Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Mało miejsca, mały tor

Pokaż jak budujesz swój tor, jak tworzysz makietę oraz jakie masz ciekawe pomysły. Podziel się swoim doświadczeniem. Zapytaj jak potrzebujesz porady na przykład w ułożeniu ciekawej trasy toru. Skala 1:32 i 1:24.
ODPOWIEDZ
gregorius
Starter
Starter
Posty: 6
Rejestracja: 07 gru 2021, 22:53
Lokalizacja: Rzeszów

Mało miejsca, mały tor

Post autor: gregorius »

Wymyśliłem mały tor, miejsce dosyć ograniczone 145x260 składane/obracane. Czy macie jakieś pomysły/sugestie co zmienić/poprawić w takim ułożeniu toru. Pomysł ściągnięty z jakiegoś stołu sprzedawanego na chyba eBayu, delikatnie zmodyfikowany.
Załączniki
IMG_20211214_003139.jpg
IMG_20211217_231317.jpg
TomeG
Ścigant
Ścigant
Posty: 157
Rejestracja: 13 gru 2015, 11:10

Re: Mało miejsca, mały tor

Post autor: TomeG »

Cześć. Fajnie, faktycznie niewiele miejsca, trzeba pojeździć i zobaczyć jak płynność i czy zwrotnice działają (blisko po zakrętach). Możesz urozmaicić zakrętem pochyłym, zakrętem o krzywiźnie "2", zakrętami 30st, 90st. Czasami ludzie też kombinują z prostą startową po przekątnej. W tym katalogu zacząłem kiedyś wątek "Tor urodzinowy :-)". Nic nadzwyczajnego, ale tor nawet węższy niż Twój (ale dłuższy). http://www.torysamochodowe.pl/viewtopic.php?f=14&t=200
gregorius
Starter
Starter
Posty: 6
Rejestracja: 07 gru 2021, 22:53
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mało miejsca, mały tor

Post autor: gregorius »

Zakręt pochyły był w planie, ale podnosiło to dość sporo prostą startową, CU musiało być wtedy na samym końcu prostej. Wpadł pomysł na PitLine (żona obiecała pod choinkę) i zrezygnowałem z pochyłego. Ale bardzo przyjemnie się po nim śmigało.
Byc może zrobię jakąś dostawkę do stołu i wydłużę te dwie proste o 1,5 metra, wtedy wstawię pochyły. Coś co będzie można złożyć, na co dzień tor musi być obrucony do pionu.
Załączniki
IMG_20211204_210324.jpg
IMG_20211204_210312.jpg
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Mało miejsca, mały tor

Post autor: Petrus »

Lepszy tor mały niż żaden :D . Wygląda całkiem dobrze. Z tymi pochyłymi zakrętami to bym się dwa razy zastanowił. Niektóre samochody nie nadają się do takiego toru, ponieważ są za niskie. Więc przy zakupie trzeba na to patrzeć. Równiez samochodami bez magnesów się trochę gorzej na takich pochyłościach jeździ.

Ale najważniejsze abyś Ty miał z tego frajdę :D .
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
gregorius
Starter
Starter
Posty: 6
Rejestracja: 07 gru 2021, 22:53
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mało miejsca, mały tor

Post autor: gregorius »

Petrus, zakręt pochyły już mam chyba 2/30 , więc jak coś to będę testował, na razie wypadł, może przy przedłużeniu go dodam, ale to nic pewnego jeszcze.
TomeG, faktycznie ta zwrotnica na zakręcie nie łapała, tylko sporadycznie, reszta zwrotnic łapie bez problemów, przełożyłem ja na koniec prostej i już jest ok.
Tor jest już ogarnięty z grubsza, teraz muszę doprowadzic autka do stanu używalności po ponad 10 letnim leżakowaniu. Cztery nowe kupione taż czekają, ale F1 widzę, że nie do kupienia albo cena zaporowa. Dekodery dorwałem tylko dwa, może ktoś ma na zbyciu 26732.
TomeG
Ścigant
Ścigant
Posty: 157
Rejestracja: 13 gru 2015, 11:10

Re: Mało miejsca, mały tor

Post autor: TomeG »

Ja niestety nie mam - sam mam kilka aut bez "flaków". Pochyły u mnie to były 1/30 i oczywiście Petrus ma rację, że niektóre auta, te z dłuższymi nawisami tarły nieco.
ODPOWIEDZ