Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

opony do samochodów scalextric

Tutaj można się wymieniać informacjami na temat innych systemów takich jak SCALETRIX SPORT, NINCO SCX itp.
ODPOWIEDZ
roger298
Starter
Starter
Posty: 11
Rejestracja: 25 sie 2017, 17:33

opony do samochodów scalextric

Post autor: roger298 »

Jakiś czas temu sprawdzałem rozmiary opon w moich samochodach scalextric:

GT Lightning
LMP
Lamborgini Aventador
Bugatti Veyron
McLaren P1
Jaguar CX-75
Start Rally Cars (obecnie RCT Team Rally Car Finland - czyli ta sama buda w innym malowaniu - ale nowość!!!)

w kartach części zamiennych do każdego samochodu komplet opon ma inny symbol podczas gdy opona zdjęta z LMP pasowała na każdy z tych samochodów. W jakim celu robią inne oznaczenia opon skoro mają taki sam rozmiar? Przy okazji gdzie kupujecie opony? czy jedyną alternatywą jest ebay? myślałem o dopasowaniu opon z carrery są obecnie na znanym portalu aukcyjnym, mógłby ktoś sprawdzić czy posiada taki rozmiar felg lub podobny:

średnica 15,6mm
wewnętrzny pierścień średnica 17,4mm
szerokość felgi 11mm
szerokość wewnętrznego pierścienia 3,5mm
Tofi
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 62
Rejestracja: 08 gru 2017, 00:57
Lokalizacja: Northampton (UK)

Re: opony do samochodów scalextric

Post autor: Tofi »

Podobnie z nadwoziami. Chasis jest tylko kilka rodzajów więc nic nie stoi na przeszkodzie żeby teoretycznie (nie sprawdzałem który model z którym pasuje) założyć nadwozie lamborghini na ferrari ale wtedy to będize już lamborghini a nie ferrari. Podejrzewam, że chodzi o nadruki na oponach. Ten sam rozmiar, ale inny producent bo w oryginale np. michelin sposorował danego kierowcę a nie good year. Dużo rzeczy w slot cars opiera sie o licencje, a więc producent nie może sobie pozwolić na zmiany inne nież w umowie licencyjnej, między innymi dlatego są takie jazdy z lusterkami i skrzydłami. W instrukcji carrera jest wyraźnie to powiedziane (tak zauważyłem że temat o scalextrix ale realia tego świata są takie same dla wszystkich producentów).
roger298
Starter
Starter
Posty: 11
Rejestracja: 25 sie 2017, 17:33

Re: opony do samochodów scalextric

Post autor: roger298 »

Może ktoś z forumowiczów już kupował oponki do scalextric'a i mógłby się pochwalić gdzie?
Może posiadacie jakieś inne samochody o tym samym rozmiarze felg tylnych - napiszcie...
ODPOWIEDZ