Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Carrera Digital 143 Dodatkowe opcje

Każdy kiedyś zaczyna swoją przygodę z nowym hobby. Tu możesz zadawać pytania związane ze startem, uruchomieniem i podstawami. Nie wiesz co kupić, nie orientujesz się w rożnych zestawach startowych - spytaj innych
ODPOWIEDZ
Szendek
Starter
Starter
Posty: 12
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:36

Carrera Digital 143 Dodatkowe opcje

Post autor: Szendek »

Witajcie,
przeglądając zagraniczne fora, filmiki widzę kilka ciekawych opcji:
bajpasy, elektroniczne liczniki okrążeń i inne,
na chwilę obecną zastanawia mnie wejście modul w moim panelu sterowania czy kto wie co tam można podłączyć co z tym zrobić i do czego można zastosować?
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Carrera Digital 143 Dodatkowe opcje

Post autor: Petrus »

Brzmi to bardzo ciekawie. Niestety ja znam się tylko na Digital 132, ale myślę, że Digital 143 też daje dużo możliwości. Szczególnie przy podłączeniu do szyny sterowniczej.

Wiem pewnością , że do pomiaru czasu, tankowania itp. można użyć programu Cockpit-xp, który z powodzeniem poradzi sobie z tym zadaniem w carrera digital 143. Nie jestem pewien czy chciałbyś iść w tym kierunku?
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Szendek
Starter
Starter
Posty: 12
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:36

Re: Carrera Digital 143 Dodatkowe opcje

Post autor: Szendek »

Dzięki , za odpowiedź, prawdę mówiąc nie wiem w którym kierunku pójdę bo nie wiem jakie są dostępne.
jedno jest pewne- Że nic nie jest pewne :)
Szendek
Starter
Starter
Posty: 12
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:36

Re: Carrera Digital 143 Dodatkowe opcje

Post autor: Szendek »

Właśnie wynalazlem nową zabawę, na próbę zdemontowalem magnes i teraz mam carrera drift.
Polecam, ale ostrożnie ⚠
BOB
Starter
Starter
Posty: 8
Rejestracja: 27 sie 2017, 19:54

Re: Carrera Digital 143 Dodatkowe opcje

Post autor: BOB »

Szanowanko. Chcialbym w swoim zestawie d143 podpiàç jakis licznik okrąźeń. Czy mam tylko jeden wybór zakup orginalnego licznika czy móglbym kupic jakis zestaw do podpiecia tego zlacza komputerowego i pobawic sie programem o ktotym wyzej piszecie. Jestem na etapie planowania dalszej rozbudowy mego zestawu i nie nie moge znależć info jak bardzo moge rozbudowywac elektronike.
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Carrera Digital 143 Dodatkowe opcje

Post autor: Petrus »

Witaj,

da się przerobić Control Unit z Carrera Digital 132 na 143. Wtedy można by zastosować ten niemiecki program Cockpit-xp (moim zdaniem najlepszy). Podłacza się go wówczas tak samo jak do D132.

Oprócz tego masz wtedy możliwość jazdy do 6 samochodów na standardowych dekoderach 143 !!!! WOW! :D :D :D

Oraz jak zastosujesz dekodery 132 w swoich samochodach to możesz regulować moc hamowania i prędkość maksymalną, możesz włączać i wyłączać światła i puszczać ghost i pace cary.

Przebudowa wydaje się prosta (nie robiłem :roll: ). Potrzeba:
- Control Unit
- Można przebudować istniejące regulatory 143 lub podłączyć nawet Wireless+ z Digital 132 (baaardzo polecam) lub przewodowe z 132 (większe i masywniejsze od 143)
- zasilacz z digital 132

Ja bym radził spróbować. Wejdziesz na wyższy poziom :D .

Daj znać jak idzie.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
BOB
Starter
Starter
Posty: 8
Rejestracja: 27 sie 2017, 19:54

Re: Carrera Digital 143 Dodatkowe opcje

Post autor: BOB »

Petrus.
Twa odpowiedz brzmi jak muzyka dla mych uszu.
Przeróbka cu pod d143 polega na podpieciu odpowiednim głównego serca pod tor z mniejszej skali?
I wtedy początkowo stare samochody d143 bedą obslugiwane(podstawowe funkcje) pod kontrolerami wireless+ systemu d132. ?
A gdy bede chcial rozszerzyç funkcje to w autka d143 musze zainstalowac dekodery d132. (Bardxo trudno kupic z tego co wypowiadacie siè tu).
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Carrera Digital 143 Dodatkowe opcje

Post autor: Petrus »

BOB pisze:Petrus.
Twa odpowiedz brzmi jak muzyka dla mych uszu.
Przeróbka cu pod d143 polega na podpieciu odpowiednim głównego serca pod tor z mniejszej skali?
I wtedy początkowo stare samochody d143 bedą obslugiwane(podstawowe funkcje) pod kontrolerami wireless+ systemu d132. ?
A gdy bede chcial rozszerzyç funkcje to w autka d143 musze zainstalowac dekodery d132. (Bardxo trudno kupic z tego co wypowiadacie siè tu).

Wszystko tak jak piszesz :D .

