Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Pierwszy zakup toru

Każdy kiedyś zaczyna swoją przygodę z nowym hobby. Tu możesz zadawać pytania związane ze startem, uruchomieniem i podstawami. Nie wiesz co kupić, nie orientujesz się w rożnych zestawach startowych - spytaj innych
ODPOWIEDZ
Furmann1
Starter
Starter
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2016, 14:53

Pierwszy zakup toru

Post autor: Furmann1 »

Witam,
Chciałem zakupić swój pierwszy zestaw wyścigowy.
Myślę o 1:32 Digital. W związku z tym mam kilka pytań.
1.Co potrzebuję oprócz zestawu startowego do fajnej zabawy z przyjaciółmi.
Czy potrzebny jest
- licznik okrążeń ,
- Pit Lane ,
- Driver Display
- Position Tower,
- Startlight
- (Pit Stop) Adapter Unit - co to jest?
- AppConnect - do czego służy ?
- jak podłączyć dodatkowe kontrolery chcę mieć na 4 osoby.
Mam w planie zrobić tor max na 15 metrów.Będzie on na podłodze bez żadnej makiety.
Czy wszystkie te rzeczy które wymieniłem są potrzebne jak mam podłączony tor do komputera ?
Dziękuje za pomoc
Awatar użytkownika
kempol
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 423
Rejestracja: 11 kwie 2015, 23:55
Lokalizacja: Warszawa/Tarnowskie Góry

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: kempol »

Witam na Forum

Najlepszym dodatkiem do toru, który znacząco podnosi atrakcyjność zabawy jest kabelek i podłączenie toru do komputera. Dzięki temu zabiegowi otrzymujemy możliwość dokładnego pomiaru czasu wyścigu, zajmowanego miejsca, czasu najlepszego okrążenia, ilości przejechanych okrążeń, przejechanego czasu, a co najważniejsze to możliwość współzawodnictwa i super zabawy.
Do tego wystarczy kabelek na przykład Carrera PC Unit oraz odpowiedni program.

Dla podniesienia realizmu wyścigów warto zakupić Pit Lane: to urządzenie da nam możliwość wprowadzenia tankowania do wyścigu, wielkość baku, ilość paliwa jest zarządzana przez programu do obsługi wyścigów z poziomu komputera.

Jeżeli budżet pozwala to światła startowe są fajną pozycją do kolekcji.

AppConnect - połączenie bezprzewodowe z oprogramowaniem na smartfonach lub tabletach oraz aktualizacja oprogramowania w jednostce centralnej (control unit - CU). Oprogramowanie na urządzeniach mobilnych moim zdaniem jest słabe i dla niego nie warto kupować tego urządzenia.

Licznik okrążeń, Driver Display, Position Tower zbędne gadżety, wszystkie ich funkcje i nie tylko przejmuje oprogramowanie na przykład: Cockpit-XP czy HSSRMS zainstalowane na komputerze.

Kontrolery - cztery sztuki kablowe podłączasz do CU bezpośrednio, dla sześciu trzeba zakupić Carrera 30348 Speed Controller Extension Box.
Dla bez przewodowych (wifi) potrzebujesz tylko kontrolery, które należy przypisać do odpowiednich portów.

Udanych wyścigów.

P.S.

u mnie ostatnio było taaaaakie GP, że kumple o 4 rano wychodzili do domu.
Pozdrawiam
Kempol

-.- --- -.-. .... .- -- / -.-. .. ..-.. / .- -. .. ..-

"Ci którzy chcą szukają sposobu, ci którzy nie chcą szukają powodu"
prosperowiak
Starter
Starter
Posty: 6
Rejestracja: 13 mar 2016, 16:18

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: prosperowiak »

po pierwsze, chcialbym Was wszystkich przywitac... "WITAM"

po drugie, podepne sie pod ten watek, nie zakladajac wlasciwie drugiego podobnego, zeby nie rzec identycznego.

Swieta Bozonarodzeniowe zblizaja sie, postanowilismy zakupic synom zestaw CARRERA DIGITAL 132. Wybor padl wlanie na ten, z uwagi na mozliwosc zabawy nawet dla 6 osob! Nie ukrywam, ze ma to byc tez zabawka dla taty i wujka :) Udalo mi sie nabyc dwa zestawy z kontrolerami WIFI. Podstawa jest, nie ukrywam, ze chcialbym byc jak najbardziej przygotowany do "pierwszego rozpakowania". Po przeczytaniu powyzszego postu, doszedlem do wniosku, ze musze kupic jeszcze:

PC Unit x 1 szt.

