Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

PIT STOP - modyfikacje i zmiana w Warsaw Raceway, podwójna zwrotnica

Pokaż jak budujesz swój tor, jak tworzysz makietę oraz jakie masz ciekawe pomysły. Podziel się swoim doświadczeniem. Zapytaj jak potrzebujesz porady na przykład w ułożeniu ciekawej trasy toru. Skala 1:32 i 1:24.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

PIT STOP - modyfikacje i zmiana w Warsaw Raceway, podwójna zwrotnica

Post autor: Petrus »

Po pewnym czasie zacząłem się zastanawiać nad upgradem ;) mojego Pit Stopu.

Chodziło o stworzenie Boxu z miejscem na murek oddzielający od właściwego pasa toru, boxu składającego się z co najmniej dwóch miejsc do tankowania i zbudowanego z dwóch pasów.

Pomysłów było wiele.

1.
DSC02024.JPG
DSC02026.JPG
W tym rozwiązaniu są dwa pasy i jest dużo miejsca oddzielającego od właściwego toru. Niestety wydawał mi się za krótki.


2.
DSC01973.JPG
DSC01974.JPG
Tutaj już długi pit stop, ale kończący się zjazdem prosto w zakręt. Wypadanie samochodów gwarantowane.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: PIT STOP - modyfikacje i zmiana w Warsaw Raceway, podwójna zwrotnica

Post autor: Petrus »

W końcu, po wielu próbach i rozważaniach, stanęło na takim rozwiązaniu:
DSC02043.JPG
DSC02044.JPG
DSC02047.JPG
Rozwiązanie to wykorzystywało krzyżówkę na zmianę pasa po tankowaniu na pierwszym stanowisku i było również wjazdem na drugie stanowisko. Jest to dobre rozwiązanie. Należy jednak pamiętać przy samym wjeździe, którą zwrotnice należy uruchomić aby znaleźć się na właściwym stanowisku.

Jeszcze kilka zdjęć z krzyżówką.


20141225_191657.jpg
20141225_191827.jpg
CDN...... :)
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: PIT STOP - modyfikacje i zmiana w Warsaw Raceway, podwójna zwrotnica

Post autor: Petrus »

W ostatecznej wersji, zamiast krzyżówki, wstawiłem przerobioną zwrotnicę. Dało to możliwość swobodnego przejazdu przez box jak i wyboru miejsca tankowania.
DSC02281.JPG
DSC02280.JPG
DSC02279.JPG
DSC02278.JPG
Zwrotnica została przerobiona tak aby z pierwszego stanowiska można było zjechać tylko na lewą stronę. Wymontowałem diodę sterującą zwrotnicą po prawej stronie, unieruchomiłem zwrotnicę w pozycji "zmiana pasa".

W zwrotnicę wmontowałem również ACS (Anti Colision System), czyli System Antykolizyjny ;) . Jest to niewielki układ elektroniczny, który wykrywa czy w danym momencie samochód stoi w boxie i tankuje i wtedy blokuje możliwość wjazdu do boxu. Eliminuje to możliwość zderzenia się dwóch samochodów w boxie. Wymaga również dostosowania strategii w trakcie wyścigu, szczególnie z wieloma graczami. Trzeba uważnie analizować, które miejsce do tankowania jest wolne, bo w przypadku zajętości trzeba będzie czekać lub jechać dalej bez tankowania.
DSC02258.JPG
DSC02257.JPG
DSC02256.JPG
Teraz jeszcze muszę zastosować ten system w zwrotnicy wjazdu do Pit Stopu.

Kolejnym etapem będzie wbudowanie diod komunikujących się z moim programem Cockpit-xp w celu pomiaru wjazdu do boxu i wyjazdu.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: PIT STOP - modyfikacje i zmiana w Warsaw Raceway, podwójna zwrotnica

Post autor: mrobaszki »

Witam,
fajne rozwiązanie i dobre wskazówki do budowy PIT STOPU. Jak dojdę do tego etapu napewno poproszę o szczegóły.
Pozdr.
MRO
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: PIT STOP - modyfikacje i zmiana w Warsaw Raceway, podwójna zwrotnica

Post autor: Petrus »

ACS (System antykolizyjny) z powodzeniem zamontowany w zwrotnicy PitStopu :mrgreen:

Teraz trzeba uważać czy miejsce tankowania nie jest zajęte bo nie można będzie wjechać.

