Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Uszkodzona zębatka silnika

Każdy kiedyś zaczyna swoją przygodę z nowym hobby. Tu możesz zadawać pytania związane ze startem, uruchomieniem i podstawami. Nie wiesz co kupić, nie orientujesz się w rożnych zestawach startowych - spytaj innych
tomac
Starter
Starter
Posty: 5
Rejestracja: 27 gru 2014, 16:30

Uszkodzona zębatka silnika

Post autor: tomac »

Witam,

Pod choinkę zafundowałem dzieciakom (no i sobie) tor Carrera Flying Champions.
http://www.carrera-toys.com/pl/asortyme ... 213/#62340

Niestety dzisiaj okazało się, że w jednym z autek zębatka od silniczka ma wyłamanych kilka zębów, co uniemożliwia jazdę. Drugi samochód jest w pełni sprawny, więc podejrzewam, że była jakaś wada produkcyjna lub młodszy syn ustawiając autko na torze przytrzymywał je w miejscu z włączonym gazem.
Wymyśliłem trzy propozycje rozwiązania:
1. Wymiana zębatki - niestety nie wiem czy to w ogóle możliwe, bo konstrukcja wygląda na bardzo spasowaną, nawet nie udało mi się wymontować tylnej osi, a nie chciałem przesadzać z użyciem siły. Ktoś coś podobnego już wykonywał? Może trzeba od razu wymienić silnik?
2. Zakup najtańszego innego toru Carrera Go. Znalazłem już takowy z serii Mario za 80 pln (dwa samochodziki i tor w kształcie ósemki). Dodatkowy plus: będzie więcej elementów toru i szczotek na wymianę. Pytanie: czy te samochodziki Mario poradzą sobie z przejechaniem pętli toru Formuły 1?
http://allegro.pl/carrera-tor-samochodo ... 98548.html
3. Zakup pojedynczego samochodu formuły 1, pewnie decydowałbym się na Ferrari, żeby była jakaś różnica kolorystyczna z Red Bullem. Jednak jest to dość droga opcja, porównywalna z pkt.2.

Proszę o pomoc i sugestie.
Awatar użytkownika
GOPiotrGO
Ścigant
Ścigant
Posty: 139
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:09

Re: Uszkodzona zębatka silnika

Post autor: GOPiotrGO »

tomac pisze:Witam,

Pod choinkę zafundowałem dzieciakom (no i sobie) tor Carrera Flying Champions.
http://www.carrera-toys.com/pl/asortyme ... 213/#62340

Niestety dzisiaj okazało się, że w jednym z autek zębatka od silniczka ma wyłamanych kilka zębów, co uniemożliwia jazdę. Drugi samochód jest w pełni sprawny, więc podejrzewam, że była jakaś wada produkcyjna lub młodszy syn ustawiając autko na torze przytrzymywał je w miejscu z włączonym gazem.
Wymyśliłem trzy propozycje rozwiązania:
1. Wymiana zębatki - niestety nie wiem czy to w ogóle możliwe, bo konstrukcja wygląda na bardzo spasowaną, nawet nie udało mi się wymontować tylnej osi, a nie chciałem przesadzać z użyciem siły. Ktoś coś podobnego już wykonywał? Może trzeba od razu wymienić silnik?
2. Zakup najtańszego innego toru Carrera Go. Znalazłem już takowy z serii Mario za 80 pln (dwa samochodziki i tor w kształcie ósemki). Dodatkowy plus: będzie więcej elementów toru i szczotek na wymianę. Pytanie: czy te samochodziki Mario poradzą sobie z przejechaniem pętli toru Formuły 1?
http://allegro.pl/carrera-tor-samochodo ... 98548.html
3. Zakup pojedynczego samochodu formuły 1, pewnie decydowałbym się na Ferrari, żeby była jakaś różnica kolorystyczna z Red Bullem. Jednak jest to dość droga opcja, porównywalna z pkt.2.

Proszę o pomoc i sugestie.
Witaj tomac!

Wymiana zębatki jest możliwa, niestety bardzo trudna. Nałożenie nowej jest również bardzo trudne i w przypadku, gdy nie za dobrze się to zrobi (tak jak mi się to zdarzyło) konieczne było przyklejenie jej, była za luźna na trzpieniu. Na niemiecki ebay można nawet kupić dostosowane do tego narzędzie :) .

Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem jest kupno dodatkowego toru, bo i tak czy inaczej planujesz rozbudowę swojego toru. Nie jestem tylko przekonany co do akurat tego zestawu, który pokazałeś. Jest on na baterie i nie mam pewności czy jest kompatybilny z standardowym zestawem Carrera GO. Może nie za bardzo mi się to podoba, bo nie jestem fanem tych wersji samochodzików, jakoś preferuje rzeczywiste modele.
Na allegro jest wiele używanych torów, szczególnie z Formuły 1, więc może to będzie dobrą alternatywą ? Na pewno nie opłaca się zakup pojedynczego samochodu, to już lepiej cały nowy zestaw.

