Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Carrera Digital 132 - Pierwszy zakup, zestaw ?

Każdy kiedyś zaczyna swoją przygodę z nowym hobby. Tu możesz zadawać pytania związane ze startem, uruchomieniem i podstawami. Nie wiesz co kupić, nie orientujesz się w rożnych zestawach startowych - spytaj innych
ODPOWIEDZ
hellows
Starter
Starter
Posty: 9
Rejestracja: 22 lis 2021, 15:54

Carrera Digital 132 - Pierwszy zakup, zestaw ?

Post autor: hellows »

Witam,

Jestem przed pierwszym zakupem toru digital. Moją uwagę zwrócił następujący zestaw:
1. Carrera DIGITAL 132 - DTM Speed Memories 30015
2. + Carrera DIGITAL 132/124 - APPCONNECT 30369
3. + Carrera DIGITAL 132 / 124 - Pit lane - Pit stop 30356
Całość wyjdzie ok. 1600 PLN.

Czy może być taki zestaw? A może inny DM Furore z poprzedniego roku? Głównie zależy mi na skali 132 i aby rejestrować, wyświetlać czasy z opcją tankowania.

1. Czy pit lane jest konieczne (spory koszt ok 300 PLN)? Czy bez pit lane też będę w aplikacji widział zużycie paliwa? Czy bez pit lane będę mógł tankować ? Z tego co wiem autka mrugają światłami jak zaczyna brakować paliwa. Da się jakoś wprowadzić opcję tankowania (paliwa) do wyścigu bez pit lane ?

2. Apropo tras - czy są jakieś "chińskie" tańsze zamienniki / rozwiązania gdybym chciał rozbudować tor? Nic na Aliexpress nie wyskakuje. : P

3. W jakich sprawdzonych sklepach wy się zaopatrujecie - myślę o kupnie dodatkowych aut?

3. Pytanie ogólne : ) - jak zacząłem wchodzić w temat i szukać informacji to bardzo mnie rynek zaskoczył tzn. brak blogów, forum na FB, produktów w sklepach (allegro, FB, OXL) jeżeli chodzi o tematykę slot car. Czy faktycznie w PLN jest takie niskie zainteresowanie tematem? Z czego to może wynikać. Na YT też parę starych tylko filmików kanału Slot Car Hobby a strona FB Carrera polska odsyła do niemieckiego sklepu.

4. Czy macie jakieś forum na FB ?

Pozdrawiam.
LukeR1
Starter
Starter
Posty: 14
Rejestracja: 15 lis 2021, 10:59

Re: Carrera Digital 132 - Pierwszy zakup, zestaw ?

Post autor: LukeR1 »

Witam.
Ja od 3 lat bawiłem się z synem Carrera GO potem doszedł Digital 143. No i stało się od dwóch miesięcy posiadam zestaw 20030010.
Rozpoznanie prowadziłem od dwóch lat więc choć na pewno nie jestem autorytetem to jednak już sporo wiem.

Zanim spróbuję odpowiedzieć na Twoje pytania to zacznijmy o tego że:.
Nie wiem czy miałeś okazję pojeździć czy dopiero po zakupie będziesz miał takową pierwszy raz. Bo jeśli nie to proponował bym gdzieś spróbować przed zakupem żeby nie było rozczarowania.
Wiem z doświadczenia dwóch osób że kupiły i zaraz sprzedały bo kompletnie nie połknęli bagcyla choć uwielbiają modele RC.

A już przechodząc do samego tematu to:.
Zestawy o których mówisz różnią się głównie samochodami i tu trzeba wybrać ten w którym bardziej podobają ci się samochody.
Choć zestaw startowy może się różnić też paroma innymi elementami. Zestaw startowy może mieć od razu bezprzewodowe kontrolery, i tu zależy czy chce się w to iść czy wolimy taniej ale na kablu. Niestety bardzo krótkim kablu. Potem ewentualne przejście na WiFi może być bolesne dla budżetu. Jeśli kupisz zestaw który podałeś to od razu możesz dokupić 2 kontrolery kablowe na Allegro które są teraz do kupienia po 39zł.
O tym wszystkim musisz sam zdecydować jeszcze raz przeglądając zestawy i rozpatrzeć za i przeciw każdego z nich z twojej perspektywy bo tu mądrych nie ma i każdy woli co innego.
Wiem że większość porząda i chce używać kontrolerów wi-fi a ja ich nie lubię bo wiem że sprawiają problemy i jak miałbym wydawać kupę kasy na nie to zdecydowanie wolę ściągnąć z Australii albo Kanady pistoletowe na kablu których używają Profi zawodnicy.
AppConnect koniecznie !!!
Bo bez tego zabawy nie ma, można się jeszcze podłączyć do kompa ale ja zdecydowanie wolę AppConnect.
Generalnie slot car jak każda zresztą pasja w której sidła wpadnie człowiek pociąga za sobą ogromne koszty :cry:

