Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

zakup zestawu 132

Każdy kiedyś zaczyna swoją przygodę z nowym hobby. Tu możesz zadawać pytania związane ze startem, uruchomieniem i podstawami. Nie wiesz co kupić, nie orientujesz się w rożnych zestawach startowych - spytaj innych
Awatar użytkownika
kempol
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 423
Rejestracja: 11 kwie 2015, 23:55
Lokalizacja: Warszawa/Tarnowskie Góry

Re: zakup zestawu 132

Post autor: kempol »

Wielokrotnie temat zakrętów był poruszany. Każdy inny zakręt niż 1/60 czy 1/30 (połowa 1/60) będzie lepszy. Tylko wyobraźnia oraz miejsce może to ograniczyć.

Poniżej każdy zakręt wpisany w kwadrat o wymiarach 200cmx200cm do ogarnięcia różnicy skali.
Zakręty.jpg
Pozdrawiam
Kempol

-.- --- -.-. .... .- -- / -.-. .. ..-.. / .- -. .. ..-

"Ci którzy chcą szukają sposobu, ci którzy nie chcą szukają powodu"
dezerter27
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 42
Rejestracja: 08 gru 2017, 19:07
Lokalizacja: połaniec

Re: zakup zestawu 132

Post autor: dezerter27 »

Witam po długiej nieobecnosci. Jeździ się jak tylko ma się czas i miejsce w pokoju. Przez ten czas Była jedna awaria ale tor był jeszcze na gwarancji. Problem był z jednym z pilotów zacinał się przycisk zwrotnicy i spalił się zasilacz. Wymienili. Dzisiaj syn chciał zmienić , zaprogramować inny samochód to pilota i tu zonk. Nie działa przycisk code jak również speed i brake. Jak chce zaprogramować to nie świecą diody. Contro unit działa świeci środkowa dioda. Co mogło się stać , coś się w środku moglo spalić. Przed tym syn jak jedził to włączał kilkakrotnie światła w samochodzie (kilkakrotnie włączał przycisk zwrotnicy) swoim a mój nagle stanoł i zaczął mrógac swiatlami. Nagle mój i jego jedzily pod jego kontrolerem. Nikt w tym czasie nie ruszał Control unit.
Adam
Starter
Starter
Posty: 10
Rejestracja: 16 gru 2019, 14:01

Re: zakup zestawu 132

Post autor: Adam »

dezerter27 pisze:mikołaj zostawił pod choinka zestaw DTM
1) Audi RS 5 "T.Scheider, No.10"
2) BMW M4 "M.Wittmann, No.11"
3) GARAŻ Lamborghini Huracan LP610-4
Gratulacje mi też wpadł pod choinkę ten sam zestaw :D . Niestety bez Lambo :(
dezerter27
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 42
Rejestracja: 08 gru 2017, 19:07
Lokalizacja: połaniec

Re: zakup zestawu 132

Post autor: dezerter27 »

Jazda, Control naprawiony
Załączniki
IMG_20200104_194716.jpg
IMG_20200104_194804.jpg
dezerter27
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 42
Rejestracja: 08 gru 2017, 19:07
Lokalizacja: połaniec

Re: zakup zestawu 132

Post autor: dezerter27 »

witam dzisiaj przyszedł mi pit stop uzywany i nie mogę sobie z nim poradzić.
nie chce zwrotnica przeskoczyć do tankowania a i nie gasną światła w samochodzie jak jestem w miejscu tankowania oczywiście naciskam przycisk,
robię z instrukcji obsługi jak i z filmiku Slot Car Hobby, nie wiem czy on jest uszkodzony czy ja coś nie tak robię.
na zwrotnicach zmiana toru jest a na pit stop nie. co radzicie
czy ktoś może instrukcje krok po kroku jak go sparować bo zgłupiałem :(
Załączniki
IMG_20200302_195643.jpg
ODPOWIEDZ