lub kogoś, kto dopilnuje przebiegu rozgrywki. O ile regulami można stworzyć jak ustawę (na kolanie w nocy) to do reszty będzie potrzebny osprzęt.

P.S. Właśnie wymyśliłem zastosowanie dla alkometru cyfrowego w zawodach. Stworzenie kategorii A1, A2, A3 oraz Super chelange odpowiednio:
A1 - do 0,1 promila (trzeźwy kierowca)
A2 - do 0,3 promila
A3 - do 0,5 promila
Super chelange - w tej kategorii jest jazda indywidualna na czas, kwalifikowane są jedynie okrążenia bez wypadków, a druga konkurencja to normalne wyścigi, ale zatrzymanie wyścigu aby umieścić auto z powrotem na torze możliwe jest tylko po wypowiedzeniu "stół z powyłamywanymi nogami".
Oczywiście we wszystkich kategoriach obowiązuje kryterium wiekowe.
dezerter27
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 42
Rejestracja: 08 gru 2017, 19:07
Lokalizacja: połaniec

Re: zakup zestawu 132

Post autor: dezerter27 »

paczka już jest jutro pewni przyjdzie dodatkowy kontroler, czekamy na gwiazdkę :)
dezerter27
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 42
Rejestracja: 08 gru 2017, 19:07
Lokalizacja: połaniec

Re: zakup zestawu 132

Post autor: dezerter27 »

witam
więc na początku krótka opinia z krótkiej ale intensywnej jazdy:)
mikołaj był i zostawił pod choinka nie małą paczkę, wigilia od samego rana była zajęta rozkładaniem toru. Syn zabrał sie od razu do pracy. Trzeba było trochę pokombinować żeby tor optymalnie rozmieścić w pokoju. To nie stary tor PREFO ten trochę miejsca zajmuje. Na początku rozłożyliśmy zgodnie z instrukcją, programowanie kontrolerów jak i samochodów z pomocą filmiku Petrusa. Pierwsze okrążenie to przepaść między PREFO przyspieszenie i prędkość oraz wchodzenie w zakręty to przepaść technologiczna ale oczywiście to wiadomo ( PREFO trzydziestoletnie nie było takiej technologii ), drugie krążenie zmiana toru na zwrotnicy a tu zong nie zmienia się, coś nie tak uszkodzone czy co. Po dokładnej weryfikacji syn źle podłączył zwrotnicę odwrotnie , zmiana i wszystko działa.
Dodatkowy trzeci samochód to Lamborghini Huracan LP610-4 plus kontroler i tu jest problem kontroler ma uszkodzony ten przycisk czerwony np do zapalania świateł. jak się go wciśnie to już zostaje, trzeba chyba go reklamować.
A mam jeszcze pytanie do kolegów którzy posiadają Lamborghini Huracan LP610-4 coś w nim tak strzela jak by zębatka przeskakiwała , przyspieszenie , prędkość oraz światła działają bez problemu. Czy on tak ma?
wigilia prawie do pierwszej nocy następnego dnia tor był używany nawet mama była zaangażowana. Wczoraj i dzisiaj odpoczynek bo święta spędzamy u dziadków ale już nie syn się nie może doczekać.
To tak na szybko po kilku godzinach jazdy.
pozdrawiam i życze przyczepności dla nowych i starych uzytkowników
Awatar użytkownika
GOPiotrGO
Ścigant
Ścigant
Posty: 139
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:09

Re: zakup zestawu 132

Post autor: GOPiotrGO »

Brawo, brawo, brawo ! :D

Spróbuj delikatnie psiknąć wd 40 na klawisz. Może się po prostu zacina (lub reklamuj :( ).

W samochodzie nie ma prawa nic przeskakiwać. Może go rozkręć i jest tam coś luźnego lub śrubka jakaś.

Jeszcze raz gratuluję i życzę miłej zabawy.
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: zakup zestawu 132

Post autor: Petrus »

Gratuluję!! :D

Fajnie że zabawa jest przednia.

Co do kontrolera to może lepiej go zareklamować.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
dezerter27
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 42
Rejestracja: 08 gru 2017, 19:07
Lokalizacja: połaniec

Re: zakup zestawu 132

Post autor: dezerter27 »

mikołaj zostawił pod choinka zestaw DTM
1) Audi RS 5 "T.Scheider, No.10"
2) BMW M4 "M.Wittmann, No.11"
3) GARAŻ Lamborghini Huracan LP610-4
Załączniki
DSC_9252.JPG
DSC_9256.JPG
DSC_9259.JPG
DSC_9276.JPG
DSC_9282.JPG
DSC_9283.JPG
dezerter27
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 42
Rejestracja: 08 gru 2017, 19:07
Lokalizacja: połaniec

