Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Początki - wyjaśnienie oznaczeń

Każdy kiedyś zaczyna swoją przygodę z nowym hobby. Tu możesz zadawać pytania związane ze startem, uruchomieniem i podstawami. Nie wiesz co kupić, nie orientujesz się w rożnych zestawach startowych - spytaj innych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aciesielski
Starter
Starter
Posty: 5
Rejestracja: 11 gru 2018, 20:15

Początki - wyjaśnienie oznaczeń

Post autor: aciesielski »

cześć,
W wielu wątkach radzicie kup zestaw startowy a potem rozbudujesz, zmień zakręty ...
Mam takie pytanie co to oznacza, że zakręt jest 2/30 3/90 4/45 itd. ?
Czy dobrze rozumiem że pierwsza liczba znacz ilość elementów a druga kąt ? Czyli 2/30 -> dwa takie elementy dadzą zakręt o kacie 30o ?

pozdrawiam
AC
TomeG
Ścigant
Ścigant
Posty: 157
Rejestracja: 13 gru 2015, 11:10

Re: Początki - wyjaśnienie oznaczeń

Post autor: TomeG »

Cześć,
to oznaczenia zakrętów Carrera. Omówmy na przykładzie 124/132.

Pierwsza liczba to promień zakrętu. Przyjmuje wartości 1, 2, 3, 4 - większa liczba oznacza łagodniejszy zakręt. Zakręty o kolejnych promieniach ułożone obok siebie idealnie przylegają.

Druga to kąt o jaki zakręt skręca tor. Przyjmuje wartości: 15, 30, 60 - i są to po prostu stopnie kąta.

W rzeczywistości występują tylko: 1/30, 1/60, 2/30, 3/30, 4/15

Rysunek lepszy niż opis :-):
carrera zakręty.PNG
Piszemy o rozszerzaniu bo w 99% zestawów 124 i 132 występują tylko zakręty 1/60, więc jeśli ktoś chce mieć inne zakręty musi kupić je oddzielnie. Nie znam się na "go!", ale jest analogicznie.
Awatar użytkownika
aciesielski
Starter
Starter
Posty: 5
Rejestracja: 11 gru 2018, 20:15

Re: Początki - wyjaśnienie oznaczeń

Post autor: aciesielski »

Cześć,
Dzięki za wyjaśnienie ;-)
faktycznie obrazkowo dużo lepiej.
Przeczesując forum znalazłem gdzieś link do strony, gdzie jest link do strony, a tam jest katalog ;-) osobiście uważam, że to powinno to być kompedium widzy co z czym można łączyć.

https://sbcarreratoysmediahandlercdn.az ... 8_es_small
Załączniki
Carrera_Katalog_2018_final_gesamt_Low_ES.pdf
Strona katalogu z oznaczeniamia zakrętów
(773.31 KiB) Pobrany 433 razy
ODPOWIEDZ