Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Hejka samochodziarze i budowniczowie torów :)

Poznajmy się! Napisz co Ciebie interesuje i skąd jesteś. Może wspólny wyścig ??
ODPOWIEDZ
winnepago
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 32
Rejestracja: 20 gru 2017, 21:56

Hejka samochodziarze i budowniczowie torów :)

Post autor: winnepago »

Hejka Wszystkim. Jednak nie wytrzymałem no i z okazji urodzin synka szarpnąłem się na ten digital 124 gentleman race vol. 2 - oprócz tego że można wylecieć z domu za to że duży pokój zajmuje tor samochodowy i tylko tor samochodowy to po ciężkiej inżynierce aby pogodzić to wszystko udało się pójść na kompromis i zainstalować bliżej nieokreślony kształt toru tak aby można byłoby pośmigać, a zarazem i usiąść przy stole i zjeść obiad:) Dobrze że przed zakupem nie doczytałem ile miejsca to wszystko zajmuje bo pewnie z założenia miał bym szlaban na zakup:) Więc zaczynam przygodę:) - oczywiście w dzieciństwie maiłem tor wyścigowy który dostałem od taty i była to moja ulubiona zabawka:)

Pozdrawiam wszystkich gorąco - Krzysiek.

ps. jeśli by ktoś chciał zerknąć na zestaw co zawiera to nagrałem unboxing - film jest bez komentarza bo co ja mam tam komentować jak porównania nie mam - aczkolwiek obrazuje cały zestaw taki jaki jest.

https://www.youtube.com/watch?v=VdTQmMqfXA0&t=258s


w najbliższym czasie wstawię do wglądu kilka fotek toru no i oczywiście Pit Babes;) które były w zestawie:)
TomeG
Ścigant
Ścigant
Posty: 157
Rejestracja: 13 gru 2015, 11:10

Re: Hejka samochodziarze i budowniczowie torów :)

Post autor: TomeG »

Cześć Krzysiek. Witamy. Pamiętaj żeby wyjąć magnesy i kupić tuningowe opony. W zasadzie w odwrotnej kolejności.
winnepago
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 32
Rejestracja: 20 gru 2017, 21:56

Re: Hejka samochodziarze i budowniczowie torów :)

Post autor: winnepago »

Na razie polatamy sobie troche na fabrycznych:) dzis na probe wyciagnalem tylny magnes no pomimo ze ten porsche driftuje nawet z magnesem to bez niego byly juz zupelne zakrety bokiem:) wszyscy z forum smigaja bez magnesow ? Wyciagacie oba czy tak jak w filmie robicie podmianke?
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Hejka samochodziarze i budowniczowie torów :)

Post autor: Petrus »

Witaj w klubie Krzysiek :D .

Kupiłeś super zestaw na początek - gratulacje! Moim zdaniem najlepszy wybór. Jest skala 124 i pobocza, całkiem rozbudowany tor.

Co do magnesów to dla skali 124 najfajniej się jeździ bez magnesów. Aby taka jazda sprawiała radość ważne są opony. Nie musisz od razu kupować tunningowych (ale nie są drogie i warto :) ) , ale warto przynajmniej podszlifować oryginalne. Różnica jest drastyczna. Drift będzie mniejszy i bardziej kontrolowany. Na forum i kanale youtube slotcar hobby wiele jest na ten temat.

Filmik obejżany :D .
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
winnepago
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 32
Rejestracja: 20 gru 2017, 21:56

Re: Hejka samochodziarze i budowniczowie torów :)

Post autor: winnepago »

Szkoda tylko że moja żona nie uważa że to najlepszy zestaw za te pieniądze ;) :) no nic dokupilem jeszcze pitline, zwrotnicę, na olx kupilem dwa używane piloty sterujące teraz idą jeszcze dwa auta. Audi r8 lms i Mercedes amg c-63 i definitywny koniec bo wylece z domu! :) z powodu miejsca trzeba bylo iść na kompromis no i tor trzeba było ograniczyć do niezbędnego minimum... inzynierka i próby potrwały ze dwa wieczory bo niestety nie mam oprogramowania, znaczy się zainstalowałem to o którym było pisane na forum ale stwierdziłem że fajnie kombinuje się w manualu jak kiedys za starych czasow:) pit babes musiały zostać usunięte bo córka je pożera no i w sumie to zaczął się czas wyścigowania:) jako apki używam smart race bo miałem instalke. Co do opon i szlifowania oraz magnesów to filmy juz kiedyś obejrzałem ale to zostawiam sobie na później.

A oto efekt inżynierii gdzie po jednej stała wielkość toru a po drugiej to żeby w pokoju mozna bylo sie poruszać i zjeść obiad;)

https://drive.google.com/file/d/1MlIUv- ... p=drivesdk

(Nie pamietam dokładnie jak się wrzuca zdjęcia wiec umieszczam link z googledrive)

Zastanawia mnie jedna rzecz... czy można smart race - jej obraz z telefonu przesłać przez wifi tak aby byla widoczna w smart tv...?
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Hejka samochodziarze i budowniczowie torów :)

Post autor: mrobaszki »

Hej,
W Twoim przypadku przy braku miejsca pomyślałbym o zakrècie pochyłym, np 2/30.
Poprojektuj na programie.
Pozdr
MRO
Awatar użytkownika
dsrc
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 86
Rejestracja: 20 lut 2018, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hejka samochodziarze i budowniczowie torów :)

Post autor: dsrc »

Czesc!! Super zestaw. To teraz czekam na filmik z samej jazdy juz ;)
winnepago
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 32
Rejestracja: 20 gru 2017, 21:56

Re: Hejka samochodziarze i budowniczowie torów :)

Post autor: winnepago »

No dobra to w weekend było w końcu mocno pojechane :) Cztery auta, czterech zawodników. Apka smart race wyświetlana przez screen mirroring na smart tv i zadziwiające bo dorośli ludzie bawili się do 3 w nocy :) Tor przy takiej rywalizacji trzeba było rozłożyć do maksimum i to wtedy robi się świetna zabawa:) Całe szczęście mam pit-stop przedłużony o jeden element i nawet z tankowaniem mega problemów nie było:)

I ciekawa sprawa. CU po aktualizacji już się byle jak nie rozłącza po upływie 20 min... wsadza się kontrolery w stacje ładowania i dopiero jak wszystkie się na ładują CU się wyłącza. Całkiem dobre usprawnienie:)

RYWALIZACJA PRZEDNIA :)
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Hejka samochodziarze i budowniczowie torów :)

Post autor: mrobaszki »

A jakaś relacja video lub foto się ukaże z rozpoczęcia sezonu?
Pozdr
MRO
winnepago
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 32
Rejestracja: 20 gru 2017, 21:56

Re: Hejka samochodziarze i budowniczowie torów :)

Post autor: winnepago »

No słuchajcie z wideo i foto to było całkiem słabo no bo to zabawa jest ważna a smartphony poszły w zapomnienie! :) do apki smartrace robiłem fotke toru to wstawiam ją też tutaj:)

https://drive.google.com/file/d/1ZAW3mv ... p=drivesdk

A i na tv widać tor bo to screen mirror z telefonu szedł a zaraz potem pomiar czasu był widoczny na dużym ekranie i całkiem sprawnie to chodziło :)
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Hejka samochodziarze i budowniczowie torów :)

Post autor: Petrus »

Super że taka dobra zabawa była. Pokaż jakieś zdjęcia bo ten link nie chce działać. Najlepiej umieścić w forum.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
ODPOWIEDZ