Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Problemy z zakupem Digital 124.

Każdy kiedyś zaczyna swoją przygodę z nowym hobby. Tu możesz zadawać pytania związane ze startem, uruchomieniem i podstawami. Nie wiesz co kupić, nie orientujesz się w rożnych zestawach startowych - spytaj innych
ODPOWIEDZ
sidi666
Starter
Starter
Posty: 9
Rejestracja: 13 gru 2017, 12:41

Problemy z zakupem Digital 124.

Post autor: sidi666 »

Dzień dobry.
Chciałem sobie i dzieciakom sprawić tor wyścigowy i po lekturze postów na tutejszym forum wybór padł na Carrerę Digital 124. Problem w tym, że tory w/w skali są praktycznie niemożliwe do dostania w PL. Albo słabo szukam albo nakład przed świętami już się rozszedł. Jako, że dzieci małe (3 i 6 lat) chciałem dostać Racing Passion. Ale nie ma nigdzie, zresztą Race of Victory także. Może macie namiary na jakiś wiarygodny (nie Kidits.pl!) sklep internetowy gdzie są jeszcze zestawy 124 w rozsądnej cenie, bo na Amazonie cena zabija. Albo może jednak polecicie jakiś Digital 132, który będzie można łatwo i niedrogo rozbudować do 124?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kempol
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 423
Rejestracja: 11 kwie 2015, 23:55
Lokalizacja: Warszawa/Tarnowskie Góry

Re: Problemy z zakupem Digital 124.

Post autor: kempol »

Rzeczywiście, nawet na alledrogo wymiotło wszystko, ale znalazłem Ci jeden:

EDIT: NIE POSTUJEMY LINKÓW DO SKLEPÓW.


Jak jesteś z Wawy lub okolic to ten sklep jest fizycznie na ul. Marszałkowska 111A.
Drugie miejsce gdzie można będzie jeszcze dostać zestaw 124 to Blue City w Warszawie, ale tam jest drogo.
Jakby co to się pytaj o rabat, 5% powinni dać.

To tak na szybko.

Powodzenia w zakupach.
Pozdrawiam
Kempol

-.- --- -.-. .... .- -- / -.-. .. ..-.. / .- -. .. ..-

"Ci którzy chcą szukają sposobu, ci którzy nie chcą szukają powodu"
sidi666
Starter
Starter
Posty: 9
Rejestracja: 13 gru 2017, 12:41

Re: Problemy z zakupem Digital 124.

Post autor: sidi666 »

Dzięki - zakupione w tym sklepie internetowym. Ostatnia sztuka :D Mam nadzieję, że żona z domu nie wyrzuci jak zobaczy jakie to wielkie ....
latinol
Starter
Starter
Posty: 6
Rejestracja: 14 gru 2017, 14:35

Re: Problemy z zakupem Digital 124.

Post autor: latinol »

To tak na powitanie i w celu uzupełnienia:

Race of Passion nie ma....i z tego co się dowiadywałem szybko (o ile wogóle) nie będzie. (źródło :te kilka polskich sklepów które prowadzą sprzedaż Carrery).

Sklep w BC ma tylko asortyment 1:32. Jak kiedyś pytałem o 1:24 to zrobili oczy. Zaletą sklepu jest to że jest tam rozłożona Carrera digital i za drobną opłatą można spróbować czy warto - zanim się wyda niemałą kasę.
Casamio
Ścigant
Ścigant
Posty: 109
Rejestracja: 18 lis 2017, 17:45
Lokalizacja: Pruszków

Re: Problemy z zakupem Digital 124.

Post autor: Casamio »

W tym roku sprzedawcy ewidentnie zaskoczeni i nie przygotowani do świąt! I jak grono wielbicieli carrery ma się powiększać w takich warunkach? :lol:
Pozdrawiam Kamil ;)
sidi666
Starter
Starter
Posty: 9
Rejestracja: 13 gru 2017, 12:41

Re: Problemy z zakupem Digital 124.

Post autor: sidi666 »

Widzę, że do pełnej frajdy brakuje mi PC-Unit albo AppConect. Ten drugi jest tańszy i łatwiej go dostać. Czy aby podłączyć go do Race of Victory będę potrzebował jeszcze "Check Lane 30371" (wtedy zakup finansowo bez sensu i lepiej upolować PC-Unit), czy wystarczy sam AppConect i ew. za 40zł tę alternatywną apkę na androida?
Tofi
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 62
Rejestracja: 08 gru 2017, 00:57
Lokalizacja: Northampton (UK)

Re: Problemy z zakupem Digital 124.

