Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Pierwszy zakup toru

Każdy kiedyś zaczyna swoją przygodę z nowym hobby. Tu możesz zadawać pytania związane ze startem, uruchomieniem i podstawami. Nie wiesz co kupić, nie orientujesz się w rożnych zestawach startowych - spytaj innych
ODPOWIEDZ
Adam
Starter
Starter
Posty: 10
Rejestracja: 16 gru 2019, 14:01

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: Adam »

dezerter27 pisze:Ja też mam taki mija 3 lata w wigilię już tradycja jazda obowiązkowa

Widzę że bandy się przydają na zakrętach :D
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: norbert1222 »

Na początek nie radzę dokupować nic poza app connect.
Tam jest właściwie wszystko za 100 zeta. Jak pojeździsz trochę to sam dojdziesz do tego co byś chciał. Ja ciągle twierdzęże potrzeba najbardziej miejsca, po to aby proste były długie w miarę i można na dohamaowaniach robić przewagę :D :D :D
A moj tor to tylko Podstawowa wesrja na szybki start. Mogę jeszcze dołożyć jakies 11 metrów, i mam też hairpin curve do wykorzystania.
Pozdro.
dezerter27
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 42
Rejestracja: 08 gru 2017, 19:07
Lokalizacja: połaniec

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: dezerter27 »

Adam pisze:
dezerter27 pisze:Ja też mam taki mija 3 lata w wigilię już tradycja jazda obowiązkowa

Widzę że bandy się przydają na zakrętach :D
Pewnie bez nich ani rusz
seb1975
Starter
Starter
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2020, 16:38

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: seb1975 »

Witajcie Wszyscy Rajdowcy,
Czytam Wasze wypowiedzi i opinie z wielkim zainteresowaniem i... tak mnie najaraliście że... mam ochotę kupić mój pierwszy tor Carrera Digital. Dodatkowo mobilizuje mnie fakt że mam 3,5 rocznego Synka Kacpra :-) ...oczami wyobraźni już widzę co może się dziać w niedalekiej przyszłości podczas domowych wyścigów, szczególnie że Dzieciak zapowiada się na takiego z charakterem... no ale do rzeczy :-) ...
Zastanawiałem się, żeby pójść w skalę 132 jednak po Waszych wpisach tutaj skłaniam się już ku skali 124... podobno jest dzięki niej więcej zabawy i pewnie emocji.
Chciałem zacząć od zakupu zestawu w skali 124... jednakże po sprawdzeniu Allegro ze zdziwieniem stwierdziłem że w skali 124 mogę kupić bez żadnego wyboru jeden zestaw typu "Digital 124 Youngtimmer Showdown"... innych po prostu nie ma tam w sprzedaży, a spodziewałem się jakiegoś wyboru choćby z 3 lub 4 zestawów.
Pierwsze pytanie: gdzie (w którym sklepie) mógłbym mieć większy wybór i który zestaw konkretnie wybrać... na początek 2-4 autka, wireless, może pit-stop, jakieś dodatkowe skrzyżowanie do zmiany toru jazdy żeby były dwa na torze i... właśnie... co jeszcze dokupić do zestawu żeby zabawa była na przyzwoitym poziomie... a nie na samym minimum z zestawu, ale też nie na full-wypasie bo wiadomo... budżet jest ograniczony... powiedzmy docelowo to: 4500-5000PLN... mam zamiar to kupować i kompletować przez 2-3 lata... akurat Dzieciak będzie większy. Miejsca w domu mam dużo... mogę przeznaczyć jeden pokój na to. Makiety nie planuję budować... wystarczy mi tor ułożony na podłodze którą jest parkiet. Co doradzicie żebym nie żałował ? Bardzo proszę o Wasze opinie... nie wiem o tym nic :-) ...oprócz tego że w swoim dzieciństwie chciałem taki tor posiadać :-) Pozdrawiam, SEB.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: norbert1222 »

A powiedz jaka przestrzenią dysponujesz i w jakim mniej więcej kształcie.
dezerter27
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 42
Rejestracja: 08 gru 2017, 19:07
Lokalizacja: połaniec

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: dezerter27 »

z tego co się orientowałem 3 lata temu to 124 był tylko jeden zestaw i pewnie teraz też tak jest większy wybór jest w 132.
kupić możesz na początku zestaw pojeździsz trochę i zobaczysz co ci potrzebne bezie. (dodatkowe auta, proste czy zmiana, łuki pit samo wyjdzie)
koledzy tórzy maja 124 pewnie doradza
seb1975
Starter
Starter
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2020, 16:38

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: seb1975 »

Witaj norbert1222,
Bardzo dziękuję że chcesz pomóc.
Jeśli chodzi o miejsce to posiadam go dużo... pokój ma powiedzmy wymiary 5 metrów na 5 metrów.
Doradź coś proszę, bo nie chciałbym wtopić kasy... zorientowałem się że nie jest to tania zabawka chociaż napewno warta swojej ceny :-)
Innych także proszę o dobre rady.
Pozdrawiam, SEB.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: norbert1222 »

