Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

tor-ulica faller ams .nowe życie

Tutaj można się wymieniać informacjami na temat innych systemów takich jak SCALETRIX SPORT, NINCO SCX itp.
ODPOWIEDZ
damianrc1
Starter
Starter
Posty: 3
Rejestracja: 07 lut 2016, 13:16

tor-ulica faller ams .nowe życie

Post autor: damianrc1 »

Witam ,posiadam tor-ulice w systemie faller ams, do niego posiadam kilka samochodów oraz drzewka i barierki.Zestaw odnalazłem podczas porządków.Po podłączeniu torów do zasilacza samochodziki nie chcą jechać,koła się kręcą lecz stoją cały czas w miejscu.Niestety nigdzie nie mogłem znalezc forum o AMS więc piszę tutaj.Za cenne rady z góry dziękuję.Jeżeli to zły dział to przepraszam.Pozdrawiam Damian.
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: tor-ulica faller ams .nowe życie

Post autor: Petrus »

Witaj Damian,

niestety nie znam się nad tym systemem torów. Może uda nam się Tobie pomóc jak umieścisz kilka zdjęć problemu, ponieważ z opisu nie do końca jest to jasne. Szczególnie jk koła się kręcą to dlaczego nie jadą ?? :roll:

Nie poddawaj się :D . Coś czuję że tor ten wygląda bardzo ciekawie (historycznie).
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
damianrc1
Starter
Starter
Posty: 3
Rejestracja: 07 lut 2016, 13:16

Re: tor-ulica faller ams .nowe życie

Post autor: damianrc1 »

Jest to tor w skali h0 czyli 1:87, dlatego bardzo mi zależy aby go uruchomić.Jestem w trakcie kompletowania makiety kolejowej h0 i fajnie by było żeby oprócz pociagów poruszały się tez samochody.Ogólnie przygodę z torami zaczynałem na Carrera GO i SCX oraz kilka Artin i jeszcze innych ktore mam w dalszym ciągu.Jeżeli byłby ktoś ciekawy jak wygląda cały tor podglądowo z drzewkami itp, to proszę pisać.Składanie to przyjemność,rokładanie już mniejsza :) .Koła się kręcą i samochodziki zarzuca tyłem lecz nie jadą do przodu tylko stoją w miejscu.Może to kwestia dociążenia?Przesyłam poniżej foki może uda się rozwiązać problem.
Załączniki
IMG_0275.jpg
IMG_0277.jpg
IMG_0279.jpg
IMG_0280.jpg
IMG_0284.jpg
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: tor-ulica faller ams .nowe życie

Post autor: Petrus »

Wowo, wow, wow, ale super to wygląda. Pierwszy raz widzę taki tor. A jak wygląda całość rozłożona?

Po samochodzikach widać, że koncepcja napędu jest całkowicie inna niż przy pozostałych slotach. Jeśli koła się kręcą, nie tylko ośka, to może jest to problem z oporem na ślizgaczach i zbyt niskim położeniem kół przednich?

Piękna sprawa. Proszę pokaż więcej zdjęć bo myślę, że jest to godny pochwalenia się okaz.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
damianrc1
Starter
Starter
Posty: 3
Rejestracja: 07 lut 2016, 13:16

Re: tor-ulica faller ams .nowe życie

Post autor: damianrc1 »

Jutro rozłoże ulice i podeśle fotki.Widziałem tez film na youtube jak pokazane jest szlifowanie opon.Może u mnie tez jest ten problem?Tylko jakiego papieru uzyć?Mam trochę części zapasowych , ale wolałbym spytać kogoś bardziej doświadczonego czy to szlifowanie opon ma sens w moim przypadku.Miło że się podoba, co prawda narazie zdjęcia ale jak uda się naprawić problem to filmik bardziej napewno odzwierciedli całośc. :)
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: tor-ulica faller ams .nowe życie

Post autor: Petrus »

OK. Ciekawe to będzie. Obiekt historyczny to prawie ;) .

Po dokładniejszym obejrzeniu zdjęć coraz bardziej się przekonuję, że to problem zbyt wysokiego położenia kół tylnich. Nie mają wtedy tak dobrej styczności z podłożem. Może uda Ci się je trochę opuścić?

