Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Pierwszy zakup toru

Każdy kiedyś zaczyna swoją przygodę z nowym hobby. Tu możesz zadawać pytania związane ze startem, uruchomieniem i podstawami. Nie wiesz co kupić, nie orientujesz się w rożnych zestawach startowych - spytaj innych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
p_bladek
Profesjonalista
Profesjonalista
Posty: 241
Rejestracja: 01 sty 2017, 22:22

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: p_bladek »

hubizx pisze:
p_bladek pisze: Nie to co szukasz https://lorienek.pl/product-pol-1175045 ... down-.html

ale na miejscu możesz dokupić zestaw WiFi w cenie 399pln, maja autka, możesz pomacać :) No i zasadniczy plus W zestawie jest DTM zamiast GT :)
Teraz zamieszałeś :)
Myślałem że samochody tylko trochę inaczej wyglądają, jakie są inne różnice?

Pozdr.
Hubert
Gdzieś tu na forum @Petrus pisał, że DTM-owe autka są stabilniejsze i rzadziej wypadaja z toru. Mi osobiście przyjemnie sie z synem jeździ tym BMW co jest w zestawie mam o parę setnych lepsze czasy, niż Mercedesem i Audi :D
hubizx
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 10 sty 2017, 11:39

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: hubizx »

Więc jak kupie DTM Countdown + wifi to będzie to praktycznie to samo co GT Championship ? cena ta sama
Na plus było by:
-lepsze samochody
-stare kontolery byłby by w zapasie

--
Pozdr.
Hubert
Awatar użytkownika
kempol
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 423
Rejestracja: 11 kwie 2015, 23:55
Lokalizacja: Warszawa/Tarnowskie Góry

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: kempol »

hubizx pisze:Więc jak kupie DTM Countdown + wifi to będzie to praktycznie to samo co GT Championship ? cena ta sama
Na plus było by:
-lepsze samochody
-stare kontolery byłby by w zapasie

--
Pozdr.
Hubert
Nie wiem jak bardzo Cię Slotcar wciągnie, ale jak Cię wciągnie to ten zakup będzie wierzchołkiem góry lodowej. Wiem to po sobie, zaczynałem od jednego zestawu, potem doszły kolejne elementy toru, samochody, przychodzili kumple brakowało pilotów trzeba było dokupić. Młodszy syn - 3 latek - też chciał jeździć, no to i jemu kupiłem kolejny zestaw. W sumie mam teraz dwa nie zależne tory, kilka kontrolerów wifi, kilka kablowych, o samochodach nie wspominając. Wszystko zależy od intensywności wirusa SlotCarowego oraz Twoich upodobań, ja do tego jestem jeszcze kolekcjonerem. :D :lol: :lol: i jak mówi mój Kochany Trzylatek "Tatuś Buba chce duuzziiooo atek", chyba też jest kolekcjonerem ;) .

P.S.
Najważniejszym i największym wydatkiem jest sam tor, samochody zawsze możesz wymienić, dokupić, sprzedać, przeznaczyć na części zapasowe itd.
Pozdrawiam
Kempol

-.- --- -.-. .... .- -- / -.-. .. ..-.. / .- -. .. ..-

"Ci którzy chcą szukają sposobu, ci którzy nie chcą szukają powodu"
Awatar użytkownika
p_bladek
Profesjonalista
Profesjonalista
Posty: 241
Rejestracja: 01 sty 2017, 22:22

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: p_bladek »

hubizx pisze:Więc jak kupie DTM Countdown + wifi to będzie to praktycznie to samo co GT Championship ? cena ta sama
Na plus było by:
-lepsze samochody
-stare kontolery byłby by w zapasie

--
Pozdr.
Hubert
Nie tyle w zapasie co polatasz w 4 osoby :) Generalnie poza WIFI i autkami ten zestaw sie niczym nie różni.
Tak jak Kempol pisze, wciągnie jak diabli, ja miałem dwa autka i mówiłem sobie że nic więcej nie potrzebuję.
Samo kupowanie dodatków i autek jest jak narkotyk.
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: Petrus »

:D :D :D Najważniejsze jest zacząć i logicznie do tego podejść. Zestaw startowy to dopiero początek. Dołączam się do tego co koledzy piszą i moim zdaniem najważniejsze aby mieć:

Control Unit
Wireless
Szyny z zestawu startowego
Samochody. Najlepiej DTM (żadne wynalazki typu z filmu CARS). Te w zestawach są bardzo dobre. Mercedes i BMW super ta sama klasa i w drugim zestawie Mercedes SLS i Audi R8 też bardzo dobrze jeżdżą (na początek :-).

Więc za długo się nie zastanawiać tylko rozpoczynać :D .

Dalsze kroki są jednak bardzo ważne. Często każdy "zapaleniec" zaczyna kupować zestawy startowe jak szalony (tak ja też zrobiłem :oops: ). Jednak najlepiej trochę pojeździć na tym co się ma i zaplanować sobie fajną trasę w planerze tras i dokupić brakujące tory. Dlaczego to jest takie ważne? Dlatego, że w zestawach znajdują się TYLKO zakręty K1 czyli 1/60, czyli bardzo ostre. Jednak największą frajda jest jazda na zmiennych zakrętach, z szerszym łukiem.

