Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Plan toru

Pokaż jak budujesz swój tor, jak tworzysz makietę oraz jakie masz ciekawe pomysły. Podziel się swoim doświadczeniem. Zapytaj jak potrzebujesz porady na przykład w ułożeniu ciekawej trasy toru. Skala 1:32 i 1:24.
ODPOWIEDZ
ArTom
Starter
Starter
Posty: 9
Rejestracja: 09 gru 2020, 11:22

Plan toru

Post autor: ArTom »

Cześć,
Planuję zakup toru,do wyboru trzy, proszę o opinie i rady, który lepszy.

Carrera DIGITAL 132 - GT Triple Power 30007
Carrera DIGITAL 132 - GT Face Off 30012
Carrera DIGITAL 132 - High Speeder 30003
+
Extension Set 30367
Co jeszcze jest potrzebne (co lepsze) do ścigania się na czas lub okrążenia? oprogramowanie czy np.:

Elektroniczny licznik okrążeń LAP Counter 30355
Driver Display 30353

Jak wciągnie to planuję rozbudowę, link poniżej ale nie wiem czy zadziała.

http://www.softyroyal.de/?t=32eaf9c3
Załączniki
track.png
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Plan toru

Post autor: mrobaszki »

Hej,
moim zdaniem błąd projektowy. Przejazd przez pit stop nie zostanie zaliczony przez CU, więc np apka nie zadziała przy liczeniu czasu w zawodach.
MRO
ArTom
Starter
Starter
Posty: 9
Rejestracja: 09 gru 2020, 11:22

Re: Plan toru

Post autor: ArTom »

To wstępny plan na później, CU zawsze można przestawić.
Bardziej chodziło mi o porady do pierwszej części posta. ;)
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Plan toru

Post autor: norbert1222 »

Wszystkie 3 toryr do bani. W żadnym nie ma kontrolerów bezprzewodowych. Zdecydowanie odradzam ten tor z mercedesem i Porsche. Ten model Porsche to bardzo stara konstrukcja. Totalny gniot.
Co do układu toru to wewnętrzna część jest do kitu. Za dużo dziwnych slalomów. Wygląda to bardzo nienaturalnie. Zewnętrzna duża pętla jest spoko.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Plan toru

Post autor: norbert1222 »

Na obecną chwilę jeden z ostatnich torów godny polecenia to dtm furore lub tor 30005. Ten drugi jak i pierwszy sa ciągle dostępne na rynku. Osobiście szukałabym torow sorzed 2019 roku z racji montowanych w samochodach dekoderach.
ArTom
Starter
Starter
Posty: 9
Rejestracja: 09 gru 2020, 11:22

Re: Plan toru

Post autor: ArTom »

Cześć,
Kupiłem Carrera TOR DIGITAL 132 GT RACE STARS 20030005
Pytanie czy warto poniższe zestawy kupić do rozbudowy, ewentualnie do dalszej odsprzedaży niepotrzebnych elementów?

https://www.olx.pl/oferta/carrera-digit ... GYt97.html
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Plan toru

Post autor: norbert1222 »

Super zestaw. Bezprzewodowe kontrolery i dwa jebitne auta. BMW z tego zestawu tu ulubiony samochód mojego syna. Niedawno wziąłem go na warsztat. Prostowanie felg, osi i szlifowanie opon. Auta śmiga bezszelestnie i extra driftuje. Gratuluję zakupu.
Ja raczej zaprojektowanym tor dostosowany do twojej możliwej przestrzeni i dokupować co potrzebne. W tych torach na olx są tylko proste i zakręty 1. Słaba opcja na ułożenie fajnego toru. Inna sprawa że starsze elementy toru mogą mieć 4 bolce montażowe zamiast 3. Nie będą pasować do twojego. Nie jestem tego pewny ale kiedyś tak się nacialem na allegro.
ArTom
Starter
Starter
Posty: 9
Rejestracja: 09 gru 2020, 11:22

Re: Plan toru

Post autor: ArTom »

Dzięki za radę, jak mi się nie spodoba będzie na Ciebie ;) :D Bardziej chodziło mi o dodatkowe auta i zwrotnice, ale jaszcze dopytam o te bolce.
Miejsca nam sporo ale tor będzie raczej rozkładany.
Dokupię jeszcze appconect, wiesz może jak rzucić obraz z iPhona na telewizor albo Mi TV?
Pozdr.
ArTom
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Plan toru

Post autor: norbert1222 »

Auta są stare i mogą być gówniane. Sprawdź samochody pod względem dostępności opon. To ważne bo może być opcja że nie będziesz mógł już takich kupić. Co do zrzutu na telewizor to niestety nie pomogę. Ja wyniki na tablet albo smartfon rzucam i mi starcza na razie. Skupiam się raczej na projekcie tras. Żeby się fajnie ścigało no i żeby wykorzystać przestrzeń optymalnie. Trochę też kombinuje przy autach żeby nie hałasowały tak kurewskie. Niektóre są strasznie tandetnie zmontowane. Krzywe ośki to właściwie standart
ArTom
Starter
Starter
Posty: 9
Rejestracja: 09 gru 2020, 11:22

Re: Plan toru

Post autor: ArTom »

Cześć po latach.
Niestety nie wkręciłem się w to hobby, minęło już trochę czasu a tor rozłożyłem DWA razy.

W związku z tym na sprzedaż Carrera TOR DIGITAL 132 GT RACE STARS 20030005 + dodatkowe proste + łuki 15st? (są takie bo nie pamiętam) + appconect

Za ile realnie mogę to wystawić?
Czy ktoś z Was byłby zainteresowany?
ODPOWIEDZ