Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Pierwszy zakup toru

Każdy kiedyś zaczyna swoją przygodę z nowym hobby. Tu możesz zadawać pytania związane ze startem, uruchomieniem i podstawami. Nie wiesz co kupić, nie orientujesz się w rożnych zestawach startowych - spytaj innych
ODPOWIEDZ
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: mrobaszki »

hubizx pisze:Hello,

Fajnie, że podpowiedzieliście mi o zestawie Racing Passion, po 2 tygodniach zabawy, stwierdzam, że nie ma nic lepszego na początek, łagodniejsze zakręty to jest to, drift i te sprawy :), mimo, że patrząc na pudełka z rożnych zestawów wydaje się on prostszy, tym samym mniej atrakcyjny.
Nie znajduje jedynie wyjaśnienia dlaczego ten zestaw jest najtańszy, mimo że zawiera kilkadziesiąt elementów więcej, nie ma jedynie zmiany pasa na zakręcie.

Dorobiłem autom zderzaki, teraz jak jeden wjedzie na drugiego, nie ma tego wrażenia że się połamały :)

Na wiosnę będzie drugie podejście do toru z rozbudową.

--
Pozdr.
Hubert
Cieszę się że mogłem być pomocny przy wyborze i zakup oceniasz jako trafiony, nie ma zmiany pasa na łuku, bo w tym zestawie nie ma łuku 1/60 przy którym jest zwrotnica.
Miłej zabawy i dokupuj powoli elementu toru: proste, inne łuki, zwrotnice, etc.
A faktycznie ten zestaw jest na początek idealny, ma też dużo elementów jak mówisz, jak np. pobocza.
MRO
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: Petrus »

Fajnie, że Ci się dobrze tor sprawuje.

Porada z wyborem zestawu, rzeczywiście była trafiona. Wszyscy na ogół patrzą aby było więcej metrów toru. A to nie o to tu chodzi 8-) .
Zestaw super i samochody też :) .

Umieść proszę nowy wątek z prezentacją twojego toru i tam już umieszczaj kolejne relacje i pytania.
Czekamy na kolejne relacje z zdjęciami :D .
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Cymer
Starter
Starter
Posty: 7
Rejestracja: 18 wrz 2017, 16:01

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: Cymer »

Witam

Zastanawiam sie nad kupnem toru i nie mam bladego pojecia ktory, prosze kolegow o pomoc

Pozdrawiam
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: mrobaszki »

Cymer pisze:Witam

Zastanawiam sie nad kupnem toru i nie mam bladego pojecia ktory, prosze kolegow o pomoc

Pozdrawiam
Hej, a ile masz miejsca, ile środków finansowych. Dla kogo to ma być tor?

Określ swoje parametry, będzie nam łatwiej Ci coś doradzić.
MRO
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: Petrus »

Witaj,

chętnie doradzimy tylko poprosimy o więcej danych, jak kolega wyżej napisał. Najważniejsze jest miejsce. Czy już jakiś system torów przypadł ci do gustu?
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Cymer
Starter
Starter
Posty: 7
Rejestracja: 18 wrz 2017, 16:01

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: Cymer »

Czesc
Ogolnie kupuje prezent urodzinowy dla 5 latka, mam jeszcze 12latka no i ja sam bym sie pobawil. Chcialbym kupic zestaw gdzie po czasie nie bede zalowal ze moglem kupic z "wyzszej pulki " .
Czytalem forum i pisza zeby kupic digital135 ale najlepiej sie jeździ( zawodowcy) na 124.
I teraz najlepsze zestawy( petle tunele , dlugosc torow itd) sa w 143.
Miejsca mam sporo
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: Petrus »

Cymer pisze:Czesc
Ogolnie kupuje prezent urodzinowy dla 5 latka, mam jeszcze 12latka no i ja sam bym sie pobawil. Chcialbym kupic zestaw gdzie po czasie nie bede zalowal ze moglem kupic z "wyzszej pulki " .
Czytalem forum i pisza zeby kupic digital135 ale najlepiej sie jeździ( zawodowcy) na 124.
I teraz najlepsze zestawy( petle tunele , dlugosc torow itd) sa w 143.
Miejsca mam sporo

No to już więcej konkretów :D . Ja jestem fanem Carrera DIgital 132. Jest to już droższa zabawa ale i bardziej realna. Carrera GO są bardziej zabawkowe, ale niektórzy robią z tego też piękne tory i makiety.

System cyfrowy czyli Carrera DIgital 132 daje bardzo duże możliwości rozbudowy, z możliwością symulacji tankowania, różnego ustawienia właściwości hamowania i prędkości pojazdu, wskaźników prędkości, wieży pozycyjnej itp. No i samochody są piękne (znacznie większe niż Carrera GO).

