Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Samochody Scalxtric (z miejscem na 2 magnesy)

Tutaj można się wymieniać informacjami na temat innych systemów takich jak SCALETRIX SPORT, NINCO SCX itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dsrc
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 86
Rejestracja: 20 lut 2018, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Samochody Scalxtric (z miejscem na 2 magnesy)

Post autor: dsrc »

Hej, jakie znacie modele samochodzików 1:32 scalextric z mozliwoscią mocowania magnesów przed tylnią osią lub na tylnej osi (do wyboru). Ja posiadam model Lotus Evora i tam jest taka możliwość. Na zamontowanym magnesie na tylniej osi jest po prostu szybki i przyczepny ale po zamontowaniu magnesu w miejscu przed tylnią osią, jazda zaczyna sprawiać sporo frajdy! - samochód nie jest przyklejony i ma tendencje to zarzucania co dodaje tej "naturalności"
Awatar użytkownika
dsrc
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 86
Rejestracja: 20 lut 2018, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samochody Scalxtric (z miejscem na 2 magnesy)

Post autor: dsrc »

O tu widać to bardzo dobrze, ten akurat ma magnes przed tylnią osią ale jak widac jest też miejsce na samej osi z tyłu. Ciekaw jestem jakie modele jeszcze tak mają.
Obrazek
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Samochody Scalxtric (z miejscem na 2 magnesy)

Post autor: Petrus »

A to ciekawe 8-) .

Nie wiedziałem, że jest taka konstrukcja.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
dsrc
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 86
Rejestracja: 20 lut 2018, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samochody Scalxtric (z miejscem na 2 magnesy)

Post autor: dsrc »

Trochę zagłębiłem się w temat i znalazłem jeszcze samochody od Honrby Sclaxtric na podwoziu z następującym rozwiązaniem. Magnes tuż za przednią osią lub przed tylnią. Własnie takie 2 auta teraz zamówiłem więc jak dostanę i będzie okazja do potestowania to podziele się spostrzeżeniami :)
Obrazek
No wogóle jak tak poczytałem trochę to tych podwozi to jest mnóstwo rodzajów.
Np. takie rozwiązanie, silnik z przodu i napęd wałkiem.
Obrazek
Obrazek
A jak juz przy napędach jesteśmy to np posiadam fajny model ale już od scalextric.es gdzie naped jest na 4 kola, przenoszony wałkiem ale silnik z tyłu.
Obrazek

A na koniec szczerze polecam, jeśli ktos nie zna: http://www.slotcarouthouse.com/
ODPOWIEDZ