Post autor: Tofi »

Check lane służy do pomiaru międzyczasów. Ciekawa opcja, jeśli chodzi o trening na zawody, wtedy możesz sobie trenować różne wersje zakrętów. Nie ukrywajmy, że liczba możliwych połączeń torów jest skończona i całkiem niewielka - możliwa do wytrenowania, zwłaszcza że proste rozwiązania typu zakręt 90 stopni, zakręt 180 stopni oraz przejście z zakrętu w lewo do zakrętu w prawi plus zmiana promienia zakrętu całkowicie wyczerpują listę możliwości, więc wystarczy policzyć wszelkie permutacje powyższych przy uwzględnieniu 4 promieni by skończyć z liczbą zamykającą się w setce lub dwóch, a to jest do ogarnięcia myślę że tak w 3 miesiące. 3 miesiące od zera do zawodnika. Do bycia PRO myślę że potrzeba bardziej skomplikowanego treningu.
Ale wróćmy do app connect - działa niezależnie od innych. a PC-Unit nie jest jedynym sposobem podłączenia torów do komputera, gdyż są alternatywne kable usb. Wybierając pomiędzy dwoma wariantami należy sobie jasno powiedzieć - przyszłość jest w komputerze. App connect na pewno jest wart swojej ceny i z alternatywnym oprogramowaniem daje dużo przy minimalnych nakładach. PC unit przy samym bazowym oprogramowaniu (dołączona płyta) daje praktycznie te same możliwości co software carrery na telefon, ale jeżeli dorzucić do budżetu licencje na Cocpit-XP i dodatkowy osprzęt, to jest to już najwyższa półka. Alternatywą dla tego rozwiązania jest tylko i wyłącznie Scalextric ARC PRO, który ma to wszystko już w pudełku i beprzewodowo. Po prostu Cocpit XP mnie przekonał do Carrery, bez niego Carrera digital 132/124 były by super ale nie dorównywały by nawet tak ubogiemu w opcje Scalextric ARC ONE.
sidi666
Starter
Starter
Posty: 9
Rejestracja: 13 gru 2017, 12:41

Re: Problemy z zakupem Digital 124.

Post autor: sidi666 »

A gdzie mogę dostać alternatywne kabelki USB?
Tofi
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 62
Rejestracja: 08 gru 2017, 00:57
Lokalizacja: Northampton (UK)

Re: Problemy z zakupem Digital 124.

Post autor: Tofi »

Pierwsze co bym szukał to ebay znalazłem tam za 24 ojro, co nie jest tak źle w porównaniu z 79€ ale należy pamiętać że jest to goły kabel bez oprogramowania. To czego bym szukał przy dużym zamówieniu (ogranicznie kosztów wysyłki) to ten kabel plus jeszcze kilka innych rzeczy z ich strony. Ktoś tu na forum się ogłaszał że sprzedaje/dystrybuuje. W obydwu przypadkach jest to zwykły interfejs usb -> RS232TTL dla Arduino np taki z taką końcówką podłączone w ten sposób (biały tx zielony rx chyba że pełny 6 pin kabel ftdi, nie 4 jak z przykładu, wtedy kolory jak na rysunku). Wyszło mi poniżej 20 zł i z 2 min roboty (lutownica mi się szybko nagrzewa - 11 sekund).
sidi666
Starter
Starter
Posty: 9
Rejestracja: 13 gru 2017, 12:41

Re: Problemy z zakupem Digital 124.

Post autor: sidi666 »

Kabelek doszedł (razem z tuningowymi oponkami, prowadnicami i innymi drobiazgami) i teraz jaki polecacie program do wyścigów. Po pierwsze musi działać na Win7, po drugie, aby miał możliwość edycji rekordów (w SmartRace na androidzie nie mogę znaleźć takiej funkcji i jak niechcący przesuwając ręka autko, nabijemy rekord np. 0.5 sekundy, to nie można powrócić do prawdziwego rekordu trasy, tylko trzeba go ustanowić od nowa - bez sensu), po trzecie aby miał demo wersję (cocpitXP chyba nie ma :( ) aby sprawdzić czy nam pasuje zanim go kupimy (ew. jakiś darmowy?).
Macie jakiś sposób na zamontowanie zderzaków z gąbki do tych autek? Taśma dwustronna nie za bardzo chcą się trzymać, a już tu i ówdzie mam poobłamywane plastiki w obu samochodach :( . Bandy chyba też zdejmę, bo zarysowywują lakier na samochodach gdy któreś zadriftuje i się odbije od bandy - brzydko to wygląda.
Tofi
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 62
Rejestracja: 08 gru 2017, 00:57
Lokalizacja: Northampton (UK)

Re: Problemy z zakupem Digital 124.

