Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.
Dzięki temu będziesz informowany na bieżąco o nowych filmach. Znajdziesz tam informację dotyczącą torów wyścigowych, instrukcji, prezentacji i ciekawostek.
Oczywiście im więcej subskrypcji to więcej motywacji do tworzenia nowych filmów :-).
Dziękuję!

Tor Sześciu Króli

Pokaż jak budujesz swój tor, jak tworzysz makietę oraz jakie masz ciekawe pomysły. Podziel się swoim doświadczeniem. Zapytaj jak potrzebujesz porady na przykład w ułożeniu ciekawej trasy toru. Skala 1:32 i 1:24.
zicoh
Starter
Starter

Tor Sześciu Króli

Post #1 autor: zicoh » 06 sty 2019, 12:42

Nadszedł czas zbudować swój tor ;)
Kilka lat temu zakupiłem na allegro jakieś zestawy, ale jakoś tak nie było czasu... i motywacji... no i do tej pory tory przeleżały nierozpakowane na strychu... Teraz je odkopałem i sprawdziłem stan posiadania... Doszedłem do wniosku, że to nie był najbardziej przemyślany zakup względem tego, co mam w planach :o
Załączniki
20190105_120818.jpg

mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy

Re: Tor Sześciu Króli

Post #2 autor: mrobaszki » 06 sty 2019, 14:10

Hej, najważniejsze w tym wszystkim jest to że masz strych na którym możesz zbudować tor ;)
Pozdr
MRO

zicoh
Starter
Starter

Post #3 autor: zicoh » 06 sty 2019, 20:34

Zgadzam się dziś z tym, co tu często było pisane na forum, że wątpliwy jest sens kupowania zestawu, jeśli myśli się o budowaniu toru według własnego pomysłu... Wtedy jednak o tym nie wiedziałem :(
Teraz mam więc o wiele więcej jednego rodzaju zakrętów niż bym potrzebował i nie mam absolutnie żadnego zakrętu innego rodzaju ;) . Czuję, że przynajmniej jeden zestaw będę mógł upłynnić bez szkody dla moich dalszych planów... Jedynie drugi pitstop przydałby mi się, albowiem podoba mi się rozwiązanie, które opisał w innym wątku Petrus, czyli podwójny Pil Lane.

zicoh
Starter
Starter

Post #4 autor: zicoh » 06 sty 2019, 23:36

Z tym miejscem na strychu to cienko trochę... Dysponuję przestrzenią zaledwie ok 2,2m x 3,4m. Ciężko wymyślić coś fajnego na tak ograniczonym kawałku...
Ostatnimi dniami poplanowałem trochę w darmowym onlinowym programie "softy royal" i trzy najciekawsze (i równe) tory zamieszczam tutaj. Aha, wymyśliłem sobie, że chcę mieć możliwość zanurkowania i wynurzenia się na tyłach makiety w razie jakiejś awarii ;) . Stąd z tyłu zostawiałem kawałek wolnej przestrzeni na dziurę w stelażu. Dwa tory (A i B) mają po 14 metrów, natomiast tor C (inspirowany jakimś torem, który wrzucił Petrus na forum), ma 11 metrów.
Załączniki
tor_A.png
tor_C.png
tor_B.png

Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Kontaktowanie:

Post #5 autor: DeathThorn » 07 sty 2019, 11:23

Jesli planujesz tor na stałe to na 100% zrob z poboczami lub chociaz przygotuj miejsce na pobocza. bo wtedy latwiej Ci bedzie wejsc w 1:24 :twisted:

al3x
Starter
Starter

Post #6 autor: al3x » 07 sty 2019, 12:05

Druga propozycja bardzo ciekawa.
Nie widziałem jeszcze toru z tak długim łukiem. Ciekawe jak wpłynęłoby to na "rozgrywkę".