Pytanie 1: Pit Lane podnosi poziom zabawy w takim stopniu że te 299 zł wydaje się śmieszne gdy się już go kupi. Bez pit lane nie ma opcji tankowania bo w niego jest wbudowany moduł odpowiadający za tą funkcję i tego się obejść nie da. Zresztą jak bez niego miało by wyglądać tankowanie, nie zatrzymasz przecież auta na środku toru po którym jedzie kolejne auto albo i 5 :D
Bez niego traci się tak mnóstwo frajdy że jest obowiązkowy.

Pytanie 2: Zamienników na 99.9% nie ma chyba że są do kupienia w darknecie :P

Pytanie 3: Z zakupem czegokolwiek w Polsce poza zestawami startowymi jest spory problem. Jeszcze tyle o ile AppConnect czy Pit Lane są dostępne na bieżąco tak całą resztę ciężko zdobyć.
Generalnie to zakupy są ograniczone do Allegro bądź Kraina Zabawy lub Czas Zabawy. W innych sklepach o ile w ogóle coś jest to jednostkowe przypadki i auta to najczęściej Evolution a nie Digital :x

Pytanie ogólne: W Polsce można śmiało powiedzieć iż temat slot car nie istnieje. Jedyne co jest to to forum i choć jak je całe przejrzałem to nigdy nie było oblegane to teraz wydaje się praktycznie martwe niestety.
Wydaje mi się że pierwszy powód to mentalność Polaków, bo praktycznie każdy komu powiem że się tym bawię robi wielkie oczy i patrzy na mnie jak na jakiegoś DEBILA. A jak jeszcze powiem ile to kosztowało to chcą dzwonić po psychiatrę :lol:
U nas ludzie uważają to za zabawkę dla 5 letnich chłopców i tyle.
Następny problem to nasze realia zarobkowe przez co to jest naprawdę bardzo kosztowna impreza. A następna rzecz to warunki mieszkaniowe większości Polaków. Wszystko ponad zestaw startowy jest mega problematyczne do pomieszczenia w mieszkaniach jakichś 90% ludzi których przynajmniej ja znam.
Jeśli chodzi o wiedzę to tego jest naprawdę dużo na YouTube no i jest dużo forów ale zagranicznych. Na szczęście fioła na tym punkcie mają Kanadyjczycy oraz Australijczycy i w USA więc tutaj bariera językowa nieco się zaciera. Bo ja niemieckiego niestety nie znam a tam też jest tego moc.
Ja FB nie uznaję więc nie wiem czy tam coś jest ale wątpię bo wyskakiwało by przy wyszukiwaniu jakichś tematów u wujka Google :D

Tak czy siak choć wydanie na początek tego 1600 cebulionów wydaje się kupą kasy to po rozłożeniu i rozpoczęciu tej przygody wątpliwości mijają i człowiek wie że było warto !
Tylko że trzeba mieć świadomość że jak się człowiek wciągnie to trzeba szykować zaraz kolejny worek z tymi cebulionami bo zaczyna się wtedy dokupowanie kolejnych elementów tej układanki oraz aut których nigdy nie za wiele :lol:
A auta są tak piękne że z 2 początkowych na półce zaraz robią się 3 a potem to 7 i tak bez końca :shock:

Pozdrawiam.
hellows
Starter
Starter
Posty: 9
Rejestracja: 22 lis 2021, 15:54

Re: Carrera Digital 132 - Pierwszy zakup, zestaw ?

Post autor: hellows »

Luke R1, bardzo dziękuję za odpowiedzi i własne przemyślenia.

Mogłoby się wydawać, że w dobie "gadzetów", czyli kupna wszystkiego co "nie potrzebne" temat slot cars by się odrodził - drony, gopro, xiaomi, smart watche itp. itd. No ale jest tak jak jest. Za, powiedzmy 1000 PLN ma się fajny slot tor do ścigania, gdzie hot wheels trasy i dodatki potrafią tyle kosztować. Reklama, koszt jednostkowy pewnie robi swoje. Ale nawet mi zajęło 30 lat aby wrócić do tematu z dzieciństwa. : ) Chyba nawet spodziewałem się takich odpowiedzi ale zawsze dobrze z kimś wymienić zdanie. Dzięki!. Jeszcze sobie popatrzę na zestawy, auta i dodatki ale myślę, że będzie fajna zabawa - przynajmniej na świta.

W swojej wypowiedzi, poruszyłeś też parę ciekawych wątków - mieszkanie, zarobki - z którymi się zgadzam i tu byśmy musieli już wejść w temat polityki, polaryzacji społeczeństwa i tego co obecnie się w PL dzieje. Niby jesteśmy europejskim mocarstwem ; P Ale to może przy innej okazji ; ).