Wymyśliłem, że jeszcze zrobię wyłączniki tego systemu, jeśli jednak zdecydowałbym się robić wyścig z możliwością tankowania kilku samochodów na jednym polu pitstopu. To następny krok :D . Kurcze to się nigdy nie skończy :lol: .
Załączniki
DSC02290.JPG
DSC02289.JPG
DSC02288.JPG
DSC02287.JPG
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: PIT STOP - modyfikacje i zmiana w Warsaw Raceway, podwójna zwrotnica

Post autor: Petrus »

No i również wyłączniki systemu ACS znalazły swoje miejsce i funkcjonują. Super sprawa. Jeździmy z profilami tankowania i symulacją deszczu oraz symulacji awarii, więc zjazdy do Pit Stopu są dosyć częste. ACS zabezpiecza przed tłokiem w pitstop. Ale jak jest więcej samochodów można je wyłączyć.
Załączniki
DSC02304.JPG
DSC02305.JPG
DSC02307.JPG
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
mac
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 36
Rejestracja: 26 sty 2015, 13:50

Re: PIT STOP - modyfikacje i zmiana w Warsaw Raceway, podwójna zwrotnica

Post autor: mac »

Cześć

Świetnie Ci to wyszło, gratuluje pomysłów i wykonania!! Ciekawa sprawa z tą symulacją deszczu i awarii. Rozumiem że są to jedne z funkcji programu cockpit-xp?
Możesz je trochę rozwinąć? jak np.wygląda jazda z
symulacją deszczu?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: PIT STOP - modyfikacje i zmiana w Warsaw Raceway, podwójna zwrotnica

Post autor: Petrus »

mac pisze:Cześć

Świetnie Ci to wyszło, gratuluje pomysłów i wykonania!! Ciekawa sprawa z tą symulacją deszczu i awarii. Rozumiem że są to jedne z funkcji programu cockpit-xp?
Możesz je trochę rozwinąć? jak np.wygląda jazda z
symulacją deszczu?

Pozdrawiam
Witaj,
Dzięki :D .

Symulacja deszczu i awarii jest funkcją programu Cockpit-xp. W skrócie polega to na tym, że losowo występuje deszcz lub awaria (wszystko do ustawienia w parametrach) co powoduje, że zwiększa się wówczas droga hamowania (poprzez przestawienie w samochodzikach siły hamowania) oraz zmniejsza prędkość maksymalna. Możemy wówczas jechać na oponach standardowych z tymi parametrami lub zjechać do boxu i wymienić opony na deszczówki. Powoduje to wówczas ustawienie parametrów hamowania i prędkości na wyższych wartościach.

Można również symulować w ten sposób zużywanie się opon lub zmianę ciężaru auta (parametrów szybkości) w związku z zmniejszaniem się ilości paliwa.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: PIT STOP - modyfikacje i zmiana w Warsaw Raceway, podwójna zwrotnica

Post autor: Petrus »

No i elektronifikacja :? Pit Stopu zakończona.

Wbudowałem wszystkie czujniki wjazdu i wyjazdu z Boxu oraz podłączyłem do USB - BOX. Działa wyśmienicie ! :)

Poniżej zdjęcie z umieszczonego czujnika. Jest zalany klejem na gorąco. Widać również jak się prezentuje z drugiej strony szyny. Widoczny jest jedynie 3mm otworek. Należy go wywiercić 11,5 mm od krawędzi slotu.

No i oczywiście Przewód ekranowany. Podstawa jeśli chcecie przesyłać taki wrażliwy sygnał.
Załączniki
DSC02322.JPG
DSC02321.JPG
DSC02320.JPG
DSC02319.JPG
DSC02318.JPG
DSC02324.JPG
DSC02323.JPG
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
ODPOWIEDZ