Ja będę budować makietę o wymiarach mniej więcej 8'x5' ( 2,5 x 1,5 ) więc nie narzekaj na miejsce :D

Awatar użytkownika
dsrc
Użytkownik szos
Użytkownik szos

Post #7 autor: dsrc » 07 sty 2019, 13:05

opcja nr.3 podoba mi się najbardziej, Są proste do przyspieszenia i wyprzedzania oraz różnorodność zakrętów!

zicoh
Starter
Starter

Post #8 autor: zicoh » 07 sty 2019, 13:40

Na opcję nr 3 nie chce zgodzić się niestety mój syn, który mówi, że za dużo jest tam prostych, a za mało zakrętów (faktycznie, są tam aż trzy równoległe proste). Z kolei w opcji z długim łukiem trudno znaleźć jakąkolwiek prostą do rozpędzenia się... ;) .
W desperacji zacząłem szukać innego miejsca na tor, skoro projektowanie toru na takiej przestrzeni nastręcza mi tyle trudności...

al3x
Starter
Starter

Post #9 autor: al3x » 07 sty 2019, 13:54

Zawsze możesz popróbować z długim mostem przez całą makietę.
Rozwiązanie może się podobać, może się nie podobać ale na pewno zyskujesz sporo na trasie.
Gdzieś w internetach były zdjęcia takiego toru z mostem - pod nim sporo zakrętów, a sam most - wiadomo - długa prosta.

Coś w tym stylu:
Załączniki
user1953_pic25972_1320671863.jpg

Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Kontaktowanie:

Post #10 autor: DeathThorn » 07 sty 2019, 14:04

pamietaj ze to systemy digital i proste musza byc do wyprzedzania
na dlugich prostych mozna super sie pobawic z COMBO zwrotnic :)

zicoh
Starter
Starter

Post #11 autor: zicoh » 07 sty 2019, 16:26

no to może faktycznie coś spróbuję z takim mostem zaprojektować... Nawet sam tor z tego załącznika jest w porządku, jedynie nie ma miejsca na dziurę z tyłu, którą chciałem mieć na awaryjne przypadki ;)

Awatar użytkownika
dsrc
Użytkownik szos
Użytkownik szos

Post #12 autor: dsrc » 08 sty 2019, 08:51

Tylko taki most zaslania sporo trasy wiec sciganie mniej komfortowe wydaje sie byc ;) Powiem Ci że zacząłem robić makiete z torem, początki strasznie trudne bo pierwsze najważniejsze założenie ze ma byc to konstrukcja lekka i w miarę mobilna (nie dysponuje strychem czy garazem)., więc tu zeszło się najdłużej. Mam wymiary 95/330cm - składa się to z 2 elementów 175/95, całość to hdf na aluminiowej ramie ale nie o tym tak naprawdę. Chciałem tylko powiedzieć ze zanim ustaliłem docelowy tor powstało 61 projektów toru :):) A przestrzeń przecież mała więc wydawało by się że w zasadzie nie ma co tu za dużo dumać :)
Powodzenia i słuchaj rad kolegów bo mają co poniektórzy duże doświadczenie w temacie :P

zicoh
Starter
Starter

Post #13 autor: zicoh » 08 sty 2019, 09:00

al3x, odtworzyłem w programie "softy" ten tor z długim mostem, który zamieściłeś ostatnio. Okazało się, że na styk mieści się w przestrzeni, którą dysponuję ;) . W dodatku jest o 2m dłuższy niż tory, które ja sobie projektowałem.
Pierwszy tor to oryginał (choć odbicie lustrzane), a w drugim zaostrzyłem jeden zakręt, aby mieć miejsce na dziurę w tylnej części makiety (bo makieta będzie z 3 stron otoczona ścianami).
Załączniki
tor_21.png
tor_21a.png

Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator

Post #14 autor: Petrus » 08 sty 2019, 09:33

Wygląda coraz lepiej. Moim faworytem jest wersja druga z "wgięciem"

:D :D
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"

al3x
Starter
Starter

Post #15 autor: al3x » 08 sty 2019, 10:15

ja też uważam, że druga opcja jest najlepsza - abstrahując od dziury to sama nitka wygląda fajniej :)

+ w razie czego zostawiam tu nazwę grupy na FB (grupa: Scenics & Slot Tracks), gdzie o dużo można zapytać i równie dużo odpowiedzi uzyskać.

będę obserwować jak sytuacja się rozwija, informuj Nas na bieżąco :)

Wróć do „Przedstaw swój tor skala 1:32 i 1:24 - pokaż historię jego tworzenia”