Daj znać jak ci poszło.
tomac
Starter
Starter
Posty: 5
Rejestracja: 27 gru 2014, 16:30

Re: Uszkodzona zębatka silnika

Post autor: tomac »

No tak, doczytałem, że tor z Mario jest na baterie i też mam wątpliwości czy będzie on kompatybilny z manetkami.

Natomiast co do używanych torów to taki wariant brałem pod uwagę przy rozbudowie samego toru (czyli zakup używanych dróg), natomiast nie jestem przekonany czy jest to dobry pomysł w przypadku używanych samochodów, bo przecież też mogą posiadać jakieś wady i za chwilę się zepsuć.
Awatar użytkownika
GOPiotrGO
Ścigant
Ścigant
Posty: 139
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:09

Re: Uszkodzona zębatka silnika

Post autor: GOPiotrGO »

tomac pisze:No tak, doczytałem, że tor z Mario jest na baterie i też mam wątpliwości czy będzie on kompatybilny z manetkami.

Natomiast co do używanych torów to taki wariant brałem pod uwagę przy rozbudowie samego toru (czyli zakup używanych dróg), natomiast nie jestem przekonany czy jest to dobry pomysł w przypadku używanych samochodów, bo przecież też mogą posiadać jakieś wady i za chwilę się zepsuć.
Przy używanym torze można trafić również na całkiem sprawny (sam tak kupowałem :D ). Najważniejsze jest wówczas aby sprzedający zrobił zdjęcie wnętrza samochodziku lub jego najbardziej zużywających się części (szczotki, opony, otarcia karoserii). Jeśli będzie samochód nawet połamany to możesz wymienić z niego silnik z zębatką (co jest znacznie łatwiejsze niż samą zębatkę ;) ). Zawsze będziesz mógł jednak spróbować zdjąć tą zębatkę (jest to wykonalne!) bo już będzie ją przynajmniej miał.

Niestety nie pamiętam już czy silniki do Formuły 1 są takie same jak do pozostałych samochodów, więc kup na wszelki wypadek F1.

Da się to spokojnie zrobić, więc bez stresu, głowa do góry będzie dobrze :D . Myślę, że teraz po Świętach będzie sporo dobrych okazji :P .
tomac
Starter
Starter
Posty: 5
Rejestracja: 27 gru 2014, 16:30

Re: Uszkodzona zębatka silnika

Post autor: tomac »

Dobra, na razie wymontowałem silnik i zdjąłem niesprawną zębatkę.
Gdzie można kupić takie zębatki? Jakiś sklep modelarski czy może coś mniej wyszukanego (np. punkt dorabiania kluczy)?
Awatar użytkownika
GOPiotrGO
Ścigant
Ścigant
Posty: 139
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:09

Re: Uszkodzona zębatka silnika

Post autor: GOPiotrGO »

Brawo! Nie było takie trudne :D .

Ja brałem zębatki z innych samochodów i nie wiem czy można je kupić oryginalne Carrera. Są w Niemczech sklepy internetowe gdzie są zębatki tunningowe np. frankenslot.de ale to będzie trochę trwało. Pewnie są znacznie lepsze od oryginalnych. Raczej nie liczyłbym na to, że dostaniesz taką zębatkę w sklepie modelarskim. Oferta części zamiennych jest bardzo znikoma jak nie całkowicie jej brak.
woyciech
Starter
Starter
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2014, 11:58

Re: Uszkodzona zębatka silnika

Post autor: woyciech »

Witam,

Mam identyczny problem z tym samym zestawem. Zakupiony w takich samych okolicznościach 8-).
Może jest to wada fadryczna?
Tor zakupiłem w Smyku może warto zareklamować? Tylko wątpię aby uznali reklamację.
Pozdrawiam
Xdamian
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 31
Rejestracja: 21 maja 2014, 13:27

Re: Uszkodzona zębatka silnika

Post autor: Xdamian »

Serwisem carera w Polsce zajmuje sie firma rekman z Wrocławia. W niej za serwis odpowiada pan Kamil Szymański jeśli dobrze nazwisko pamietam. Zadzwonić i sie z nim umówić, na pewno pomoże. W razie problemów chętnie pomogę w kontaktach.
jack_russell
Starter
Starter
Posty: 12
Rejestracja: 29 paź 2014, 21:36

Re: Uszkodzona zębatka silnika

Post autor: jack_russell »

