Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Co wybrać kilka pytań

Każdy kiedyś zaczyna swoją przygodę z nowym hobby. Tu możesz zadawać pytania związane ze startem, uruchomieniem i podstawami. Nie wiesz co kupić, nie orientujesz się w rożnych zestawach startowych - spytaj innych
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Co wybrać kilka pytań

Post autor: DeathThorn »

to w takim razie polecam ten 1-wszy zestaw. Nowy i tez w bardzo dobrej cenie i to super starter dla Ciebie moim zdaniem :mrgreen: Do tego zestawu kazdy inny tor Carrera GO bedzie pasował, :ugeek:
Krashan
Starter
Starter
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2018, 14:04

Re: Co wybrać kilka pytań

Post autor: Krashan »

przemster pisze:Witam wszystkich użytkowników.
Od Mikołaja jestem tzn. mój pierworodny jest posiadaczem zestawu Carrera 1. First. Zabawa przednia :) i to chyba bardziej dla mnie.
Zastanawiam się czy z tym zestawem można połączyć Carrera Go 1:43. Gdzieś znalazłem informacje, że modele dołączone do mojego zestawu są w skali 1:50 Ferrari F40.
Proszę Was o info.
Poniżej zdjęcie z wymiarami toru 1. First.

Pozdrawiam
Pozwólcie, że zadam podobne pytanie, dla dziecka zakupiłem zestaw Carrera First, taki jak poniżej:
http://lorienek.pl/product-pol-11750510 ... -Wars.html

W opisie (po kilku zdaniach wstępu) napisano, że zestaw ma skalę 1:43, natomiast już na samym dole opisu jest informacja, że zestaw jest w skali 1:50.
Nie wiem, czy to jakaś pomyłka..a może inna skala dotyczy rozmiaru torów, a inna rozmiaru samochodzików..?
Awatar użytkownika
GOPiotrGO
Ścigant
Ścigant
Posty: 139
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:09

Re: Co wybrać kilka pytań

Post autor: GOPiotrGO »

To jest ten sam system torów co Carrera GO więc powinno być w skali 1:43.
Tofi
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 62
Rejestracja: 08 gru 2017, 00:57
Lokalizacja: Northampton (UK)

Re: Co wybrać kilka pytań

Post autor: Tofi »

W katalogu Carrera First nie ma wzmianki o skali ale za to te same auta są na stronie 117 (59) normalnego katalogu Carrery jako zestaw Carrera GO! więc na 100% skala 1:43.

P.S. z tą skalą w samochodach szynowych to nie jest tak idealnie. Gdzieś widziałem na youtube film gdzie było porównanie kilku systemów i często można trafić że auto w skali 1:32 jest większe od auta w skali 1:24. Oczywiście mówię o porównaniu krzyżowym pomiędzy różnymi producentami. Wynika to z prostego założenia - autem ma się jeździć po torze który jest ustalony i jeżeli auto jest zbyt duże (głównie chodzi o długość) to po prostu się je zmniejsza. lub też modyfikuje. Należy pamiętać że trasa to nie tylko proste, oraz zakręty na których zarzuca tył ale niekiedy także trawersy na zakrętach i pętle.
tomek_b
Starter
Starter
Posty: 2
Rejestracja: 10 wrz 2019, 16:06

Re: Co wybrać kilka pytań

Post autor: tomek_b »

DeathThorn pisze:PRZEMSTER

Jeśli chcesz zacząć zabawę ze SLOT-CARS bo widzę, że chyba zaraziłeś sie tym startowym pakietem co synek ma. to kup sobie jakiś zestaw Carrera GO na allegro. można naprawdę za grosze kupić sobie coś używanego. Myślę, że warto od tego zacząć jeśli chcesz sie upewnić ze to hobby dla Ciebie :mrgreen: No chyba, że już wiesz, że to twoja bajka :) wtedy polecam CARRERA DIGITAL 132 z dwóch najlepszych systemów Crrera ten jest ciut tańszy. ( ale miej świadomość, że to dopiero początek :) bo jak wsiąkniesz na amen to wtedy zaczniesz wydawać hehehe :twisted: )

Carrera GO!!! Just Rally! 62345 => nowy => 175,00 PLN + przesyłka
Carrera GO!!! Formula 1 Cup 20805 => używany => 80,00 PLN + przesyłka
Carrera DIGITAL 132 DTM Countdown 30181 + Control Unit => nowy => 999,00 PLN + przesyłka

ten Digital w zajebistej cenie bardzo POLECAM !!!!!
Na podstawie tej opinii wybrałem zestaw Carrera GO!!! Just Rally! 62345.
Jest dobrze, ale mogłoby być lepiej.

