Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Czy są w Polsce Kluby Slotcars

Tu można rozmawiać o wszystkim innym niż o torach samochodowych :-)
wilku
Ścigant
Ścigant
Posty: 105
Rejestracja: 28 gru 2016, 06:48
Lokalizacja: Konin

Re: Czy są w Polsce Kluby Slotcars

Post autor: wilku »

DeathThorn pisze:problem jest taki ze te wszystkie tory o ktorych tu piszecie sa to tory typowo eventowe, czyli rozkladaja tor na jakis czas ludzie jezdza i sie zaijaja z torem , to bardziej reklama SlotCars niz club

ja od dawna mysle o clubie z prawdziwego zdazenia ale na to trzeba miec miejsce.
torow mam sporo spokojnie moglbym zbudowac clubowy tor chociaz go zaczac aut tez jest sporo ale miejscowy nie ma

budowa clubu na wsi bezsens bo kto tu do mnie przyjedzie? :(
ale gdyby cos mialo powstac np w Gdyni to moge pomóc i to bardzo , najwazniejsza lokalizacja i lokal reszta to nie problem :twisted:
Lokalizacja i sponsor, to jest podstawa. Czasem trafi się jakiś lokal w mieście, można pogadać w urzędzie żeby odstąpili za opłatą na rzecz klubu, na pewno się znajdzie i się zgodzą, zostaje tylko liczba chętnych, co do którego mam poniższy wywód.

Dodam jeszcze takie spostrzeżenia, trochę brutalne ale tacy są w 99% Polacy. Z moich typowo hobbystyczych obserwacji zauważam jeden wspólny mianownik. Cała zabawa, spędzony czas jest super, następuje próba zarażenia zainteresowaniami o ile udana to potem zaczyna się pytanie "ile". Wtedy jest krok w tył i koniec, bo czemu to nie jest za darmo, czemu mi tego nie dadzą skoro już jest. Lepiej jest za swoje wypić piwo/wódkę na zabawie, kupić samochód, dom, ciuchy itp ale tylko dla siebie, nic dla innych, ważne że na pokaz. Niby sensowne i logiczne myślenie, ale zostaje potem taki człowiek z pilotem od TV w domu na kanapie i tak dzień w dzień, tydzień w tydzień, rok w rok, a w głowie "super myśli" ... mam to wszystko, jestem super, wszyscy patrzą i zazdroszczą jestem spełniony, a dzieciaki w domu siedzą przed komputerem albo tabletem/telefonem i też jest super bo mam spokój. Wspólny wyjazd rodzinny - pewnie do galerii handlowej i z powrotem. Na to wszystko ja idę do szkoły na spotkanie, zadaję pytanie kto w ferie wyjeżdża i myśląc że będę widział las rąk to kilka się zgłosi. Kolejne pytanie kto jeździł na łyżwach - znowu kilka. Więc koniec końcem rodzice mają pogoń za byle gównem (pieniądze) zostawiając życie rodzinne daleko w tyle, dzieciaki siedzą przed komputerem i lajkują na fejsie wyimaginowanych kolegów których mają setki a hobby zostaje dla tych zapaleńców trochę inaczej wychowywanych, takich gości jak tutaj. A ilu ich jest - zaledwie kilku/nastu na cały kraj, a żeby było fajnie to w jednej lokacji klubowej mus być co najmniej kilkunastu - w obecnej chwili wartość nieosiągalna.
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Czy są w Polsce Kluby Slotcars

Post autor: DeathThorn »

dlatego postanowilem ze jak wyremontuje stary garaz u mnie na posesji ( na wsi ) to caly go przeznacze na tor clubowy , zrobie club jak ktos ma faze jak MY to przyjedzie jak nie to i tak bede mial tor dla siebie :) i oooo :mrgreen:
Awatar użytkownika
kempol
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 423
Rejestracja: 11 kwie 2015, 23:55
Lokalizacja: Warszawa/Tarnowskie Góry

Re: Czy są w Polsce Kluby Slotcars

Post autor: kempol »

Witam

Z tego co się orientuję, to oficjalnie takich klubów w Polsce nie ma.
W Krakowie jest jeden tor MDF, jak dobrze pamiętam na ulicy Fabrycznej, przy torze kartingowym - Motodrom. Przynajmniej jeszcze w zeszłym roku był.
Pozdrawiam
Kempol

