Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Sposób na czyszczenie toru Carrera GO?

Każdy kiedyś zaczyna swoją przygodę z nowym hobby. Tu możesz zadawać pytania związane ze startem, uruchomieniem i podstawami. Nie wiesz co kupić, nie orientujesz się w rożnych zestawach startowych - spytaj innych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojt.rak
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 69
Rejestracja: 22 gru 2013, 11:37

Sposób na czyszczenie toru Carrera GO?

Post autor: Wojt.rak »

Czym czyścicie swój tor? Jest na to jakiś patent, bo mi się strasznie kurzy. Samochodziki po nawet krótkim okresie bezczynności i przejechaniu kilku kółek, strasznie nabierają kurzu.
Papa

Wojtek

Mam Formułe !! Ale jazda !!
Awatar użytkownika
karolus maximus
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 98
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:34

Re: Sposób na czyszczenie toru Carrera GO?

Post autor: karolus maximus »

Plastiki czyściłem wilgotnymi ścierkami do wycierania mebli paczkowane są chyba po 100 szt a nast na sucho, swa płytkę ścieram suchą szmatką by nie ściągnąć farby szczotki pod autami szczotka do zębów(zużytą) :shock:
Awatar użytkownika
Wojt.rak
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 69
Rejestracja: 22 gru 2013, 11:37

Re: Sposób na czyszczenie toru Carrera GO?

Post autor: Wojt.rak »

Spróbuję tymi ściereczkami. Może rzeczywiście będzie się wtedy mniej elektryzował i mniej kurzu przyciągał.

Te wąsy do samochodzików można jakimś sprejem potraktować? Mam taki do elektroniki na oczyszczanie styków? Trochę się boję, że to coś rozpuści.
Papa

Wojtek

Mam Formułe !! Ale jazda !!
Awatar użytkownika
karolus maximus
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 98
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:34

Re: Sposób na czyszczenie toru Carrera GO?

Post autor: karolus maximus »

Wydaje mi się ,ze można(chyba mija się to z celem gdyż szczotki zostaną tylko namoczone) lecz proponowałbym wszystko robić przy ściągniętej karoserii ,jak używałem pierwszy raz odtłuszczacza do hamulców w sprayu by oczyścić podwozie, poszła mgła na karoserie i zostawiłem swój odcisk na niej :/
Awatar użytkownika
GOPiotrGO
Ścigant
Ścigant
Posty: 139
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:09

Re: Sposób na czyszczenie toru Carrera GO?

Post autor: GOPiotrGO »

karolus maximus pisze:Wydaje mi się ,ze można(chyba mija się to z celem gdyż szczotki zostaną tylko namoczone) lecz proponowałbym wszystko robić przy ściągniętej karoserii ,jak używałem pierwszy raz odtłuszczacza do hamulców w sprayu by oczyścić podwozie, poszła mgła na karoserie i zostawiłem swój odcisk na niej :/
Ja miałem tą samą sytuację. Zmazałem prawie całe malowanie z karoserii i prawie rozpuściłem opony przy moich samochodzikach carrera go. Należy baaardzo uważać.
Jarek SWJ
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 31
Rejestracja: 01 paź 2015, 02:08

Re: Sposób na czyszczenie toru Carrera GO?

Post autor: Jarek SWJ »

Polecam IPA - dostępny w sklepach elektronicznych oraz http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... i-1-2-0907

Szczotki - trzeba wymontować i "wyczesać" pęsetą ( ale nie rozplątywac plecionki ) - rozprostować i złożyć ... za każdym razem w odwrotna stronę by się równomiernie zużywały

i wiadomo - rozebrać auta i powyciągać włosy te pozawijane ma ośkach.
jack_russell
Starter
Starter
Posty: 12
Rejestracja: 29 paź 2014, 21:36

Re: Sposób na czyszczenie toru Carrera GO?

Post autor: jack_russell »

Znalazłem coś takiego: :D
https://www.youtube.com/watch?v=Oi1V526WLlA
rozwiązuje to tylko problem czyszczenia toru ale za to w jaki sposób :D
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Sposób na czyszczenie toru Carrera GO?

Post autor: Petrus »

Dobre, dobre :lol: . Może ktoś z nas to zbuduje?
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Jarek SWJ
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 31
Rejestracja: 01 paź 2015, 02:08

Re: Sposób na czyszczenie toru Carrera GO?

Post autor: Jarek SWJ »

dobre - ten odkurzacz :lol:

można zrobić wersje uproszczoną - budka na kolach z dwoma pletwami pchana przez autko
budka musi mieć własne szczotki i wentylatorki 12V takie komputerowe do budki dodać stabilizator 12V
na szynie w DIGITAL jest cały czas napięcie ... ot taka mniej elegancja wariacja na temat mobilnego odkurzacza :D
ODPOWIEDZ