Mam stary zestaw nieznanego producenta i jeździ mi się na tym torze dużo lepiej.
Autka są cięższe, tak często nie wypadają z toru - nie trzeba nic przerabiać.
W standardzie autka mają oświetlenie.
przemster pisze:Dzięki za informacje

Fajne te zestawy ale póki co to bliżej mi do Carrera Go !!! 143
Synek ma 3 lata wiec to by nam wystarczyło.
Z jednym modelikim, który mamy jest coś nie tak - jeździ widocznie wolniej od drugiego i to bez względu na to na którym jest torze. Baterie nowe, piloty dobre.
Mam te same spostrzeżenia. Cokolwiek robiłbym to Mini Cooper jeździ zauważalnie wolniej.
Jak dam je na ten sam tor to Citroen zawsze go dogoni...
Psuje to trochę zabawę, bo szanse są nierówne....
tomek_b
Starter
Starter
Posty: 2
Rejestracja: 10 wrz 2019, 16:06

Re: Co wybrać kilka pytań

Post autor: tomek_b »

Ech... właśnie synowi wypadł z toru Citroen i urwał się spojler wraz z lusterkiem. Niby kropelka wystarczy, ale to chyba nie o to chodzi...
wilku
Ścigant
Ścigant
Posty: 105
Rejestracja: 28 gru 2016, 06:48
Lokalizacja: Konin

Re: Co wybrać kilka pytań

Post autor: wilku »

tomek_b pisze: Mam te same spostrzeżenia. Cokolwiek robiłbym to Mini Cooper jeździ zauważalnie wolniej.
Jak dam je na ten sam tor to Citroen zawsze go dogoni...
Psuje to trochę zabawę, bo szanse są nierówne....
Ja ten problem rozwiązałem licząc średnią z takiej ilości wyścigów jaka jest ilość uczestników, każdorazowo następuje zmiana auta aż objeżdżone są wszystkie auta przez wszystkich zawodników.

a swoją drogą przecież citroen jest szybszy od mini :D
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Co wybrać kilka pytań

Post autor: norbert1222 »

Cześć.
Jeśli chodzi o radę co wybrać to mimo że młody ma 3 lata ja i tak na twoim miejscu inwestowałbym w carrera 132. Samochody są większe i bardziej stabilne. Żeby auta nie wypadały to zmieniasz ustawienia control unit i po sprawie. Dodatkowo czas tak szybko leci że zaraz bedzie miał 6 a potem 9 lat :o
Co do różnej prędkości aut. To jest zmora wg mnie carrery. Wszystko zależy od silnika i jak on reaguje na przyłożone napięcie z toru. Silniki mają niestety duże odstępstwa właściwości jak prędkość obrotowa i moment obrotowy. Między poszczególnymi silnikami są duże różnice w tych parametrach i nic z tym się raczej nie zrobi. Ewentualnie zbierać silniki ze starych aut i tak je dobierac aby parametry aut się wyrównywały. Ja zamierzam zainwestować w kilka silników NSR shark i zobaczyc czy te niby bardziej markowe i lepsze parametrami są zbliżone. JEżeli są to sprawa róźnej prędkości aut zostanie zamknięta.
To moja rada. Pozdrawiam i życzę miłej zabawy z młodym. JA też kupowałem tor 132 gdy syn miał jakies 4 lata. Zaczynaliśmy jeździć na 3 a teraz już dochodzimy do 6. Nie jeździmy szybciej bo trochę aut szkoda a i mieszkanie nie za duże. Ale pamietam że cały czas dawałem mu fory i trzymałem się na jego ogonie lub tuż przed żeby wyścig dla malucha był atrakcyjny. Tobie też podpowiadam taką taktykę. Dzieciak będzie szcześliwy kiedy czuł bedzie że walka jezt o każdy centymetr a on nie odstaje od taty. ;) ;) ;)
ODPOWIEDZ