Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Digital 132 DTM Speed 7,3m - pierwsze wrażenia

Pokaż jak budujesz swój tor, jak tworzysz makietę oraz jakie masz ciekawe pomysły. Podziel się swoim doświadczeniem. Zapytaj jak potrzebujesz porady na przykład w ułożeniu ciekawej trasy toru. Skala 1:32 i 1:24.
ODPOWIEDZ
hellows
Starter
Starter
Posty: 9
Rejestracja: 22 lis 2021, 15:54

Digital 132 DTM Speed 7,3m - pierwsze wrażenia

Post autor: hellows »

Witam wszystkich,

Wreszcie dotarł długo oczekiwany zestaw 132 DTM Speed Memories więc postanowiłem podzielić się pierwszymi wrażeniami. Dziękuje też wszystkim za pomoc w doborze i poznaniu tego hobby : ) Przyglądając się internetowym obrazkom i YT moje oczekiwania rosły z dnia na dzień więc dzisiaj krótkie podsumowanie, wnioski z rzeczywistości.

1. Wrażenie ogólne: Super, jestem na prawdę pod wrażeniem tego zestawu i zabawy z slot car. Rozrywka dla całej rodziny i dla każdego.

2. Jakość - ocena 5/6 dla toru. Składając tor pierwszy raz zrezygnowałem z łączeń poszczególnych elementów co sprawia, że podczas jazdy części toru się rozłączają. Po jakimś czasie więcej było chodzenia koło toru niż samej jazdy. Wiec zdecydowanie łączyć tory. : ) Szyny (końcówki) są dosyć delikatne także łatwo je zagiąć - ale wystarczy trochę po prostu uważać. Tor "krzyżak" do zmiany toru jazdy w jednym miejscu niestety przy końcówce był lekko wgnieciony i dosyć ciężko połączył się ze zwykłym prostym odcinkiem. Bandy - dobrej jakości i warto zużyć wszystkie "białe elementy" łączące bandy z torem.

3. Mają uwagę zwrócił sam start tj. odliczanie. Gdy odliczenie się kończy i jest start, po wciśnięciu gazu na kontrolerze auta nie ruszają od razu, jest ok. 1 sek lag zanim auta załapią. W trakcie jazdy nie ma z tym problemu.

4. Aplikacja - ocena 3/6: Oryginalna aplikacja Carrery ma za dużo zakładek i czasami po prosu przestawała działać. Polecam: Open Lap - Carrera® Slot Car Race Management. Bardzo fajna prosta aplikacja, nic nie wywalało. Moim zdaniem o wiele lepiej prezentuje wyniki, czasy, info głosowe.

5. Auta- ocena 4,5/6: Tutaj nie wiem czemu ale oczekiwałem, że auta będą jak jakieś metalowe / aluminiowe modele, gdzie lakier aż będzie błyszczał. : ) Jednak plastik to plastik ale nie ma co narzekać, bardzo fajnie się prezentują i jeżdżą. Oczywiście jak wielu z was pisało, lusterka i spojler po paru kraksach odłamały się : ). Ale bicie rekordu toru wymagało tego : ).

4. Prędkość: Polecam zaczynać na prędkości 6/20 i stopniowo zwiększać aby nabrać wyczucia. Przy 16/20 prawie auta latają, ale z czasem poznaje się tor i nabiera techniki.

Podsumowując super zabawa i polecam każdemu. Teraz poluje na pit lane ale ciężko coś znaleźć w rozsądnej cenie.
Możliwe, że z czasem rozbuduje tor ponieważ 7.3m, jakby miały jeździć 4 osoby, byłby za krótki.
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Digital 132 DTM Speed 7,3m - pierwsze wrażenia

Post autor: norbert1222 »

Prędkości to jest raczej 10 nie 20. A jeśli chcesz uniknąć uszkodzeń aut wymontuj magnesy. Wyścig taki sam tylko przy mniejszych prędkościach. Najlepsza opcja na początek to wymontowanie tylnego magnesu, środkowy może zostać. Nabierz wprawy i dalej decyduj juz sam.
SpaceRabbit
Starter
Starter
Posty: 10
Rejestracja: 01 sty 2022, 21:32
Lokalizacja: Katowice

Re: Digital 132 DTM Speed 7,3m - pierwsze wrażenia

Post autor: SpaceRabbit »

Sam czekam na swój zestaw to zazdroszczę : )
A zamówiłem Asfalt Masters i mam nadzieje, że do końca tygodnia dojdzie.
Z aplikacji ja polecam Carrera® Digital Race Management - SmartRace płatna ale ma fajne możliwość bo można mieć jedno główne urządzenia np. tablet a na telefon pod każdego zawodnika własny pulpit z informacjami.