Będę robił zamówienie do Carrery i mógłbym Ci zamówić zestaw 3018 GT Championship za 1.250 pln.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
hubizx
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 10 sty 2017, 11:39

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: hubizx »

Petrus pisze: Będę robił zamówienie do Carrery i mógłbym Ci zamówić zestaw 3018 GT Championship za 1.250 pln.
Zacząłem już myśleć o DTM Countdown + wifi, = 4 kontolery i lepsze auta, cena ta sama.

Mogłbys sprawdzić ile kosztowałby DTM Countdown w Twoim zamowieniu?

--
Pozdr.
Hubert
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: Petrus »

Niestety zestaw ten jest niedostępny na magazynie w Austrii :( .
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: mrobaszki »

Hej, proponuję poniższy zestaw na początek

Tor Racing Passion 23617
Carrera DIGITAL 124
Cena 1499zł, auta 1/24, zakręty 2/30, 3/30, pobocza, kontrolery bezprzewodowe.
Za tą cenę warto.
Kto nie wierzy niech policzy poszczególne składniki zestawu.
MRO
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: DeathThorn »

oo tak warto warto :) jak znajde gdzies w naprawde zajebistej cenie dokupie sobie
zawsze sie przyda :)
hubizx
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 10 sty 2017, 11:39

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: hubizx »

mrobaszki pisze:Hej, proponuję poniższy zestaw na początek

Tor Racing Passion 23617
Carrera DIGITAL 124
Cena 1499zł, auta 1/24, zakręty 2/30, 3/30, pobocza, kontrolery bezprzewodowe.
Za tą cenę warto.
Kto nie wierzy niech policzy poszczególne składniki zestawu.
MRO
Pewnie w zamowieniu Petrusa jeszcze taniej, ale wogole nie myslalem o 124, teraz nie wiem co myśleć.
Już nie potrzebowałbym samochodów DTM ?

Kolejna sprawa:
Wymiary po rozłożeniu:
280 x 370 cm
Długość toru: 9,2 m

Patrzę na ten tor w kształcie 8'ki, i jakoś nie widzę szerokości 280.

--
Pozdr.
Hubert
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: DeathThorn »

pamietaj ze w 124 w zakretach dokladasz pobocza ktore bardzo duzo daja powierzchni, bez poboczy jak wejdziesz w zakret za szybko to drift wywali cie z toru , bo pas za waski :)
hubizx
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 10 sty 2017, 11:39

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: hubizx »

DeathThorn pisze:pamietaj ze w 124 w zakretach dokladasz pobocza ktore bardzo duzo daja powierzchni, bez poboczy jak wejdziesz w zakret za szybko to drift wywali cie z toru , bo pas za waski :)
ale prawie 3 x 4 metry ?

Kolejna sprawa niech ktoś mi powie czy warto 124, bedzie lepiej niż 132, w 132 nie ma driftu?

--
Pozdr.
Hubert
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: DeathThorn »

w 132 jest drift oczywiscie
w 124 masz wieksza skale i wiecej mozliwosci tunningu pojazdow, 124 to takze klasa ze tak powiem zawodowa, wiekszosc eventow , zawodow a takze mistrzostwa świata odbywaja sie w skali 1:24, jest to takze najdrozsza ze skal :), 132 jest tansza i stworzona zeby przeniesc piekno wyscigow klubowych do domów :) w skali 1:24 nikt juz nie patrzy na powierzchnie toru :) hehehe

sam juz powaznie zastanawiam sie do przesiadki na 124 po tym co mi tu chlopaki naopowiadali :) :mrgreen:
Awatar użytkownika
kempol
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 423
Rejestracja: 11 kwie 2015, 23:55
Lokalizacja: Warszawa/Tarnowskie Góry

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: kempol »

Powiem tak. Kupiłem zestaw 1:32. Zbudowałem tor dla samochodów 1:32. Nawet nie myśląc o 1:24. No i wtedy przyjechał do mnie Petrus ze swoimi 24rkami. Na drugi dzień robiłem przebudowę toru dla samochodów 1:24, na którym spokojnie mogą jeździć obie skale.

Wniosek

Jeżeli kogoś stać to robić od razu pod 1:24 nawet bez samochodów sam tor (samochody 1:24 zawsze można kupić, a tor już jest). Będzie mniej problemów później.
Uczyć się na cudzych (moich) błędach.

P.S.
Zawsze możesz podjechać do mnie czy Petrusa i się przekonać organoleptycznie co i jak.
Pozdrawiam
Kempol

-.- --- -.-. .... .- -- / -.-. .. ..-.. / .- -. .. ..-

"Ci którzy chcą szukają sposobu, ci którzy nie chcą szukają powodu"
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: DeathThorn »

no ja jak przygotuje miejsce juz pod tor digitalowy do zaprosze Petrusa i Kempola do siebie na budowe toru , juz pod 24 :) tez wlasnie tak kombinuje ze makiete juz pod 1/24 robic zeby miec dla obu skal :)
ODPOWIEDZ