Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Odnośnie samochodzików które nie chcą jeździć po "odkopaniu" toru.

Tutaj można się wymieniać informacjami na temat innych systemów takich jak SCALETRIX SPORT, NINCO SCX itp.
ODPOWIEDZ
iNqize
Starter
Starter
Posty: 2
Rejestracja: 13 paź 2017, 11:11

Odnośnie samochodzików które nie chcą jeździć po "odkopaniu" toru.

Post autor: iNqize »

Witam, jestem tu nowy i pewnie zostanę wyśmiany... bo nie mam toru Carrera ani innych tu wymienionych.
To jest jakiś stary poczciwy tor z czasów dzieciństwa. Odkopany, bo przeprowadzkę robimy z narzeczoną. A taki tor to świetna zabawka dla dzieci.
Wczoraj go złożyłem, ale okazało się po złożeniu, że samochodziki nie chcą jeździć.
Może być wina tego, że tor jest niekompletny? Raczej nie.. bo okrąg toru się zamyka i obieg jest.

Samochody działają, piloty również.. Samochody po prostu zachowują się tak jakby ich koła "buksowały", w jednym od tego nawet rozpadła się opona.
Może dlatego, że tyle czasu przeleżały nieużywane? czy jest sposób na wymianę tych opon, albo szansa, że inne samochodziki będą tam działały i da się je za fajną cenę kupić?
Tor jest mega, jest sprawny i nie widzę sensu kupowania nowego, a moi siostrzenicy mieli by zajebistą zabawkę.. ale niestety samochody nie jeźdzą :(
Mam nadzieję, że jednak ktoś mi tu pomoże..
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Odnośnie samochodzików które nie chcą jeździć po "odkopaniu" toru.

Post autor: Petrus »

Witaj na forum!

Z pewnością nie zostaniesz wyśmiany. Taka sytuacja przytrafia się dość często. Prawdopodobnie koła samochodzików sparciały i się ślizgają. Z tego co napisałeś samochody działają (kręci się oś), kontrolery również, tylko nie chcą się poruszać bo opony się ślizgają. Dobrze to rozumiem?

Prawdopodobnie można dokupić samochodziki nawet z innego systemu torów.
Jednak aby to ocenić umieść proszę jak najwięcej zdjęć takich jak opakowanie toru, samochód, zasilacz z tabliczką znamionową (ile volt), kontroler, szyny itp.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
iNqize
Starter
Starter
Posty: 2
Rejestracja: 13 paź 2017, 11:11

Re: Odnośnie samochodzików które nie chcą jeździć po "odkopaniu" toru.

Post autor: iNqize »

Ok, jak tylko wrócę dziś do domu to zrobię zdjęcia i wrzucę.
Ale jest tak jak napisałeś, wszystko działa - kontrolery, samochody reagują na kontroler.. jedyne co to się ślizgają.

Jednocześnie mam jeszcze pytanie - czy jest jakaś strona prócz olx gdzie będę w stanie znaleźć jakieś auta bądź same oponki takie małe?
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Odnośnie samochodzików które nie chcą jeździć po "odkopaniu" toru.

Post autor: Petrus »

Jeśli to będą "markowe" samochody np. Carrera lub Scaletrix to można niektóre znaleść w polskich sklepach (wszystkie w zagranicznych), a jak nie markowe to nie dokupisz.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
Cwirek1987
Starter
Starter
Posty: 9
Rejestracja: 05 lis 2015, 21:17
Lokalizacja: Rybnik

Re: Odnośnie samochodzików które nie chcą jeździć po "odkopaniu" toru.

Post autor: Cwirek1987 »

na Allegro też może zobaczyć może coś dopasujesz.
ODPOWIEDZ