Post autor: Tofi »

sidi666 pisze:[...] po trzecie aby miał demo wersję (cocpitXP chyba nie ma :( ) aby sprawdzić czy nam pasuje zanim go kupimy (ew. jakiś darmowy?).[...]
http://www.cockpit-xp.de/demoversion.html
wilku
Ścigant
Ścigant
Posty: 105
Rejestracja: 28 gru 2016, 06:48
Lokalizacja: Konin

Re: Problemy z zakupem Digital 124.

Post autor: wilku »

Nie wiem za bardzo o co ci chodzi z tym rekordem trasy, ale osobiście polecam androidowy open lap , ma wszystko co mi potrzeba . Komendy głosowe sygnalizujące potrzebę zjazdu do pitstopu, najszybsze okrążenie, start i pauza z aplikacji no i jest w całości darmowy, choć osobiście wolał bym gościowi zapłacić za dodatkowe bajery, ale do zabawy w domu w kilka osób gdzie na jednym ekranie masz wszystkie niezbędne informacje w idealnie prostej formule przekazane super sprawa. Jedyne czym w moim odczuciu ustępuje cocpit xp i jemu podobnym to tym zdarzeniom losowym które wpływają na prędkość auta a są generowane losowa w trakcie jazdy i gdyby dodać to to była by aplikacja idealna.
Co do band to tez przestałem ich używać bo wszyscy szli na pełnej prędkości zewnętrznym torem, auta porysowane, gdyby były pobocza to już inna bajka , wtedy taka banda była by fajnym akcesorium zwiększającym jakiś ogólny zarys toru wyścigowego bo wtedy wygląda całość bardzo zjawiskowo. A zderzaki z gąbek , nie przesadzaj, to tylko zabawki i można kupić nowe jak te się popsują, nic nie jest wieczne. A jak taki argument nie przekonuje to puszczaj drewniany klocek z przyczepionym podwoziem ale czy to jest tego warte. Zawsze pierwsze są porozwalane połamane itp. Na czymś się trzeba uczyć , z czasem pewnie nawet lusterka i spojlery założysz bo kraksa będzie raz na kilka wyścigów a wygląd tych autek na torze w stanie jak je z pudełka wyciągasz po prostu bezcenny.
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Problemy z zakupem Digital 124.

Post autor: mrobaszki »

Ja do ścigania mam 6, reszta to kolekcja ;) Jedne do ścigania drugie do oglądania :shock:
sidi666
Starter
Starter
Posty: 9
Rejestracja: 13 gru 2017, 12:41

Re: Problemy z zakupem Digital 124.

Post autor: sidi666 »

wilku pisze:Nie wiem za bardzo o co ci chodzi z tym rekordem trasy...
Juz tłumaczę - mamy swój rekord trasy - np. 3.206s Mercedesem. I niechcący przesuwając auto dwa razy nad diodą zliczy nam czas 0.5s i to mamy zapisane w rekordzie trasy gdy wejdziemy w osiągi mercedesa. Gdy skasuję ten nieprawidłowy wynik, to pole rekordu trasy zrobi się puste - nie pokaże się tam poprzedni, prawidłowy wynik. W ten sposób tracimy swój najlepszy czas. Mam ten OpenLap ale nie wiedzieć czemu, nie chciał mi się połączyć z CU. Musze spróbować jeszcze raz - może po aktualizacji da radę.
wilku pisze:A zderzaki z gąbek , nie przesadzaj, to tylko zabawki i można kupić nowe jak te się popsują, nic nie jest wieczne. A jak taki argument nie przekonuje to puszczaj drewniany klocek z przyczepionym podwoziem ale czy to jest tego warte. Zawsze pierwsze są porozwalane połamane itp. Na czymś się trzeba uczyć ,
Wiem, że na czymś się trzeba uczyć i na czas tej nauki chciałem zabezpieczyć autka, bo 3 latek raczej szybko nie skuma zwalniania na zakrętach i hamowania przed drugim autem - zresztą moje dzieciaki jak będą często jeździć to pewnie w końcu to pojmą, ale cała masa wpadających raz na jakiś czas kuzynów nie patrzy gdzie jedzie i w co wali - w ten sposób po niecałym miesiącu zabawy już mam nieźle połamanego mercedesa. Szukałem nawet na Aliexpress jakichś tanich zamienników autek co by dzieciaki mogły szaleć ale o dziwo chińczycy jeszcze tego nie podrobili :P.
ODPOWIEDZ