Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Tor Carrera 124 Village Track

Pokaż jak budujesz swój tor, jak tworzysz makietę oraz jakie masz ciekawe pomysły. Podziel się swoim doświadczeniem. Zapytaj jak potrzebujesz porady na przykład w ułożeniu ciekawej trasy toru. Skala 1:32 i 1:24.
lucky_luke
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 01 gru 2018, 10:15

Tor Carrera 124 Village Track

Post autor: lucky_luke »

Krótki wstęp: zakupiłem dwa zestawy Carrera Family Race w promocji na Black Friday ;) Dlaczego tak? Jest nas w domu 4-ech do jeżdżenia (ja i 3 synów) i jakbym nie kalkulował to taki zestaw najbardziej mi odpowiadał, żebyśmy mogli od razu jeździć wszyscy na w miarę długim torze.
Dokupiłem też App Connect, a kolejny zakupy w kolejności to zapewne Pit Lane, inne niż bazowe zakręty i kontrolery bezprzewodowe i oczywiście samochody :)

Z tych elementów tory, który mam udało się stworzyć coś takiego:
track.png
Wszystkie sugestie chętnie przyjmę :)

P.S. Mam nówkę sztukę control unit i zasilacz do sprzedania gdyby ktoś był zainteresowany ;)
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Pierwszy tor 132

Post autor: norbert1222 »

Jaką przestrzenią na tor dysponujesz?? CZy taylko taką jak mniejwięcej na obrazku??
lucky_luke
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 01 gru 2018, 10:15

Re: Pierwszy tor 132

Post autor: lucky_luke »

Niestety... moze z pol metra maksymalnie na wysokość jeszcze dałoby się wygospodarować.

Pewnie w koncu przeniose wszystko do garażu :)
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Pierwszy tor 132

Post autor: norbert1222 »

No solidaryzuję się z tobą w bólu. Mało miejsca na porządną trasę. Mam podobnie bo też w mieszkaniu rozkładam tor. Na szczęście mogę cały prawie salon wykorzystać. Ale bardzo bym chciał mieć domek i poddasze. Wtedy na 124 od razu bym przeskoczył. Teraz tylko 132 jeździmy, a tor składam do pudeł.
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Pierwszy tor 132

Post autor: Petrus »

Ale to już całkiem niezłe miejsce jest. :shock: . Jak najbardziej na 1:24 się nadaje. i Oczywiście 1:32. Trasa wygląda ciekawie. Przydałyby się zakręty o zmiennej geometrii. Czyli szerszym promieniu.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Pierwszy tor 132

Post autor: norbert1222 »

Petrus a twój tor z filmików jakie ma wymiary??
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Pierwszy tor 132

Post autor: Petrus »

norbert1222 pisze:Petrus a twój tor z filmików jakie ma wymiary??
Nie pamiętam ale coś około 3m x 7,5m
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Pierwszy tor 132

Post autor: norbert1222 »

No własnie 7,5 dla 124 to juz fajna przestrzeń bo długa. Ja maksymalnie 5,7 metra mam i to z poboczami, trochę krótka jest wtedy prosta.
lucky_luke
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 01 gru 2018, 10:15

Re: Pierwszy tor 132

Post autor: lucky_luke »

Przyszedł czas na zmiany i przeniesienie toru do garażu - tutaj przestrzeń jest trochę inaczej zagospodarowana i muszę mocno pokombinować jak to wszystko ładnie ułożyć.

Mam w planie zrobić makietę, także zanim zrobię jakaś ewentualną głupotę to chciałbym się doradzić - najbardziej pasuje mi zrobić tor "elkę", coś w tym stylu:
track_nowy.png
Co myślicie?
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Pierwszy tor 132

Post autor: mrobaszki »

Hej, zainwestuj w zakręty 2/30, 3/30, 4/15 i zaplanuj raz jeszcze a będziesz zadowolony ;)
MRO
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Pierwszy tor 132

Post autor: mrobaszki »

A może coś z tej serii Cię zainspiruje
Załączniki
FCF797BF-8A5D-4AE1-801B-9C5AA3C3E672.png
BB92BC11-7B07-4887-94F0-0FB720191959.png
lucky_luke
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 01 gru 2018, 10:15

Re: Pierwszy tor 132

Post autor: lucky_luke »

Ok, czas na zakup innych od startowych zakrętów, a w związku z tym modyfikację toru.
tor_wersja2.png
Plusy takie układu to niewątpliwie kilka długich prostych i brak wiaduktów - jak moje dzieciaki jeżdżą same i wypadnie im samochód z toru to muszą się często wspinać i nie patrzą gdzie podpierają rękę ;)

Co myślicie?
lucky_luke
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 01 gru 2018, 10:15

Re: Pierwszy tor 132

Post autor: lucky_luke »

Kosmetyczne zmiany na torze.
Miejsca niestety nie przybyło, a żeby uniknąć wiaduktów zdecydowałem się na taki projekt.
tor_garaz.png
Po zbudowaniu i ogólnego zadowolenia z jazdy zdecydowałem się na malowanie, stworzenie makiety i samochody w skali 124 ;) Do garażu trafiły Corvette C7.R, Ferrari 458 Italia GT3, Mercedes Benz SLS AMG GT3 i BMW M1 ProCar. Do tego stary monitor służy do rzucania na niego obrazu z aplikacji SmartRace - szczerze polecam, kilkadziesiąt złotych kosztuje, ale jest mega, zwłaszcza po dokupieniu symulacji deszczu, zniszczeń itp.
PANO_20190810_100907.jpg
Zdjęcie panoramiczne, więc trochę zakrzywia rzeczywistość :)
Potwierdzam opinie tych, którzy zachęcają do 124 - nie czekać, zmieniać ze skali 132 jak najprędzej :)
Raynevan
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 27
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwszy tor 132

Post autor: Raynevan »

Fajnie wyglada ;) Dlaczego bez wiaduktów? Ja je uwielbiam i pozwolą mi zrobic o więcej metrów toru.

Możesz opisać różnice między tymi autami?
lucky_luke
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 01 gru 2018, 10:15

Re: Village Track

Post autor: lucky_luke »

Hej, wybacz, nie dostrzegłem wcześniej pytania ;)

Bez wiaduktów ze względów praktycznych: tor jest przystawiony do ściany i to w zasadzie jedyne rozwiązanie, żebym mógł sięgnąć bo samochody, które wypadają z toru ;) Projektowałem naprawdę różne wersje i ta mi najbardziej pasuje.

Różnice między autami? Najlepiej jeździ mi się Corvettą i Ferrari, Corvetta jednak odrobinę szybsza (rekord 7.007,a Ferrari 7.262), a może nie tyle szybsza, co po prostu mniej driftuje na zakrętach ;) Najładniej dla oka jeździ Merc, super się prezentuje i z gracją driftuje, ale i czas przyzwoity da się osiągnąć (7.332). Nad jazdą BMW i najnowszym nabytkiem Audi RS 5 DTM muszę jeszcze popracować, nauczyć się nimi jeździć ;) Generalnie każdym jeździ się mega :)

Porobię potem jakieś lepsze zdjęcia toru, na razie trwa pimpowanie. Dodatkowych funkcji brak, ale wygląda coraz lepiej :)
IMG_20191025_135948.jpg
Planuję na całej długości pitstopu zrobić takie barierki ochronne.
ODPOWIEDZ