Jak kupiś Digital 132 to przy małych nakładach (zasilacz za 250 pln) i kupnie samochodów 124 będziesz mógł jeździć tymi 132 i 124. Oczywiście do 124 potrzebne są pobocza bo samochody driftują (co zresztą jest super!)

Ogłądałeś już w realu taki tor?
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Cymer
Starter
Starter
Posty: 7
Rejestracja: 18 wrz 2017, 16:01

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: Cymer »

Hej w realu nie ogladalem, kiedys jak ja bylem maly to jakis tam tor posiadalem i fajna zabawa byla. A co odnosnie digital 143? Widze jest najwiecej zestawow z roznymi petali
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: Petrus »

Cymer pisze:Hej w realu nie ogladalem, kiedys jak ja bylem maly to jakis tam tor posiadalem i fajna zabawa byla. A co odnosnie digital 143? Widze jest najwiecej zestawow z roznymi petali
Jest to oczywiście tańsze rozwiązanie (niż 132). To jest takie samo jak Carrera GO (jeśli chodzi o wielkość toru i skalę oraz rodzaj samochodów) tylko wersja cyfrowa. Można jeździć do 3 samochodów (w 132 do 6) i jest możliwość dokupienia dodatkowych akcesorii.

Widzę, że interesują Ciebie pętle :lol: . W takim razie Digital 143 też będzie optymalnym rozwiązaniem. Pętle są fajne, ale pamiętaj, jak będziesz chciał zainteresować torem dzieciaki (szczególnie młodszego) to najpierw trzeba zbudować jak najprostszy tor typu 8. Bez różnych udziwnień (pętle, rampy, skrzyżowania itp.) bo dzieciak szybko się zniechęci ponieważ każde udziwnienie to dodatkowa możliwość wypadnięcia samochodu.

Po 8 dodawaj kolejne utrudnienia. W ten sposób wyszkolisz mistrzów slotów :lol: .

Dlatego na digital 132 mało jest takich udziwnień bo celem jest wprowadzenie możliwoe płynnej jazdy.

No ale to ma sprawiać frajdę więc wybór należy do ciebie. 8-)
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Cymer
Starter
Starter
Posty: 7
Rejestracja: 18 wrz 2017, 16:01

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: Cymer »

No wlasnie myslalem ze frajda bedzie przy petlach, ma wtej chwili hotweels z petla i jak jedzie przez petle to sie cieszy.
Jaki zestaw 132 na poczatek bys proponowal bo ceny widze od 800 wgore
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: Petrus »

Proponowałbym jakiś z "normalnymi" samochodami. Nie kupowałbym z Formułami lub zabawkowymi (typu Cars) samochodami oraz nie wersje cywilne samochodów (mają gorsze opony). Oczywiście to kwetia gustu. Zestaw oczywiście z wireless+ nie na kabelek bo będziesz żałował :D .

Czyli np. ten: 20030197
lub ten : 20030196
lub ten : 20030188

Kwestia Twojej decyzji co ci się podoba.
No i oczywiście jaki masz budżet :shock: .
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Cymer
Starter
Starter
Posty: 7
Rejestracja: 18 wrz 2017, 16:01

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: Cymer »

Dzieki za propozycje , pierwszego nie moge znalesc aby zobaczyc ceny, ale planowalem do 600zl teraz do 800 a propozycje sa ponad tysiad, nie chce wydawac na poczatek az tyle bo nie wiem czy sie sprawdzi
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: mrobaszki »

Cymer pisze:Dzieki za propozycje , pierwszego nie moge znalesc aby zobaczyc ceny, ale planowalem do 600zl teraz do 800 a propozycje sa ponad tysiad, nie chce wydawac na poczatek az tyle bo nie wiem czy sie sprawdzi
Po tym co napisałeś powyżej to proponuję:
http://allegro.pl/tor-carrera-digital-1 ... ml#thumb/1

Jak Ci się nie spodoba to niewielka strata, a jak się spodoba to i tak trzeba do każdego zestawu dokupić inne elementy.
Cymer
Starter
Starter
Posty: 7
Rejestracja: 18 wrz 2017, 16:01

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: Cymer »

mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: mrobaszki »

Porównaj sobie:
http://www.carrera-toys.com/pl/asortyme ... /zawartosc

http://www.carrera-toys.com/pl/asortyme ... /zawartosc
różnica w łukach 1/60 i samochodach i 330 zł.
Za tą kwotę możesz kupić 2 samochody jak Ci się wyścigi spodobają, a jak nie to stracisz 570, a nie 900.
Ja bym tak zrobił.
Ps. najistotniejsze są samohody, one dostają najwięcej w kość ;)
ODPOWIEDZ