Wydaje mi się, że szlifowanie w tym przypadku może jeszcze bardziej pogorszyć sprawę.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Jarek SWJ
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 31
Rejestracja: 01 paź 2015, 02:08

Re: tor-ulica faller ams .nowe życie

Post autor: Jarek SWJ »

Ale wypasione "oldskulowe" autka :shock: :shock: :shock: :D :D

widzę na EBAY sporo tego ... http://www.ebay.de/sch/Faller-AMS-/9094/i.html
Awatar użytkownika
GOPiotrGO
Ścigant
Ścigant
Posty: 139
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:09

Re: tor-ulica faller ams .nowe życie

Post autor: GOPiotrGO »

Piękne, czekamy na więcej zdjęć 8-)
MacI
Starter
Starter
Posty: 5
Rejestracja: 26 lut 2016, 14:28

Re: tor-ulica faller ams .nowe życie

Post autor: MacI »

Witam. Wydaje mi się, że znam przyczyny twojego problemu (zakładając, że silnik działa, koła stykają się z torem). Po pierwsze pytanie: czy kiedykolwiek wymieniałeś opony? Tor ma swoje lata. Guma starzeje się (twardnieje, pęka, kruszy się). Tutaj moim zdaniem pomoże wymiana opon. Mam taki sam problem z czeskim torem Autodraha. Wszystko sprawne...tylko gdyby nie opony.
beczkofan
Starter
Starter
Posty: 8
Rejestracja: 15 maja 2016, 14:53

Re: tor-ulica faller ams .nowe życie

Post autor: beczkofan »

Witam i przepraszam że to tak długo wszystko trwało, lecz system mi padł i potraciłem wszystkie hasła,konta itp.Teraz chciałbym tamto konto usunąć gdyż nie mam możliwości zalogowania się i wogóle, z tym chyba muszę zwrócić się do administratora ? Wracając do toru (ulicy) , postanowiłem cały tor umyć-wyczyścić,samochodziki potraktowałem Kontaktem i samochodziki chodzą jakby dostały nowe życie.Niestety tylko niesktore, całą przyczyną były jednak jak wyżej kolega napisał opony, ktore z biegiem czasu kruszeją, twardnieją i niestety już nie nadają się do prawidłowego użytkowania.za pierwszym razem używałem kontaktu S i po czasie styki były lekko zielonkawe, dlatego konieczne jest przemycie następną puszką kontaktu lecz nie pamiętam już jakiego żeby wszystko było ok, bo inaczej to pomaga tylko na chwilę i nie ma większego sensu.
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: tor-ulica faller ams .nowe życie

Post autor: Petrus »

Witaj z powrotem !! Jak pisałem w poprzednim poście bardzo jesteśmy ciekawi postępów i zdjęć. :D :D :D
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
beczkofan
Starter
Starter
Posty: 8
Rejestracja: 15 maja 2016, 14:53

Re: tor-ulica faller ams .nowe życie

Post autor: beczkofan »

Fotki dopiero w sobote/niedziele będą.Niestety nie mam nic poza tymi co dodałem.Pozdrawiam Wszystkich zainteresowanych, jak narazie ja siedze tylko w analogu ze względu na urok starych torów,samochodzików.Niektóre tory z innych serii które posiadam jest możliwość przerobienia na sterowanie cyfrowe lecz jakoś bardziej wole pozostać przy oryginalne.Gdyby nie analog nie było by cyfry :D .
beczkofan
Starter
Starter
Posty: 8
Rejestracja: 15 maja 2016, 14:53

Re: tor-ulica faller ams .nowe życie

Post autor: beczkofan »

Obiecane zdjęcia.Oczywiście ulice można jeszcze bardziej rozbudować,niestety nie posiadałem większej przestrzeni aby całkowicie pokazać jak powinno wszystko rozłożone wyglądać.Pokazuje na małej prawie makiecie jak to wygląda.Kilka autek nie ma zderzaków ,są tylko trzeba przkleić. :D
Załączniki
IMG_0228.jpg
IMG_0231.jpg
IMG_0229.jpg
IMG_0245.jpg
IMG_0249.jpg
IMG_0239.jpg
IMG_0234.jpg
IMG_0242.jpg
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: tor-ulica faller ams .nowe życie

Post autor: Petrus »

Piękne! Takie nastrojowe z historią. Coś w tym jest :)
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
ODPOWIEDZ