-.- --- -.-. .... .- -- / -.-. .. ..-.. / .- -. .. ..-

"Ci którzy chcą szukają sposobu, ci którzy nie chcą szukają powodu"
Awatar użytkownika
RicoRico
Starter
Starter
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2018, 22:43

Re: Czy są w Polsce Kluby Slotcars

Post autor: RicoRico »

A może warto poszukać informacji na ten temat w Internecie? Moim daniem to jest dość dobre rozwiązanie :)
Dzieci posiadają umiejętność radzenia sobie ze wszystkim, bo w ich rzeczywistości nie ma ograniczeń – wszystko jest możliwe, kiedy ma się osiem lat.
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Czy są w Polsce Kluby Slotcars

Post autor: DeathThorn »

eeee ale jakie rozwiązanie ??? że w Polsce nie ma clubów ?? no chyba bardzo słabe rozwiązanie :)
Awatar użytkownika
dsrc
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 86
Rejestracja: 20 lut 2018, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy są w Polsce Kluby Slotcars

Post autor: dsrc »

"dlatego postanowilem ze jak wyremontuje stary garaz u mnie na posesji ( na wsi ) to caly go przeznacze na tor clubowy , zrobie club jak ktos ma faze jak MY to przyjedzie jak nie to i tak bede mial tor dla siebie :) i oooo :mrgreen:"

Ponieważ jestem stałym bywalcem Białogóry to zaproszenie przyjęte ;)

A czy nadziei w powstaniu takiego slotcarowego klubu nie upatrywać w domach kultury czy klubach modelarskich? Pytanie ilu w ogóle np. z terenu Warszawy było by chętnych na taką inicjatywe oraz cykliczne spotkania w tygodniu. Biorąc pod uwagę ilość zainteresowanych to...

Ja pare lat temu ostro bawiłem się w rc drift - śmigaliśmy pod mostem siekierkowskim w Warszawie, spotykaliśmy się wieczorami w tygodniu oraz w weekendy( wiosna, lato) Było nas tak z 10ciu zapaleńców a na spotkania wpadało tak średnio 5-6 osób, czasem udało się że zgraliśmy się wszyscy.
W jesienne i zimowe dni bardzo nam brakowało spotkań i wspólnego latania bokiem. Dlatego zrobiliśmy wspólną inicjatywę i znaleźliśmy szkołę w której za rozsądne pieniądze wyjmowaliśmy 2X w tygodniu po godz. 19 sale (było to klasa) Tam rozkladaliśmy wykladzinę na ktorej wylepiony byl tor. (wykladzine chowalismy w szatni w wyznaczonym miejscu) i 2h jezdzilismy :)
Filmik ze spotkania :)
A potem jeden z nas postanowil ze zrobi stacjonarny tor, wynajmię gdzieć lokum i zrobi tam realistyczny tor, Wstep bedzie platny jednorazowo albo dla "klubowiczow" w abonamencie :) Oczywiscie wszystko bylo fajne i wogole ale kasa o duzo większa niz w szkole nie mowiac o letnich darmowych smiganiach pod mostem :) Niestety dlugo się nie utrzymał...
Tofi
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 62
Rejestracja: 08 gru 2017, 00:57
Lokalizacja: Northampton (UK)

Re: Czy są w Polsce Kluby Slotcars

Post autor: Tofi »

Funkcjonujący klub to coś więcej niż zrzutki i opłaty z wejście i aby to miało ręce i nogi to najprościej jest założyć stowarzyszenie, a to są obowiazki i koszty, m. in obowiązek utrzymania minimalnej ilości osób stowarzyszonych, posiadanie księgowej której trzeba płacić itd. Dla osób któe chcą mieć hobby a nie drugą pracę jest to po prostu nieopłacalne czasowo. Na to może sobie pozwolić jakiś duży dystrybutor samych slot cars albo zabawek, gdzie tory były by częścią slepów lub też innej infrastruktury utrzymującej finansowo te tory. Dla wszystkich pozostałych pozostanie spotykanie się na herbatę i ciastka.
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Czy są w Polsce Kluby Slotcars

Post autor: DeathThorn »

No niestety takie realia u nas są , no i jeszcze na wsi to juz wogole slabo jest ale nic , zobacze co sie da zrobic :mrgreen:

A jesli będziesz w Białogórze to daj znać i zapraszam do Osiek :) co prawda na razie tylko zostaje nam GO w 1:43 bo to już buduję i jeździć już można ale zawsze mozemy szybko rozlozyc digitala i sie pobawic na podłodze :) :roll:
ODPOWIEDZ