Z dekoderami nie ma problemu (oprócz tego że trochę kosztują :D ). Jak będziesz chciał mogę ci ściągnąć.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
BOB
Starter
Starter
Posty: 8
Rejestracja: 27 sie 2017, 19:54

Re: Carrera Digital 143 Dodatkowe opcje

Post autor: BOB »

Control unit zamowiony . Teraz polowanie na zestaw
kontrolerow wireless no i przymiarki do ostatecznego wyglądu dory i podniesienia go z podłogi.
A tak na przyszlosc dekodery d132 w jakiej cenie załatwiasz.
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Carrera Digital 143 Dodatkowe opcje

Post autor: Petrus »

BOB pisze:Control unit zamowiony . Teraz polowanie na zestaw
kontrolerow wireless no i przymiarki do ostatecznego wyglądu dory i podniesienia go z podłogi.
A tak na przyszlosc dekodery d132 w jakiej cenie załatwiasz.
Super !! :D :D Czekam na relację zdjęciową na forum z przeróbki. Z pewnością znajdzie się wielu chętnych do naśladowania.

W razie czego mam jeszcze jakieś stare Control Unit.

Cena dekoderów 132 jest taka jak w cenniku Carrery, czyli jak wszędzie :D chyba to było około 100 pln brutto.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
GOPiotrGO
Ścigant
Ścigant
Posty: 139
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:09

Re: Carrera Digital 143 Dodatkowe opcje

Post autor: GOPiotrGO »

Jak tam Twoja modyfikacja bo pękam z ciekawości. To by było przełomowe. 6 samochodów na carrera digital 143 ! WOW!
Awatar użytkownika
Tomisza
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 54
Rejestracja: 22 lut 2017, 22:14

Re: Carrera Digital 143 Dodatkowe opcje

Post autor: Tomisza »

Witam
Troszkę kombinowania
Bez przeróbek też da rade
Niech zdięcie mówi samo za siebie
Pozdrawiam
TM
Załączniki
Zielone BMW D132 reszta D143
Zielone BMW D132 reszta D143
20171010_081644.jpg
lordshaitis
Starter
Starter
Posty: 1
Rejestracja: 02 sty 2018, 16:23

Re: Carrera Digital 143 Dodatkowe opcje

Post autor: lordshaitis »

Witam, Tomisza czy mógł byś napisać jakie funkcje można używać CU132 z dekoderami 143, i jak to jest z zasilaniem i kontrolerami, pasują z 143 ??
Z tego co widzę na ghost car nie ma co liczyć ale czy chociaż można skorzystać z pit stop lub zliczać okrążenia na poszczególnych samochodach za pomocą oryginalnego licznika lub programu Cockpit-xp ?
dodo02
Starter
Starter
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2024, 12:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Carrera Digital 143 Dodatkowe opcje

Post autor: dodo02 »

Cześć, od tygodnia różne rzeczy chodzą mi po głowie naszym torem Carrera GO+ :)

Nie miałem za dużo czasu ostatnio, więc tylko pobieżnie przejrzałem lekturę for oraz blogów i zastanawiam się tak na przyszłość...
Na skalę 132 raczej nigdy nie będę miał miejsca. Na detalach samochodów na razie mi nie zależy. Chciałbym pojeździć z synami we trzech, albo nawet czterech z dziadkiem, albo bratem.

Chodzi mi po głowie przerobienie Carrera GO na Digital 132 jak pisaliście powyżej przy zachowaniu skali 1:43. Znalazłem dwa projekty dekoderów do wykonania:
- digital 132: http://redlichelectronics.de/Basteleien.html
- digital 143: https://github.com/azya52/carrera

Chciałbym prosić o poradę, czy w ogóle warto myśleć o pełnej digitalizacji Carrera GO i jak to zrobić na razie najmniejszym kosztem? Mam mało czasu i wszystko pewnie się rozwlecze zanim uda mi się chociaż sprawdzić jak to działa.
Widzę że od czasu do czasu pojawiają się oferty używanych Control Unit od 132. Widziałem że bez problemu można ją przylutować do szyn GO, bo czemu nie. Nie patrzyłem na koszt produkcji dekodera, ale PCB swego czasu sobie klepałem do różnych rzeczy. To nad czym się zastanawiam:
1. Czy do CU jest ten sam zasilacz co od GO? Mam ten nowy. Wiem że podstawa to regulowane zasilanie i mam w komórce jeszcze budowany przez siebie, ale to nie zabawka do pokoju dziecięcego :D
2. Czy w Polsce da się kupić używane kontrolery do Digital 132? Szukałem na szybko i znalazłem tylko jedną ofertę bezprzewodowych. Na początek chciałbym mieć jakiś do prób. Zakładam że przeróbka od GO nie wchodzi w grę?
3. A może poszukać zestawu Digital 143 i spróbować przerobić go na więcej samochodów robiąc w przyszłości własną szynę sterowniczą? Ktoś musiał to już robić przecież :) Mając rozkminiony projekt dekodera, z prostym sterownikiem chyba nie będzie problemu. Fajnie by jednak mieć te dodatkowe opcje z Digital 132.

Ehhh...i po co mi to było :D
ODPOWIEDZ