To tak na szybko napiszę ci że na początek kupiłbym zestaw 132. Tak jak pisał poprzednik. Będziesz miał wszystko do przejścia na 124 poza autami i zasilaczem. Auta i tak raczej dostępne są osobno bo w zestawach to raczej same brzydale. Zasilacz sam rozumiesz. Jednak wracając do miejsca to myślę że na 124 te 5 x 5 to nie jest wcale dużo. Ja mam u siebie 5,7 m na jakies 3,5. I dziwnie to wygląda jak takie duże auta ledwo co się rozpędzą i już mają ostry zakręt. To moje zdanie. NA początek te auta ze 132 wykorzystasz do nauki dla bąka. Nie zmarnują się, lub sprzedasz. Ważne żebyśkupił pierwszy zestaw w kontrolerami bezprzewodowymi. A cała reszta to wyjdzie jak już całą trasę zaprojektujesz. Wtedy bedziesz wiedział ile zakrętów czy poszerzeń potrzebujesz.
Pozdro.
seb1975
Starter
Starter
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2020, 16:38

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: seb1975 »

Dzięki Norbert za radę.
W takim razie, powiedz proszę który zestaw 1:32 konkretnie kupić ? Pozdr.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: norbert1222 »

JA osobiście brał bym pod uwagę tylko dwa:
GT Race Stars 30005
20030005_01_l.png
DTM Furore 30008
20030008_01_l.png
Z jednego powodu szalę przeważa zestaw starszy czyli GT Race Stars.
Moj poprzedni post nie miał ani jednej odpowiedzi a chciałem w nim zapytać czy inni też mają pewne problemy z nowymi autami.
Przed świętami korzystając z promocji nabyłem DTM Furore. Ogólnie dla kontrolerów i aut. Nie opłaca się bowiem kupować ich osobno. Z zestawem wychodzi lepiej (dodatkowa zwrotnica, proste, i wiele innych zapasowych elementów).
No i okazało się że oba auta mają pewien defekt. Chyba tylko ja zauważyłem że auta produkowane w 2019 roku mają dekoder, który powoduje ze auto jest bardzo szybkie już od pierwszej nastawy CU. NA 6 do 10 nastawie auto ma te same osiągi. Oba auta reklamauję w tej chwili, są w serwisie. Kupiłem jeszcze przed gwiazdką 4 inne auta z 2019 roku i one też mają ten sam problem. Jest to zgłoszone do serwisu a z tego co mi serwis pisze to już sprawa jest nawet u producenta. Mierzyłem prędkości obrotowe silników tachometrem i potwierdzam to co pisze. Nowe auta nijak nie mogą jeździć ze starymi. Rozbieżności są olbrzymie. O ile stare można zwalniać i przyśpieszać nastawą CU to nowe auta już tylko przyśpieszać.
Pisze ci o tym z jednego powodu. Małe dziecko będzie miało spore problemy żeby taki szybki samochód okiełznać. Starsze na spokojnie się zwolni nastawą i pobawi się nawet 5 latek.
No i to było wytłumaczenie dlaczego wybrałbym na ową chwile zestaw starszy. Prawdopodobnie tam samochody mają dekodery z 2018 roku i może będą pozbawione tej dziwnej przypadłości.
Serwis na początku napisał mi że rzeczywiście auta są dziwnie szybkie, i najlepiej nie mieszać ich ze starymi. Strasznie to nieprofesjonalna odpowiedz.
Moje postanowienie noworoczne jest takie że jeżeli carrera nie stanie na wysokości zadania to kończę z nią przygodę. Wydałem prawie dwa koła i wszystkie auta są dziabnięte. Dodatkowo postawa serwisu wydała mi się mało profesjonalna.
I na koniec kolego. Nie myśl tylko że staram się ciebie zniechęcić. Broń boże. Super zabawa jest o ile sprawiedliwa a auta wyrównane i każdy ma szanse wygrywać. Piszę ci jeno uczciwie o wszystkim co sam chciałbym wiedzieć będąc na twoim miejscu.
Pozdro.
karolzurek
Starter
Starter
Posty: 1
Rejestracja: 19 maja 2020, 12:21

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: karolzurek »

Witam wszystkich, z gory dziekuje za pomoc, chcialem sie podpiac pod pytanie o zakup toru.

wybralem juz 1:32 bazujac na Waszych wypowiedziach
zastanawia mnie czy konieczne sa wirelessy czy na kablu tez bedzie ok? potrzebuje tor dla 3 dzieci a te zazwyczaj sa z kablowymi kontrolerami i troche nie wiem co zrobic.

rozwazam Triple power, jezeli wirelessy sa na prawde konieczne to pokombinuje cos z innymi torami o dokupieniem kontrolerow ale chetnie bym tego uniknal :)


Jakeis jeszcze porady? Propozycje torow?
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: norbert1222 »

Jeżeli toru nie będziesz rozbudowywał to i na kablu będzie okej. Jednak jeżeli tor zacznie się powiększać to musowo wireless. Bez możliwości odejścia dalej od toru dzieciaki będą sobie zasłaniały trasę.
ODPOWIEDZ