Pit Lane x 1 szt. ? - dla 6 samochodow?!

oprogramowanie: Cockpit-XP czy HSSRMS

Czy powinienem jeszcze na cos zwrocic uwage, czegos jeszcze poszukac?! Zalozeniem jest sterowanie autkami przez kontrolery WIFI przez 4 osoby i dwa dodatkowe samochody (CPU). Czy zasilacze z obu zestawow, takiowe pewnie sa, starcza czy to sie jakos ze soba bedzie gryzlo?
Awatar użytkownika
kempol
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 423
Rejestracja: 11 kwie 2015, 23:55
Lokalizacja: Warszawa/Tarnowskie Góry

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: kempol »

Witam

Napisz co dokładnie już masz. Wtedy będziemy mogli lepiej Ci doradzić.
Pozdrawiam
Kempol

-.- --- -.-. .... .- -- / -.-. .. ..-.. / .- -. .. ..-

"Ci którzy chcą szukają sposobu, ci którzy nie chcą szukają powodu"
prosperowiak
Starter
Starter
Posty: 6
Rejestracja: 13 mar 2016, 16:18

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: prosperowiak »

dziekuje za zainteresowanie, posiadam:

GT Championship 20030188
Racing Spirit 20030187
Awatar użytkownika
kempol
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 423
Rejestracja: 11 kwie 2015, 23:55
Lokalizacja: Warszawa/Tarnowskie Góry

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: kempol »

prosperowiak pisze: PC Unit x 1 szt.
Tak, zalecane do przedniej zabawy;
prosperowiak pisze:Pit Lane x 1 szt. ? - dla 6 samochodow?!
Pit lane (Art. nr. 20030356) jeden powinien wystarczyć, ale zalecam dokupić (Pit Stop) Adapter Unit (Art. nr. 20030361) i już masz dwa miejsca do tankowania.
prosperowiak pisze:oprogramowanie: Cockpit-XP czy HSSRMS
Kto co woli, jedni brunetki inni blondynki.., a tak na poważnie musisz zobaczyć co Ci bardziej podejdzie. Oba programy są godne polecenia.
prosperowiak pisze:Czy powinienem jeszcze na cos zwrocic uwage, czegos jeszcze poszukac?!
Dokupić trochę torów, zakrętów (unikać zakrętów R1), zwrotnic. Ja polecam jeszcze światła startowe fajnie wyglądają (Art. nr. 20030354).
prosperowiak pisze:Czy zasilacze z obu zestawow, takiowe pewnie sa, starcza czy to sie jakos ze soba bedzie gryzlo?
Nie wolno łączyć ze sobą zasilaczy, podłączasz tylko jeden Control Unit i jeden zasilacz. Dla poprawienia przepływu prądu montujesz dodatkowe kable prądowe, a w ostateczności jak będziesz odczuwał brak prądu to trzeba kupić mocniejszy zasilacz. Można o tym poczytać tutaj i tutaj
Pozdrawiam
Kempol

-.- --- -.-. .... .- -- / -.-. .. ..-.. / .- -. .. ..-

"Ci którzy chcą szukają sposobu, ci którzy nie chcą szukają powodu"
hubizx
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 10 sty 2017, 11:39

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: hubizx »

Podłączę się pod temat. Może wiecie gdzie w Warszawie kupie tor: 30188 Carrera Digital 132 GT Championship ?

Chyba najciekawsza opcja z dostępnych torów z wireless, Rozumiem, że wyższa cena wynika z lepszych samochodów ?

--
Pozdr.
Hubert
Awatar użytkownika
kempol
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 423
Rejestracja: 11 kwie 2015, 23:55
Lokalizacja: Warszawa/Tarnowskie Góry

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: kempol »

Witam

Nie Warszawa, ale sklepy godne polecenia:
http://allegro.pl/carrera-digital-132-g ... 83906.html
http://krainazabawy.pl/185-zestawy
lub
http://czaszabawy.pl/category/tory-samo ... igital-132

W Warszawie do tej pory w dwóch miejscach widziałem Carrere 1:32:
- ATA Blue City - bardzo drogo;
- Lorien, Marszałkowska 111A - Ceny w miarę normalne
Pozdrawiam
Kempol

-.- --- -.-. .... .- -- / -.-. .. ..-.. / .- -. .. ..-

"Ci którzy chcą szukają sposobu, ci którzy nie chcą szukają powodu"
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: DeathThorn »

z mojego doświadczenia wiem , ze najlepiej i najtaniej wyjdzie, ze jesli chcesz miec tor dla 4 osob kup dwa zestawy startowe.
bedziesz mial wszystko

i wtedy dopiero zacznij dokladac tory :mrgreen: taka moja propozycja :)
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: DeathThorn »

