Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Jak zrobić dodatkowe pojedyńcze proste do PIT LANE

Pokaż jak budujesz swój tor, jak tworzysz makietę oraz jakie masz ciekawe pomysły. Podziel się swoim doświadczeniem. Zapytaj jak potrzebujesz porady na przykład w ułożeniu ciekawej trasy toru. Skala 1:32 i 1:24.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Jak zrobić dodatkowe pojedyńcze proste do PIT LANE

Post autor: Petrus »

Witam,

Mój tor ma dosyć długą prostą. Postanowiłem zrobić podwójny PIT LANE z dwoma stanowiskami do tankowania. Kupiłem wszystko co trzeba tylko zapomniałem o pojedynczych prostych. Generalnie takie pojedyncze proste przydadzą się nam jeśli chemy wydłużyć PL w torze samochodowym. Można je oczywiście kupić, ale jest to wtedy stosunkowo drogie.

Obrazek

Ja miałem jeszcze kilka niewykorzystanych prostych. Szczególnie dobre są do tego proste bez pasów, jakie są standardowo przy zakupie PL.

Obrazek

Sprawa okazała się bardzo prosta. Należy najpierw zaznaczyć markerem linię dzielącą szynę na dwie równe części. Następnie przy użyciu Dremela powoli przeciąć je na pół. Należy bardzo uważać przy cięciu na odpadający plastik, który bardzo się rozgrzewa i może trafić w oko. Zakładajcie okulary!. Próbowałem to również robić przy pomocy piłki do metalu. Niestety wymaga to znacznie więcej wysiłku i nie jest tak precyzyjne jak Dremelem.

Obrazek
Obrazek

Po przecięciu należy z boków pozbyć się nadtopionego plastiku i wyszlifować. W odróżnieniu od oryginału, tutaj jeden bok nie będzie miał ścianki. Nie przeszkadza to jednak w żaden sposób i nie narusza samej konstrukcji szyny.
Obrazek
Obrazek

I w ten oto sposób uzyskujemy dwie pojedyncze szyny, które można użyć do Pitstopu. Można je również użyć do głównej trasy, jeśli mamy zaplanowane zwężenia.

Obrazek
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
Wojt.rak
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 69
Rejestracja: 22 gru 2013, 11:37

Re: Jak zrobić dodatkowe pojedyńcze proste do PIT LANE

Post autor: Wojt.rak »

Bardzo ładna instrukcja.

Ja robiłem też coś takiego z Carrera GO. Polecam również do tych torów.
Papa

Wojtek

Mam Formułe !! Ale jazda !!
Robert
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 39
Rejestracja: 11 sty 2018, 12:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak zrobić dodatkowe pojedyńcze proste do PIT LANE

Post autor: Robert »

To też coś wtrącę bo jestem na świeżo po tej akcji. Zamiast robić to dremelem czy proxxonem jak u mnie, lepiej przyłozyć linijkę metalową i jeździć nożykiem takim ze spiczastym końcem, ale nie tą ostrą stroną tylko tą drugą. linia cięcią jest prościutka i nic się nie strzępi no i straty w materiale są dużo mniejsze. a dremelem od wewnątrz tam gdzie są te krzyżyki i na końcach też można. pozdro
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Jak zrobić dodatkowe pojedyńcze proste do PIT LANE

Post autor: DeathThorn »

ja do tego używałem skalpeli chirurgicznych :) używam od lat ciecie idealnie proste przy poziomicy :mrgreen: POLECAM
ODPOWIEDZ