Jeżeli chodzi o dostępność produktów, części itd. to widzę taki sam temat jak z dronami FPV czy nawet innym hobby RC (nie mówię tu o DJI czy innych komercyjnych). Tylko z Chin zamówisz. A w przypadku slot car, Niemcy, Austria, Italy....

Podsumowując, na pewno jakiś zestaw kupię i dam znać ; ) Dzięki i pozdrawiam.
LukeR1
Starter
Starter
Posty: 14
Rejestracja: 15 lis 2021, 10:59

Re: Carrera Digital 132 - Pierwszy zakup, zestaw ?

Post autor: LukeR1 »

Fakt żyjemy w dobie gadżetomanii.
Wszyscy ulegliśmy temu kupowaniu kolejnych tak naprawdę niepotrzebnych rzeczy, no prawie wszyscy bo jednak są ludzie którzy kompletnie się temu opierali i opierają co zresztą podziwiam i bardzo bym chciał naśladować.
Jednak slot car choć można niewątpliwie nazwać gadżetem to jest jednak nietypowym gadżetem.
Tu nie jest tak jak właściwie ze wszystkim teraz że pyk pyk i podłączone, tu się trzeba wysilić żeby rozłożyć i złożyć tor.
No bo wiemy dobrze że jednak ogromna większość nie ma możliwości mieć na stałe rozłożony tor, a o budowie makiety nawet nie będę wspominał.
Następna sprawa jest taka że pomimo skomputeryzowania tych torów to one nadal pozostały w gigantycznej mierze mechaniczne.
Tu ma się co popsuć czy odpaść. Tu trzeba rozkręcać czyścić smarować. Tu trzeba chcieć posiąść trochę wiedzy, która potem przydaje się na co dzień. A nie tylko pukać bezmyślnie palcem po jakimś ekranie.

Biorąc też pod uwagę ile dziś wszystko kosztuje, no bo tak jak mówisz plasticzany gówniany tor HotWheels którym dzieciak się znudzi po tygodniu bez problemu będzie kosztować 1000 cebulionów.
Ba zakupy spożywcze niedługo nas pogrzebią.
I biorąc to pod uwagę to wydanie dajmy na to 2000 za taki tor nie jest wcale jakimś ogromnym wydatkiem. Bo teraz byle smartfon to wydatek 1500 cebulionów !

Do tego ja odbieram to tak że ja wraz z torem który kupiłem dostałem gratis coś absolutnie BEZCENNEGO !
Mianowicie gdy przychodzi jesienna plucha i kończy się siedzenie nad rzeką, pływanie kajakiem, jazda rowerem i całe mnóstwo takich tam przyjemnych rzeczy.
To zamiast siedzieć w domu na kanapie dzierżąc w ręce pieprzony smartfon albo laptop na kolanach i szukać tam jakichś głupot to ja z synem się świetnie bawię budując przebudowując wymyślając scenariusze :lol:
Spędzamy czas RAZEM !
Jesteśmy razem rozmawiamy śmiejemy się uczymy poznajemy jednoczymy !
I to jest BEZCENNE w takim jak się okazuje nie do końca gadżecie.
Bo czas spędzony RAZEM z własnym dzieckiem albo z przyjaciółmi jest ABSOLUTNIE BEZCENNY !!!

Życzę owocnych zakupów :)
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Carrera Digital 132 - Pierwszy zakup, zestaw ?

Post autor: norbert1222 »

Kurwa LukeR1. Pięknie to napisałeś. No sto procent racji!!!
Co do warunków mieszkaniowych: ja szukam mebli do dużego pokoju ale podwieszonych. Wszystko musi wisieć poza kanapą. WIADOMO DLACZEGO:)
LukeR1
Starter
Starter
Posty: 14
Rejestracja: 15 lis 2021, 10:59

Re: Carrera Digital 132 - Pierwszy zakup, zestaw ?

Post autor: LukeR1 »

Norbert no i już znalazłeś kolejną niszę na rynku :)
Podwieszane meble w celu zluzowania przestrzeni podłogowej :lol:
Cholera ja robię meble i że na to nie wpadłem mając tak mało miejsca !
A kanapę też można podwiesić i w celu nie wprowadzania jej w ruch posuwisto zwrotny :twisted: można wrócić z tymi tematami na łono natury a zimą na pralkę :idea:
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Carrera Digital 132 - Pierwszy zakup, zestaw ?

Post autor: norbert1222 »

hiehiehie!
Oby nie było przebicia na obudowę bo będzie wieczna erekc...eeee reakcja!
ODPOWIEDZ