Awatar użytkownika
kempol
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 423
Rejestracja: 11 kwie 2015, 23:55
Lokalizacja: Warszawa/Tarnowskie Góry

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: kempol »

Sklep po "Polsku" zarejestrowany w Hiszpanii trochę bym się bał coś tam kupić, ale to moje subiektywne odczucie.
Pozdrawiam
Kempol

-.- --- -.-. .... .- -- / -.-. .. ..-.. / .- -. .. ..-

"Ci którzy chcą szukają sposobu, ci którzy nie chcą szukają powodu"
TomeG
Ścigant
Ścigant
Posty: 157
Rejestracja: 13 gru 2015, 11:10

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: TomeG »

Hej! Dla potomnych dodam do wątku swoją opinię co polecam na start w 132:

- zestaw zawierający: control unit (uwaga: 30352, a nie "black box" 30344), kontrolery wifi (uwaga: nowy typ, a nie stary IR), dwustronną zwrotnicę
- carrera position tower 30357
- carrera lap counter 30335
- 1 dodatkowe auto i 1 dodatkowy kontroler

Mój wybór wynika stąd, że nie przepadam za podłączaniem do komputera czy telefonu każdego urządzenia jakie posiadam, a w/w pozwala prowadzić wyścig w miarę czytelny dla graczy sposób. Position tower pokazuje kolejność, lap counter pozwala zaprogramować wyścig i odczytać czasy sumaryczne i najlepsze dla każdego gracza.

Lap counter jest też fajny do treningów - zapamiętuje najlepszy czas i sygnalizuje dźwiękiem czy poprawiliśmy rekord czy nie. Myślę, że wiele osób kupujących nie zdaje sobie sprawy, że przejechanie krótkiego toru to kilka (~5) sekund. Trenując 3 minuty można więc przejechać kilkadziesiąt okrążeń, co okrążenie słyszymy krótki lub długi sygnał dźwiękowy (gorzej/lepiej).

Światła startowe nic nie wnoszą poza estetyką (dublują sygnalizację z control unit). Pit lane przyda się jak jest grupa dużo grających, ogarniających temat ludzi, którzy chcą urealnić i urozmaicić zabawę. Na początek uważam za nadmiar szczęścia.

Żeby było jasne: komputer jak zawsze daje dużo więcej możliwości, a wszystkie gadżety są cool. Fajnie też mieć 6 (albo 60 aut :D ). Piszę czego w praktyce najwięcej używam i co bym kupił na początek mając ograniczone zasoby. Nie mam makiety - tor rozkładam w pokoju. Pzdr.
Awatar użytkownika
p_bladek
Profesjonalista
Profesjonalista
Posty: 241
Rejestracja: 01 sty 2017, 22:22

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: p_bladek »

hubizx pisze:Podłączę się pod temat. Może wiecie gdzie w Warszawie kupie tor: 30188 Carrera Digital 132 GT Championship ?

Chyba najciekawsza opcja z dostępnych torów z wireless, Rozumiem, że wyższa cena wynika z lepszych samochodów ?

--
Pozdr.
Hubert
Nie to co szukasz https://lorienek.pl/product-pol-1175045 ... down-.html

ale na miejscu możesz dokupić zestaw WiFi w cenie 399pln, maja autka, możesz pomacać :) No i zasadniczy plus W zestawie jest DTM zamiast GT :)

Sam lubie tam kupowac, póki co ceny przystępne
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: mrobaszki »

Hej,
Z mojego doświadczenia:
Zestaw startowy, plus dodatkowe elementy wg swoich upodobań, tzn auta, te które się podobają lub są w okazyjnych cenach, tory wg wcześniej ustalonego planu toru, chyba że trafia się zestaw za pół ceny, sam takie dwa kupiłem. Jazda z zakrętami 1/60 szybko nudzi, wypadają auta, nie ma płynności przejazdu, tego co sprawia frajdę.
Ale każdy wie co dla niego jest najlepsze.
MRO
hubizx
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 10 sty 2017, 11:39

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: hubizx »

p_bladek pisze: Nie to co szukasz https://lorienek.pl/product-pol-1175045 ... down-.html

ale na miejscu możesz dokupić zestaw WiFi w cenie 399pln, maja autka, możesz pomacać :) No i zasadniczy plus W zestawie jest DTM zamiast GT :)
Teraz zamieszałeś :)
Myślałem że samochody tylko trochę inaczej wyglądają, jakie są inne różnice?

Pozdr.
Hubert
ODPOWIEDZ