Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Pierwszy zakup toru

Każdy kiedyś zaczyna swoją przygodę z nowym hobby. Tu możesz zadawać pytania związane ze startem, uruchomieniem i podstawami. Nie wiesz co kupić, nie orientujesz się w rożnych zestawach startowych - spytaj innych
hubizx
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 10 sty 2017, 11:39

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: hubizx »

Przemeblowanie zrobione, pudełko otwarte i zonk.
Ferarri przyszło w kawałkach.
Troche nie wiem co robic, chyba jutro muszę kupić drugi samochód, bo tego nie chce uzywać, ani razu, żeby potem nie powiedzieli, że zakręt był za ostry.
Zastanawiam się teraz gdzie to reklamować, ale chyba pozostaje tam gdzie kupiłem czyli pod Poznaniem i wysyłka.

Druga sprawa gdzie w wawie kupić auto, i jakie kupić?

Obrazek

--
Pozdr.
Hubert
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: DeathThorn »

w zestawie nie masz zapasowych lusterek?


Spoilery i lusterka sa wyjmowalne specjalnie zeby wylataly jak uderzysz nie powinny sie polamac
czy to lusterko jest ułamane czy wylecialo?
jesli wylecialo to wciskasz i po sprawie, tak samo spoiler
jesli polamane a nie masz w zestawie zapasowych luster to reklamuj i to odrazu dzis foty dokladne i maila do sprzedawcy
musi ci to wymienic jesli nie to reklamuj w serwisie CARRERA na polske, jak przedstawisz dowod zakupu to ci to bez problemu wymienia

Obrazek
hubizx
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 10 sty 2017, 11:39

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: hubizx »

Lusterko faktycznie tylko wypadło, dało sie założyć, ale w spoilerze końcówki są wyłamane.
Nie znalazłem w pudełku tym małych kawałeczków, ewidentnie było to juz takie założone do auta.

Dla porównania, drugi spoiler ma dłuższe końcówki.

Nie wiem czy rozkładać tor.

Obrazek
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: DeathThorn »

jak sa wylamane koncowki to albo siedza w karoseri albo lataja w srodku w aucie.
sa dwie mozliwosci :
mozesz reklamowac albo lekko spinowac spoiler, rozkrecic auto, wypchnac koncowki jesli tam siedza w dziurkach i wkleic :)
decyzja nalezy do ciebie :)

ja osobiscie bym pinowal i wkleil , bo chce jezdzic :) hehehe :roll:
Awatar użytkownika
p_bladek
Profesjonalista
Profesjonalista
Posty: 241
Rejestracja: 01 sty 2017, 22:22

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: p_bladek »

Podpiłować i zostawić. Jaka to skala 124? Bo nie wiem na co się zdecydowałeś?
hubizx
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 10 sty 2017, 11:39

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: hubizx »

124. Właśnie, że nic nie lata w aucie, obstawiam że taki spoiler już dostałem.

Skrecam i stawiam Italie na tor :)

Jak będą chcieli w carrera to mi wyślą drugi spoiler, nie ma potrzeby nawet auta im wysyłać.
Awatar użytkownika
p_bladek
Profesjonalista
Profesjonalista
Posty: 241
Rejestracja: 01 sty 2017, 22:22

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: p_bladek »

No to miłej zabawy. Mi dzisiaj przyszedł Control Unit i zabawa the best. 3 ghosty puściłem i z synem jeździliśmy, trzy zwrotnice i to kombinowanie aby wyprzedzić, no po prostu bajka. :)
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: DeathThorn »

:lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
hubizx
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 10 sty 2017, 11:39

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: hubizx »

Przyznam, że instrukcja nie jest za obszerna. Zastanawia mnie czy auta powinny hamować przed wjechaniem w drugie. Mam wrażenie, że tak się nie dzieje, i w takim trybie nie wiel z nich zostanie, po kilku wyścigach.

dodatkowo jedno auto coś nie łączy, światła mrugają, nie są to szczotki, możliwe żeby coś w środku nie łączyło ?

