Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Wierzbianka Circuit

Pokaż jak budujesz swój tor, jak tworzysz makietę oraz jakie masz ciekawe pomysły. Podziel się swoim doświadczeniem. Zapytaj jak potrzebujesz porady na przykład w ułożeniu ciekawej trasy toru. Skala 1:32 i 1:24.
ODPOWIEDZ
Raynevan
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 27
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:49
Lokalizacja: Wrocław

Wierzbianka Circuit

Post autor: Raynevan »

Cześć, siema, witam ;)

Przed wakacjami zakupiłem tor 124 DTM Premium o ile się nie myle, dziś już czas na rozbudowę. Cała rodzina szaleje, więc rozbudowa przyniesie dużo radości. Ze względu na ograniczenia makiety postawie tor na ciasnym stole, a urozmaicą go poprostu poziomy. 4 letni syn ogarnia bardzo dobrze jazdę, ale preferuje szybkie proste i zakręty, wiec oto moje wirtualne 31m dzieło:

Obrazek


Starałem się wykorzystać jak największa powierzchnie toru. Macie większe doświadczenie ode mnie wiec pytanie, czy taki tor ma sens, czy jest w nim coś, co zepsuje zabawę? Oprawa toru będzie bardziej jak z toru wyścigowego, bez gór itd... Wiadukty z płyt OSB pomalowane, słupy prawdopodobnie z pali piaskowca, może jakiś kamienny most, tunel. Zobaczę jak fantazja poniesie i czas pozwoli.
TomeG
Ścigant
Ścigant
Posty: 157
Rejestracja: 13 gru 2015, 11:10

Re: Wierzbianka Circuit

Post autor: TomeG »

Cześć,
cześć nie pierwszy pytasz o opinię na tym forum - raczej nie czytałeś wcześniejszych wątków. Może warto - tam zostawialiśmy dużo opinii i przemyśleń. Pokrótce wydaje mi się, że za gęsto (widoczność!), dużo "nudnych" łuków o stałej krzywiźnie, przemyśl czy zmieścisz pobocza, brak długiej prostej, pitstop powinien mieć minimum dwa stanowiska. Oczywiście to Twój tor i ty decydujesz - generalnie super, że budujesz. Pozdrawiam!
Raynevan
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 27
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wierzbianka Circuit

Post autor: Raynevan »

Dzięki za odpowiedz. Pobocza zmieszczą się wszędzie tam gdzie trzeba, usunąłem je do zdjęcia. Zrobiłem łatwe zakręty ze względu na dziecko, które lubi prędkość, coś jeszcze będę kombinował, bo w tym układzie nie zmieściłem drugiego stanowiska PitStop tak jak planowałem. Poczytam wcześniejsze wątki i stworze coś innego, lecz dużych zmian raczej nie będzie.
ODPOWIEDZ