Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Budowa makiety 1:32 SCALEXTRIC - 350/90 "składana"

Tutaj można się wymieniać informacjami na temat innych systemów takich jak SCALETRIX SPORT, NINCO SCX itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dsrc
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 86
Rejestracja: 20 lut 2018, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Budowa makiety 1:32 SCALEXTRIC - 350/90 "składana"

Post autor: dsrc »

Cześć

Jakiś czas temu zacząłem budowę makiety z torem 1:32 Scalextric analog.
Kilka słów o założeniach i budowie. Ogólnie podstawowe kryterium to takie że makieta ma być konstrukcją jak najlżejszą i w miarę łatwą do złożenia i schowania. Ponieważ nie dysponuję garażem, poddaszem ani żadnym miejscem gdzie mogła by stanąć na stałe, pomysł padł na lekką konstrukcje składającą się z 2 elementów o wymiarach łącznych 350 na 90cm. Przy takich wymiarach makieta idealnie mieści mi się w mojej pracowni (w mieszkaniu) a na czas nie używania można ją po prostu zdemontować i schować np. do piwnicy lub za drzwi ;). Jest to rozwiązanie mocno kompromisowe ale jest :):) Trasa prościutka zainspirowana tym projektem.
Obrazek
Ok to teraz konstrukcja. Płyta hdf 5mm położona na aluminiowej ramie, połączona na nity i śruby. 2 elementy 175/90 i 175/70.
Kolejny etap budowy to przykleić tor wraz z poboczami, zrobić wiadukt, wszystko wypiankować i przejść do budowy dioramy.
Jeśli chodzi o sam system to jak wspomniałem jest to Scalextric analog, pomiar czasu i cała zabawa oparta na ARCONE - przynajmniej na początek bo będę chciał to podłączyć do kompa. Na samym układzie toru ścigałem się z dzieciakami nie jednokrotnie i mimo że trasa krótka to bardzo fajnie się śmiga. Są użyte poza prostymi 2 rodzaje zakrętów.
Załączniki
rama 2 elementy
rama 2 elementy
rama zlaczona w calosc
rama zlaczona w calosc
uklad toru
uklad toru
Aston Martin ;)
Aston Martin ;)
Projekt trasy
Projekt trasy
Awatar użytkownika
kempol
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 423
Rejestracja: 11 kwie 2015, 23:55
Lokalizacja: Warszawa/Tarnowskie Góry

Re: Budowa makiety 1:32 SCALEXTRIC - 350/90 "składana"

Post autor: kempol »

Wygląda bardzo ciekawie, czekam na dalszą relację.
Pozdrawiam
Kempol

-.- --- -.-. .... .- -- / -.-. .. ..-.. / .- -. .. ..-

"Ci którzy chcą szukają sposobu, ci którzy nie chcą szukają powodu"
Nadzikmaly
Starter
Starter
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2021, 12:58

Re: Budowa makiety 1:32 SCALEXTRIC - 350/90 "składana"

Post autor: Nadzikmaly »

Bardzo fajna trasa.
LukeR1
Starter
Starter
Posty: 14
Rejestracja: 15 lis 2021, 10:59

Re: Budowa makiety 1:32 SCALEXTRIC - 350/90 "składana"

Post autor: LukeR1 »

Naprawdę fajny układ trasy.
Ciesz się że masz chłopie choć tyle miejsca bo ja muszę się na okrągło rozkładać i składać na podłodze między kanapą a rtv-ką i poza zestawem startowym niewiele mi się pomieści :cry:
Najlepsze jest jak się człowiek zapomni w nocy idąc kartofelki odcedzić :shock:
Już raz ControlUnit połamałem :cry:

Ja też czekam na dalszą relację bo wygląda to obiecująco.
ODPOWIEDZ