--
Pozdr.
Hubert
Awatar użytkownika
kempol
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 423
Rejestracja: 11 kwie 2015, 23:55
Lokalizacja: Warszawa/Tarnowskie Góry

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: kempol »

Samochody są bardzo wytrzymałe. Mój Buba dla przypomnienia Buba to trzy letni fan Carrery potrafi włożyć na tor 15 autek, wszystkie zakodować na jeden pilot i jazda. Destruction Derby przy jego zabawie to majówka w przedszkolu. Szkody jakie są to odprysniety lakier, oczywiście elementy typu lusterka, spoilery zajęte na wyścig.

Auta same nie hamują.

Światła jak mrugaja? Jednostajnie? Czy na łączeniach lub zwrotnicach?

Dla porównania Aston Martin "Destruction Derby" vs. Normal

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Kempol

-.- --- -.-. .... .- -- / -.-. .. ..-.. / .- -. .. ..-

"Ci którzy chcą szukają sposobu, ci którzy nie chcą szukają powodu"
hubizx
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 10 sty 2017, 11:39

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: hubizx »

kempol pisze: Auta same nie hamują.
Światła jak mrugaja? Jednostajnie? Czy na łączeniach lub zwrotnicach?
[i
Przyczyna mrugania i także nie jechania auta, był zimy lut na kondensatorze na płytce z elektroniką, na szczęście lutownica jest w domu.

To szkoda że nie hamują same albo przynajmniej nie zwalniają, może wytrzymałe są te które Ty masz, moje ze zestawu mają takie dolne wypusty ala spoiler, ktory idealnie wchodzi w chłodnice.pierwsze spotkanie Itali z Corrvetą skończył się oderwaniem atrapy w Itali, chyba takie dobranie aut to taki mały psikus żeby bardzo ładne samochody szybko ulegały destrukcji :)

Obrazek
Awatar użytkownika
p_bladek
Profesjonalista
Profesjonalista
Posty: 241
Rejestracja: 01 sty 2017, 22:22

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: p_bladek »

Eeee tam, ja wczoraj kleiłem tablice rejestracyjną w AMG, a lusterka od Huracane-a nie znalazłem do dzisiaj, muszę ostrożnie odkurzać. Co ciekawe, ja też znalazłem już dwie niedoróbki w autkach. Zimny lut w Audi i niedolutowany kabel w Huracane.
hubizx
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 10 sty 2017, 11:39

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: hubizx »

Pierwsze koty za płoty, jeździmy :)

Myślę że, kolejna sprawą która uatrakcyjniła by ściganie było by dołożenie 2 aut luźno jeźdzących po torze, aby w sumie były 4, wtedy trzeba było by kombinować jak wyprzedzić.

--
Pozdr.
Hubert
Awatar użytkownika
p_bladek
Profesjonalista
Profesjonalista
Posty: 241
Rejestracja: 01 sty 2017, 22:22

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: p_bladek »

hubizx pisze:Pierwsze koty za płoty, jeździmy :)

Myślę że, kolejna sprawą która uatrakcyjniła by ściganie było by dołożenie 2 aut luźno jeźdzących po torze, aby w sumie były 4, wtedy trzeba było by kombinować jak wyprzedzić.

--
Pozdr.
Hubert
Napewno przydałą by sie minimum jedna, a najlepiej dwie pojedyńcze zwrotnice.
hubizx
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 10 sty 2017, 11:39

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: hubizx »

Hello,

Fajnie, że podpowiedzieliście mi o zestawie Racing Passion, po 2 tygodniach zabawy, stwierdzam, że nie ma nic lepszego na początek, łagodniejsze zakręty to jest to, drift i te sprawy :), mimo, że patrząc na pudełka z rożnych zestawów wydaje się on prostszy, tym samym mniej atrakcyjny.
Nie znajduje jedynie wyjaśnienia dlaczego ten zestaw jest najtańszy, mimo że zawiera kilkadziesiąt elementów więcej, nie ma jedynie zmiany pasa na zakręcie.

Dorobiłem autom zderzaki, teraz jak jeden wjedzie na drugiego, nie ma tego wrażenia że się połamały :)

Na wiosnę będzie drugie podejście do toru z rozbudową.

--
Pozdr.
Hubert
ODPOWIEDZ