Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

zakup zestawu 132

Każdy kiedyś zaczyna swoją przygodę z nowym hobby. Tu możesz zadawać pytania związane ze startem, uruchomieniem i podstawami. Nie wiesz co kupić, nie orientujesz się w rożnych zestawach startowych - spytaj innych
dezerter27
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 42
Rejestracja: 08 gru 2017, 19:07
Lokalizacja: połaniec

zakup zestawu 132

Post autor: dezerter27 »

witam
mam pytanie do posiadaczy zestawów 132 i nie tylko znających się na temacie :)
a mianowicie jaka jest różnica między: 132 - GT Championship 30188 a 132 - DTM Championship 30196?
ja to to bym wybrał juz dawno ale synowi podobają sie auta z jednego jak i z drugiego. A jak na początku będzie tylko zestaw bez dodatkowych samochodów. No może że będzie kompromis i dokupimy jeden samochód z tego zestawu którego nie wybierzemy.
Doradźcie, który będzie dobrym wyborem może sa jakieś niuanse, które początkujący nie widzi a są ważne i muszę przedstawić argumenty synowi dlaczego ten a nie ten.
Mam jeszcze pytanie co do wybranego zestawu co od razu dokupić aby zabawa była ciekawsza oczywiście, że można dokupić dużo elementów (worek bez z dna) ale pytam o niezbędne.
dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi.
Tofi
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 62
Rejestracja: 08 gru 2017, 00:57
Lokalizacja: Northampton (UK)

Re: zakup zestawu 132

Post autor: Tofi »

Poza różnicą w autach to DTM ma więcej sockets. O ile dobrze mi się wydaje są to elementy pozwalające na, dosłownie, przygwożdżenie trasy do płyty lub podłogi, ale może ktoś kto ma już otwarte pudełko się wypowie. Wszystko inne jest takie samo, tj tyle samo pozostałych elementów, te same akcesoria tylko ustawienie trasy minimalnie różne. Lecz tak jak napisałem tyle samo elementów, zatem nic nie stoi na przeszkodzie by przesunąć te dwie proste na drugą połowę toru i mieć tym samym ustawienie trasy z drugiego toru.

Co do pojazdów to specjalistą nie jestem, ale GT i DTM są bardzo zbliżonymi do siebie grupami, do tego stopnia w internecie można natrafić informację o wzajemnym uznaniu pojazdów gt3 i dtm od najbliższego sezonu. Co to są te grupy? Są to kryteria dopuszczenia do wyścigów danego typu stworzone przez ich organizatorów, tak aby wszystkie startujące pojazdy miały wyrównane szanse np. bolid F1 nie konkurował z fiatem 126p. Skoro kryteria zostały stworzone przez różne organizacje stąd też nazwy tych grup to nic innego jak nazwy tych organizacji, np. F1 - formula 1, GT - grand tourismo (musiał bym w wikipedii sprawdzić żeby podać pełne nazwy z przydomkami typu sp. z o.o.). Oczywiście czas mija, powstają nowsze auta, nowsze technologie, dostępne są większe szybkości, lepsze systemy kontroli trakcji, doskonalsze rozwiązania w kwestii bezpieczeństwa itd, stąd też standardy podlegają ewolucji: GT, GT2, GT3
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: zakup zestawu 132

Post autor: mrobaszki »

Hej, zestaw GT ma dwa odcinki proste 1/3, może kiedyś się przydadzą, wybór należy do Pana
Wybierz oczami! Które auta się bardziej podobają lub cena zestawu.
MRO
dezerter27
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 42
Rejestracja: 08 gru 2017, 19:07
Lokalizacja: połaniec

Re: zakup zestawu 132

Post autor: dezerter27 »

dziękuje za odpowiedzi
ale jakby co to można w późniejszym terminie dokupić kilka prostych.
a co co od razu dokupić aby zabawa była ciekawsza - chodzi mi o elementy tory np. te podniesione zakręty czy o innych kątach a może coś innego.
Awatar użytkownika
kempol
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 423
Rejestracja: 11 kwie 2015, 23:55
Lokalizacja: Warszawa/Tarnowskie Góry

Re: zakup zestawu 132

Post autor: kempol »

Ja polecam licznik lub PC Unit, bardzo uatrakcyjnią wyścig.
Pozdrawiam
Kempol

-.- --- -.-. .... .- -- / -.-. .. ..-.. / .- -. .. ..-

"Ci którzy chcą szukają sposobu, ci którzy nie chcą szukają powodu"
Barto197

Re: zakup zestawu 132

Post autor: Barto197 »

mrobaszki pisze:Hej, zestaw GT ma dwa odcinki proste 1/3, może kiedyś się przydadzą, wybór należy do Pana
Wybierz oczami! Które auta się bardziej podobają lub cena zestawu.
MRO
Zestaw DTM też ma 2 x 1/3 prostej - żaden argument! :D

Tak ludzie piszą, wybrać te auta które podobają się bardziej, mi bardziej podobają się DTM więc padło na DTM ale nie wykluczam że jakieś 2/3 modele z GT3 kiedyś wpadną (SLS jest zbyt piękny by go nie kupić). Co do szybkiej rozbudowy toru polecam: Carrera DIGITAL 132 / 124 - Zestaw do rozbudowy Extension Set 30367 który zawiera 4 proste, zwrotnicę krzyżową, zakręt ze zmianą toru i zwrotnicę lewą - jest to dedykowany zestaw do rozbudowy trasy w zestawie DTM ale widzę że trasa GT jest bardzo podobna (dedykowany - w sensie nie pozostaną żadne wolne tory gdzieś pod stołem).
dezerter27
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 42
Rejestracja: 08 gru 2017, 19:07
Lokalizacja: połaniec

