Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Go+ i problemy z połaczeniem ze smartfonem.

Wszystkie tematy związane z prądem, elektroniką, zasilaniem itp.
ODPOWIEDZ
sidi666
Starter
Starter
Posty: 9
Rejestracja: 13 gru 2017, 12:41

Go+ i problemy z połaczeniem ze smartfonem.

Post autor: sidi666 »

Dzień dobry.
Kupiłem dzieciakom Carrerę Go+. Po uruchomieniu i aktualizacji oprogramowania smartfon bezproblemowo łączył się z torem i dzieciaki miały frajdę ścigając się z aplikacją Carrery.
Niestety tydzień temu pojawiła się nowa aktualizacja - zarówno apki jak i oprogramowania toru. I od tego czasu klops. Mimo komunikatu o prawidłowo zainstalowanej aktualizacji apka czasem ponownie jej dokonuje - jakby jej nie widziała. A po zakończeniu rozłącza się z torem i za żadne skarby nie może się połączyć ponownie - następuje seria prób połączenia i natychmiastowego rozłączania.
jakieś pomysły?
dodo02
Starter
Starter
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2024, 12:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Go+ i problemy z połaczeniem ze smartfonem.

Post autor: dodo02 »

Wiem, że temat stary, ale możliwe, że ktoś trafi na tego posta przed zakupem i się zastanowi dwa razy czy warto. Jeszcze można trafić na oferty GO+.

O jakości aplikacji świadczą jej oceny i to, że nie jest już dostępna na nowe Androidy. Od siebie dodam, że aktualizacje mogą negatywnie wpłynąć na działanie całego toru, w zasadzie uszkadzają go.

W skrócie: nawet jak uda Wam się odpalić apkę od Carrera to nie aktualizujcie niczego.

Sam kupiłem dzieciakom parę miesięcy temu (dostali go pod choinkę 3 tygodnie temu) tor carrera go+. Był to outlet, więc cenowo całkiem nieźle w porównaniu z nowym, jednak musiałem go sprawdzić przed zapakowaniem na prezent. Chłopaki posiadali już jeden tor GO i chciałem im go rozbudować + dodać element gry (ale nie na apce). Długo się zastanawiałem czy jednak go nie zwrócić, ostatecznie został i mimo wad jest fajnie :)

Ponieważ apka nie jest dostępna na nowe androidy, wygrzebałem z komórki jakiś stary telefon. Aplikacja i tak miała problemy z działaniem, ale pomyślałem, że chociaż zaktualizuję firmware toru. Wyglądało to tak samo jak napisał @sidi666. Dodatkowo:
- tuż po aktualizacji pit stop przestał działać, a jego światła nie zawsze wskazywały to co powinny, lub nie działały,
- po dłuższym okresie od wyłączenia pit stop zaczął działać prawidłowo, ale czasami diody led jakby nierówno się palą, zacinają się,
- błędy sygnalizacji dźwiękowej, jakby łapała zwiechy - po wygranej nie zawsze są fanfary, przy usterce i konieczności zjazdu do pit stopu, też nie zawsze jest sygnalizacja dźwiękowa. Nie zawsze jest dźwięk okrążenia, ale liczą się chyba prawidłowo. Nie jest to kwestia drobnych incydentów, te dźwięki po prostu nie działają prawidłowo cały czas. Podłączałem słuchawki i jest tak samo, więc to soft.

Od początku zakładałem, że dzieciaki nie będą używać apki, osobiście uważam, że pit stop na torze jest fajniejszy. Aktualizację chciałem zrobić ze względu na to, że myślałem że umożliwi to wybór dźwięków (jedna z opcji jednostki zasilającej), ale potem znalazłem info, że to nigdy nie działało. Support Carrera nigdy nie odpowiedział na moje pytanie.

Istnieje aplikacja nieoficjalna SmartRace for Carrera Go Plus (specjalna wersja). Kontaktowałem się z developerami i niestety:
- nie ma zaimplementowanych mini gier (z tego co się orientuję, pit stop wtedy w ogóle nie działa, a przy np awarii silnika normalnie okrążenia nie są zliczane);
- brak wersji na Android TV - można ewentualnie rzutować ekran telefonu na TV, ewentualnie kombinować z plikiem APK.
ODPOWIEDZ