Z pit lane jest problem bo sam szukam i tylko zagranicą aktualnie jest dostępny i cena też jest trochę wysoka.
hellows
Starter
Starter
Posty: 9
Rejestracja: 22 lis 2021, 15:54

Re: Digital 132 DTM Speed 7,3m - pierwsze wrażenia

Post autor: hellows »

norbert1222 pisze:Prędkości to jest raczej 10 nie 20. A jeśli chcesz uniknąć uszkodzeń aut wymontuj magnesy. Wyścig taki sam tylko przy mniejszych prędkościach. Najlepsza opcja na początek to wymontowanie tylnego magnesu, środkowy może zostać. Nabierz wprawy i dalej decyduj juz sam.
Dobry pomysł, Spróbuję : )
hellows
Starter
Starter
Posty: 9
Rejestracja: 22 lis 2021, 15:54

Re: Digital 132 DTM Speed 7,3m - pierwsze wrażenia

Post autor: hellows »

SpaceRabbit pisze:Sam czekam na swój zestaw to zazdroszczę : )
A zamówiłem Asfalt Masters i mam nadzieje, że do końca tygodnia dojdzie.
Z aplikacji ja polecam Carrera® Digital Race Management - SmartRace płatna ale ma fajne możliwość bo można mieć jedno główne urządzenia np. tablet a na telefon pod każdego zawodnika własny pulpit z informacjami.

Z pit lane jest problem bo sam szukam i tylko zagranicą aktualnie jest dostępny i cena też jest trochę wysoka.
Dostępność części jest masakryczna. Cały czas mnie dziwi, że nikt się (skrajnie) nie interesuje. Ceny też wysokie jak na kawałek plastiki z szyną metalową. Daj znać jak coś znajdziesz ciekawego pls.

I daj znać, wstaw fotki jak twój zestaw dojdzie : )
SpaceRabbit
Starter
Starter
Posty: 10
Rejestracja: 01 sty 2022, 21:32
Lokalizacja: Katowice

Re: Digital 132 DTM Speed 7,3m - pierwsze wrażenia

Post autor: SpaceRabbit »

hellows pisze:am czekam na swój zestaw to zazdroszczę : )

Dostępność części jest masakryczna. Cały czas mnie dziwi, że nikt się (skrajnie) nie interesuje. Ceny też wysokie jak na kawałek plastiki z szyną metalową. Daj znać jak coś znajdziesz ciekawego pls.

I daj znać, wstaw fotki jak twój zestaw dojdzie : )
Na tą chwilę znalazłem na Morole ten Pit Lane:
https://www.morele.net/carrera-pit-stop ... 56-799135/
320 zł i wysyłka do 9 dni :/ ale cena nie jest mocno zawyżona.

Zdjęcia toru wrzucę tylko paczka musi w końcu przyjechać z Niemiec.
SpaceRabbit
Starter
Starter
Posty: 10
Rejestracja: 01 sty 2022, 21:32
Lokalizacja: Katowice

Re: Digital 132 DTM Speed 7,3m - pierwsze wrażenia

Post autor: SpaceRabbit »

Tor w końcu mam :)
Jakość wykonania i detale na autach są fajne i mam nadzieje, że w miarę wytrzymają bo w Porsche w mniejszej skali po dwóch dniach to już nie było spoilera :) Porównując to do analogowego 143 którym śmigałem od 2 miesięcy to jest zupełnie coś innego. Dużo więcej możliwość i jeszcze więcej zabawy.
IMG_20220113_134921.jpg
DSC06296_DxO.jpg
DSC06299_DxO.jpg
DSC06303_DxO.jpg
DSC06308_DxO.jpg
DSC06310_DxO.jpg
DSC06302_DxO.jpg
Z zestawu jestem mega zadowolony bo długość toru jak na początek jest ok. Fajnie, że są dwie zwrotnice bo jest więcej opcji zmiany pasa :) ale teraz czekam na pit stop i zaczynam powoli kombinować z układem torem bo brakuje mi długiej prostej :)
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Digital 132 DTM Speed 7,3m - pierwsze wrażenia

Post autor: norbert1222 »

Kurde ale śliczne te samochodziki. Gratki toru. Udanej rozbudowy!!!
hellows
Starter
Starter
Posty: 9
Rejestracja: 22 lis 2021, 15:54

Re: Digital 132 DTM Speed 7,3m - pierwsze wrażenia

Post autor: hellows »

Świetnie to wygląda. Miłej zabawy : )
ODPOWIEDZ