Re: zakup zestawu 132

Post autor: dezerter27 »

ok
chyba do końca dnia dzisiejszego decyzja zapadnie na razie jest przewaga na dtm.
a powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz jeżeli chce kupic trzeci samochód to i musze kupić dodatkowo jeden kontroler.
ale sam kontroler czy ze stacją ładująca,
czy wyborze zestawy dtm jest miejsce na wpięcie dodatkowej stacji ładujacej takiej http://www.czaszabawy.pl/carrera-digita ... 10114.html
lub takiej ta z zapasem http://www.czaszabawy.pl/carrera-digita ... 10113.html
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: zakup zestawu 132

Post autor: Petrus »

Witaj,

Co do wyboru zestawu to mi tez sie bardziej podoba DTM szczegolnie bo jest piekne Bmw ktore bardzo dobrze jezdzi i piekne Audi ktore tez dobrze jezdzi. Sls ma srodek ciezkosci troche z tylu i jezdzi moim zdaniem troche gorzej.
Oczywiscie to rzecz gustu jak koledzy napisali.

Co do kontrolera to wystarczy sam kontroler ale wtedy nie bedziesz mogl ladowac wszystkich na raz.
Miejsce na dodatkowa stacje ladujaca jest w szynie z control unit.

Jesli bedziesz szedl w strone kontrolera z stacja ladujaca to warto zastanoeic sie nad podwojna stacja z dwoma kontrolerami. Roznica w cenie juz nie jest taka duza a masz stacje i dodaykowa szyne przylaczeniowa i dwa kontrolery dla np. Jeszcze dziadka lub babci. Taki zestaw i jego unboxing znajdziesz na kanale SLOT CAR HOBBY na YT.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: zakup zestawu 132

Post autor: Petrus »

kempol pisze:Ja polecam licznik lub PC Unit, bardzo uatrakcyjnią wyścig.
Dokladnie! Moze najlatwiejszym rozwiazaniem jest Modul bluethooth do podlaczenia Carrera app ktora dziala ma telefonach i tabletach. Masz wtedy pelna statystyke wyscigu.

Pozniej do tego pit lane i bedziesz mial tankowanie.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
TomeG
Ścigant
Ścigant
Posty: 157
Rejestracja: 13 gru 2015, 11:10

Re: zakup zestawu 132

Post autor: TomeG »

Nie potrzebujesz dodatkowej stacji do ładowania - kontrolery ładują się dość szybko i wytrzymują długo. Ja mam z 6 kontrolerów i ogarniam jedną podwójną (czyli standardową z zestawu) stacją.

Do fajnej zabawy niezbędny jest pomiar czasu. Najprościej - plug&play - licznik 30355. Jak masz pomiar czasu to nawet nie potrzebujesz kompana do zabawy - zamiast wyścigu robisz mierzone kółka i ucinasz setki sekundy :D :D :D
dezerter27
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 42
Rejestracja: 08 gru 2017, 19:07
Lokalizacja: połaniec

Re: zakup zestawu 132

Post autor: dezerter27 »

dzieki chłopaki za odpowiedzi
TomeG to się chciałem upewnić
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: zakup zestawu 132

Post autor: mrobaszki »

Barto197 pisze:
mrobaszki pisze:Hej, zestaw GT ma dwa odcinki proste 1/3, może kiedyś się przydadzą, wybór należy do Pana
Wybierz oczami! Które auta się bardziej podobają lub cena zestawu.
MRO
Zestaw DTM też ma 2 x 1/3 prostej - żaden argument! :D
Zestaw 20030196 DTM CHAMPIONSHIP nie posiada prostych 1/3
Info ze strony carrera-toys
Barto197

Re: zakup zestawu 132

Post autor: Barto197 »

mrobaszki pisze:
Barto197 pisze:
mrobaszki pisze:Hej, zestaw GT ma dwa odcinki proste 1/3, może kiedyś się przydadzą, wybór należy do Pana
Wybierz oczami! Które auta się bardziej podobają lub cena zestawu.
MRO
Zestaw DTM też ma 2 x 1/3 prostej - żaden argument! :D
Zestaw 20030196 DTM CHAMPIONSHIP nie posiada prostych 1/3
Info ze strony carrera-toys
Zwracam honor, pudełko pokazało brutalną prawdę...

Czyli rozumiem że mam wysłać skargę do sklepu który źle poinformował o tym co jest w zestawie? Na stronie której zakupiłem zestaw pisze wyraźnie 2x1/3 prostej toru....

EDIT: Skarga wysłana, może coś z tego będzie, chylę czoła za wprowadzenie w błąd, sugerowałem się tym co pisze w sklepie, zestaw dalej nierozpakowany, czeka na 24.12 i nie byłem w stanie sprawdzić zawartości.
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: zakup zestawu 132

Post autor: mrobaszki »

Honor zwrócony ;)
Może dorzucą proste od siebie ;)
Tofi
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 62
Rejestracja: 08 gru 2017, 00:57
Lokalizacja: Northampton (UK)

Re: zakup zestawu 132

Post autor: Tofi »

Ja również polecam moduł bluetooth i do niego zamiast oprogramowania carrery dokupić program smart race.dużo bardziej zaawansowane funkcje a do tego możliwość streamowania na chromecast lub na telewizor z taką funkcją, ewentualnie inne urządzenie z taką funkcją (praktycznie każde smart coś od żelazka po lodówkę). W moim przypadku wiedziałem że docelowo i tak będzie wszystko na komputerze ale bluetooth pozwolił mi odsunąć zakup dodatkowego osprzętu w czasie, a przekonał mnie ten smart race i telewizor w salonie gdzie będą składane tory.
ODPOWIEDZ