Jeśli jesteście gotowi zaryzykować zakup używanego toru celem rozbudowy a przy okazji nabycia dwóch pojazdów w niedużej cenie to może to ogłoszenie Was zainteresuje...
http://olx.pl/oferta/tor-samochodowy-ca ... 7cb6d66c44
Ja kupiłem w połowie grudnia taki powystawowy zestaw :http://www.carrera-toys.com/pl/asortyme ... 442/#40021
za 25% ceny z alledrogo. Wadą jest uszkodzony - prawdopodobnie - dekoder w jednym autku i to jedyna wada więc się opłacało, szczególnie że za kolejne 50zł dokupiłem 2 tory z serii GO jeden to same tory z dżojstikmi a drugi taki: http://www.spielzeug.fm/artikel/carrera ... 73m-lange/ - łącznie ponad 18 metrów toru i kilka autek...:)
Awatar użytkownika
GOPiotrGO
Ścigant
Ścigant
Posty: 139
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:09

Re: Uszkodzona zębatka silnika

Post autor: GOPiotrGO »

tomac pisze:Dobra, na razie wymontowałem silnik i zdjąłem niesprawną zębatkę.
Gdzie można kupić takie zębatki? Jakiś sklep modelarski czy może coś mniej wyszukanego (np. punkt dorabiania kluczy)?

No i jak sobie poradziłeś? Udało się kupić gdzieś taką zębatkę? Czy kupiłeś cały samochodzik?
tomac
Starter
Starter
Posty: 5
Rejestracja: 27 gru 2014, 16:30

Re: Uszkodzona zębatka silnika

Post autor: tomac »

Witam,

Walczyłem na dwóch frontach i już wszystko działa.

1. Korzystając z promocji zakupiłem zestaw Transformers, taki jak w linku: http://www.ceneo.pl/32191449 - chciałem mieć dwa kolejne samochody ze światłami oraz kilka części toru. Niestety ten zestaw to porażka i nawet go nie rozpakowałem (oprócz autek). Jak się okazało, mimo, że na kartonie napisali "mit light" to o żadnym oświetleniu nie ma mowy. Dostałem info, że: "Owszem autka mają światła, które nie posiadają opcji świecenia." Sprawdzałem na stronie Carrera i droższy zestaw (bo prostymi ósemkami na baterie Carrera jakoś się nie chwali):
http://www.carrera-toys.com/pl/asortyme ... /#/pojazdy
ma jak byk napisane, że autka posiadają oświetlenie i na podstronie autek też jest to zaznaczone. Więc możliwe, że droższe wersje mają inne samochody. Zresztą same samochody w tym zestawie w porównaniu do autek F1 mają gorszą jakość pod względem np. plastiku karoserii.
Tak czy siak zestaw będzie oddany.

2. Za radą Xdamian napisałem do serwisu Rekman. Rzeczywiście kontakt przebiegł bezproblemowo i Pan Kamil przesłał mi na koszt serwisu (kurierem!) dwie zębatki. Mam nadzieję, że problem z zębatką był jednorazowy i za miesiąc nie będę musiał znowu o nie prosić.

Także wszystko skończyło się pomyślnie i dziękuję za pomoc.
jack_russell
Starter
Starter
Posty: 12
Rejestracja: 29 paź 2014, 21:36

Re: Uszkodzona zębatka silnika

Post autor: jack_russell »

TOMAC, możesz podać adres, przez który się kontaktowałeś z tym Kamilem?
tomac
Starter
Starter
Posty: 5
Rejestracja: 27 gru 2014, 16:30

Re: Uszkodzona zębatka silnika

Post autor: tomac »

Wypełnij formularz kontaktowy na stronie: http://rekman.com.pl/
eddieh
Starter
Starter
Posty: 6
Rejestracja: 01 sty 2016, 17:37

Re: Uszkodzona zębatka silnika

Post autor: eddieh »