Re: zakup zestawu 132

Post autor: dezerter27 »

po kilku dniach od rozłożenia moge coś napisać więc tak
1) tor jest spory jak na pokój w bloku
2) myślałem że tory będą kiepskiej jakości (widziałem GO) ale pozytywnie mnie zaskoczyły :)wszystko spasowane ładnie przylega,
2) samochodziki super odwzorowane
3) prędkość jazdy w porównaniu z prawie 30 letnim PREFO to przepaść ale o tym już wspominałem
4) ogólnie fajna zabawa (bezprzewodowe kontrolery, zmiana toru, ustawienie prędkości oraz hamowanie jest jeszcze tankowanie ale tego nie mamy)
zauważyłem że audi słabiej trzyma się na zakrętach niż bmb i lambo. Lambo jest jak przyklejone.
W Audi po kilku wywrotkach puściły zatrzaski z jednej strony lekko odchodzi jeden bok,
Trzeci kontroler od nowości usterka zacinał się czerwony przycisk (już odesłany).
Dzisiaj syn zaprosił kolegę i tak jeździli że bmb padło no nie dosłownie. Puściły zatrzaski na jednym boku w przedniej części.
Czyli po kilku dniach są już samochody rozbite jak w realu :)
Mam do was pytanie czy da się jakoś je naprawić? Bo przy dalszej jeździe mogą się rozlecieć a szkoda by było.
Na pewno trzeba je rozkręcić i zobaczyć tylko jak sytuacja w tym momencie z gwarancją?
Koledzy poradźcie co robić.
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: zakup zestawu 132

Post autor: mrobaszki »

Hej,
Wg mnie gwarancja nie obejmuje uszkodzeñ mechanicznych, rozkręcenie nie spowoduje utraty gwarancji, nie ma plomb na samochodach. Rozkręć i zobacz co i jak w środku.
I zmniejsz prędkość aut na torze, wtedy auta dłużej posłużą ;) przy zakrętach 1/60 wypadanie jest częste ;)
MRO
Tofi
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 62
Rejestracja: 08 gru 2017, 00:57
Lokalizacja: Northampton (UK)

Re: zakup zestawu 132

Post autor: Tofi »

dezerter27 pisze: Mam do was pytanie czy da się jakoś je naprawić?
Myślałem że zapasowe baterie i super glue to coś co przychodzi w pakiecie z "dziecko". Naprawdę te dwie rzeczy są u nas na liście zakupów obok mleka. A odnośnie uszkodzeń to docelowo planuję przejść na digital 124 ze względu na dostępność modeli samochodów w tej skali. Jak by nie było karoseria za 50 pln lub mniej jest tańsza od auta za kilkaset. Chociaż w skali 1:32 też można coś znaleźć, tylko problem jest z figurkami kierowców. No i jest jeszcze aspekt edukacyjny - dziecko nie będzie chętne by rozbić auta w które włożyło swoją pracę.
wilku
Ścigant
Ścigant
Posty: 105
Rejestracja: 28 gru 2016, 06:48
Lokalizacja: Konin

Re: zakup zestawu 132

Post autor: wilku »

No autka są jakoś tak zgrzewane, lipnie to wygląda zaraz po wyjęciu z pudełka. Osobiscie pokleiłem klejem modelarskim. Teraz nawet nie trzeszczą podczas jazdy. A co do klejenia się Lamborghini do toru, to faktycznie u mnie też podobne mam odczucia, wyciągnięte magnesy i Lamborghini szybciej wchodzą w zakręty. Chyba rozkład masy i położenie ośki robi robotę .
dezerter27
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 42
Rejestracja: 08 gru 2017, 19:07
Lokalizacja: połaniec

Re: zakup zestawu 132

Post autor: dezerter27 »

koledzy pytanko w zestawie DTM są zakręty 1/60 (jak we wszystkich). Chce je zmienić na ... no właśnie jakie?
nie chce zamienić wszystkich ale ze trzy plus może coś dokupić. Jakie polecacie?
dzięki za odp
Tofi
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 62
Rejestracja: 08 gru 2017, 00:57
Lokalizacja: Northampton (UK)

Re: zakup zestawu 132

Post autor: Tofi »

Najlepsze zakręty to te które wyglądają jak prosta bo nie trzeba na nich spowalniać. Mają tylko jedną wadę - nie skręcają ani w prawo ani w lewo. A tak na serio to wszystko zależy od tego ile masz miejsca i jak planujesz swoją trasę. największy promień to 2 metry średnicy, ale nikt nie każe budować całego łuku. Większy promień to większa prędkość ale też mniejsza szansa na popełnienie błędu i nie mówię tylko o wypadnięciu z trasy ale również o zbyt małej prędkości. Do tego dochodzą też kombinacje rónych promieni w krzywe, a więc zakręty otwierające i zamykające no i wreszcie jest jeszcze opcja z agrafką. Jak widać nie można polecić zakrętów bo te są budowane według tych samych wytycznych, z tych samych materiałów itd. Wszystko zależy od tego czy dany zakręt ma być techniczny czy też liczyć ma się wyłącznie prędkość pojazdu. W tym drugim przypadku może jesteś zwolennikiem drag racing więc w tym momencie nie zakręty są tobie potrzebne a dodatkowe elementy odcinkowego pomiaru czasu.
ODPOWIEDZ