Witam, to mój pierwszy post. Widzę, że temat uszkodzonych zębatek w torach Carrera wraca co każde Święta. No cóż, w tym roku dotknął i mnie oraz moje dzieciaki. Kupiłem tor Carrera Go (zestaw Formuła 1). Po jednym dniu padł pierwszy samochodzik (ułamane dwa zęby na trybie silniczka) i to już była tragedia bo została tylko możliwość pojeżdżenia sobie w pojedynkę :( Trzeba było ratować sytuację. Paradoksalnie najpierw zdecydowałem się na zakup drugiego małego toru z kolejnymi dwoma samochodami (Disney Pixar) bo zabawka świetna. Przyszedł jeszcze przed Nowym Rokiem więc w miarę szybko dzieciaki mogły znowu jeździć. Zapobiegawczo i też żeby naprawić popsute autko zdecydowałem się jednak poszukać jeszcze w sieci zamiennika zębatek, najlepiej metalowego. Sprawa okazała się dość trudna, bo trybik nietypowy - 8 zębów na wałek ok. 1.5mm, średnica zewnętrza coś koło 3.7mm. Ale w końcu trafiłem na to czego szukałem (i tym głównie chcę się podzielić). Do naprawy wykorzystałem zębatki metalowe od śmigłowców zdalnie sterowanych firmy LYNX (oznaczenie LX0641-A, Hardened Pinion 8T MOD 0.4 -1.5 Shaft). Zębatki były w sklepie rcmaniak.pl ale chyba już ich nie mają. Chyba wziąłem ostatnie dwie :( Cena dość wysoka (12zł) ale to i tak taniej niż nowe autko. Zębatki są za długie więc jedną przeciąłem na pół dremelem i spokojnie wystarcza - jedna na dwa samochody więc koszt zębatki też na pół. Później wkleiłem połowkę na wałek silniczka klejem epoksy. Od wczoraj jeżdżą już z nimi dwa samochodziki (bo padła też druga formuła 1). Zdecydowałem się nie reklamować tych samochodzików bo co by to dało? Daliby nowe, w których też po kilku dniach padłyby zębatki? Dzisiaj padł trzeci samochodzik :x więc wygląda na to, że firma na tym zbija głównie kasę (jedno autko 60zł i więcej). No chyba że ja mam takiego pecha :?: - trzy autka chyba w 5 dni :!: Szkoda, bo pomysł na tą zabawkę jest świetny. Dodam, że tor użytkowany jest w normalny sposób - nikt np. nie dociska autek to toru jednocześnie wciskając turbo na kontrolerze; czas zabawy < 1h dziennie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
GOPiotrGO
Ścigant
Ścigant
Posty: 139
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:09

Re: Uszkodzona zębatka silnika

Post autor: GOPiotrGO »

eddieh pisze:Witam, to mój pierwszy post. Widzę, że temat uszkodzonych zębatek w torach Carrera wraca co każde Święta. No cóż, w tym roku dotknął i mnie oraz moje dzieciaki. Kupiłem tor Carrera Go (zestaw Formuła 1). Po jednym dniu padł pierwszy samochodzik (ułamane dwa zęby na trybie silniczka) i to już była tragedia bo została tylko możliwość pojeżdżenia sobie w pojedynkę :( Trzeba było ratować sytuację. Paradoksalnie najpierw zdecydowałem się na zakup drugiego małego toru z kolejnymi dwoma samochodami (Disney Pixar) bo zabawka świetna. Przyszedł jeszcze przed Nowym Rokiem więc w miarę szybko dzieciaki mogły znowu jeździć. Zapobiegawczo i też żeby naprawić popsute autko zdecydowałem się jednak poszukać jeszcze w sieci zamiennika zębatek, najlepiej metalowego. Sprawa okazała się dość trudna, bo trybik nietypowy - 8 zębów na wałek ok. 1.5mm, średnica zewnętrza coś koło 3.7mm. Ale w końcu trafiłem na to czego szukałem (i tym głównie chcę się podzielić). Do naprawy wykorzystałem zębatki metalowe od śmigłowców zdalnie sterowanych firmy LYNX (oznaczenie LX0641-A, Hardened Pinion 8T MOD 0.4 -1.5 Shaft). Zębatki były w sklepie rcmaniak.pl ale chyba już ich nie mają. Chyba wziąłem ostatnie dwie :( Cena dość wysoka (12zł) ale to i tak taniej niż nowe autko. Zębatki są za długie więc jedną przeciąłem na pół dremelem i spokojnie wystarcza - jedna na dwa samochody więc koszt zębatki też na pół. Później wkleiłem połowkę na wałek silniczka klejem epoksy. Od wczoraj jeżdżą już z nimi dwa samochodziki (bo padła też druga formuła 1). Zdecydowałem się nie reklamować tych samochodzików bo co by to dało? Daliby nowe, w których też po kilku dniach padłyby zębatki? Dzisiaj padł trzeci samochodzik :x więc wygląda na to, że firma na tym zbija głównie kasę (jedno autko 60zł i więcej). No chyba że ja mam takiego pecha :?: - trzy autka chyba w 5 dni :!: Szkoda, bo pomysł na tą zabawkę jest świetny. Dodam, że tor użytkowany jest w normalny sposób - nikt np. nie dociska autek to toru jednocześnie wciskając turbo na kontrolerze; czas zabawy < 1h dziennie. Pozdrawiam
Cześć eddieh,

Bardzo ciekawe rozwiązanie. Z pewnością wielu się przyda.

W jaki sposób zdejmujesz i zakładasz zębatki? Jak próbowałem to szło to bardzo ciężko. Z metalową pewnie jest jeszcze trudniej. Jak sprawują się przy metalowych zębatkach (tych na silniku - zdjęcie w załączeniu) plastikowe zębatki, które są na ośce? Nie ścierają się?
Załączniki
IMG_0320.jpg
ODPOWIEDZ