Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

AMG Mercedes SLS no.97

Tematy związane z samochodami, ich przebudową, naprawą. Tu możesz się podzielić doświadczeniami z przebudową samochodów, tworzeniem nowych oraz ich tuningiem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

AMG Mercedes SLS no.97

Post autor: DeathThorn »

Dziś przyjechały najnowsze nabytki w skali 1:43. Oba auta to Chińska firma Top Racer :) Autka analogowe w skali 1:43 fabrycznie ze światłami z przodu i miejscem na oświetlenie z tyłu. Auta super wykonane oponki gumowe ściągane. Prowadnica i flaga ruchome tak jak w skalach 1:32 i co najważniejsze idealnie pasuje do Carrera GO :) i oryginalne szczotki od GO pasują idealnie :)

AMG Mercedes SLS No.97 => Top Racer nr: TR-C37 ( 2017 rok )

Obrazek

Autko dostarczone w pudełku z plexi na podstawce

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Po otwarciu wnętrze z płytką z rezystorem obsługującą światła, oraz przednia płytka ze światłami

ObrazekObrazekObrazek

Na tył zrobiłem płytkę z czerwonymi ledami i podpiąłem w gotowe i czekające miejsca na płytce w aucie

Obrazek

Teraz mam autko ze światłami z przodu i z tyłu :twisted: :twisted:

Obrazek

i na koniec NAJWAŻNIEJSZE :) Nowe autko kosztuje 19,08 PLN + przesyłka :) na Allegro (oba auta razem z przesyłką kosztowały mnie 49,16 PLN)
Awatar użytkownika
dsrc
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 86
Rejestracja: 20 lut 2018, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: AMG Mercedes SLS no.97

Post autor: dsrc »

No bardzo ladne te autko. Ta chinska firma robi tez 1:32 ?
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: AMG Mercedes SLS no.97

Post autor: DeathThorn »

Jeszcze nie , ale to mloda firma kto wie :) ale UWAGA ROBIA SYSTEM DIGITAL 1:43 NA 6 AUT NA TORZE :) Tak jak Carrera Digital 132 :)
Awatar użytkownika
dsrc
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 86
Rejestracja: 20 lut 2018, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: AMG Mercedes SLS no.97

Post autor: dsrc »

No spoko, poczekamy zobaczymy, brakuje na rynku slot carow jakiejś alternatywy dla drogich scletriksów i carrera. Ale patrząc na amazona to dałeś jakoś okazyjnie mało za te samochodziki :)
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: AMG Mercedes SLS no.97

Post autor: DeathThorn »

Jak się kupuje kontener to zawsze z chin za grosze kupujesz :)

http://allegro.pl/sportowe-wyscigowe-au ... 05486.html

a na rynku jest od zajebu slotcarsów alternatywnych ze wszystkich skal i w groszowych cenach tylko trzeba szukać do tego głownie jest ebay.com
bo w Polsce to zapomnij :)
Awatar użytkownika
dsrc
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 86
Rejestracja: 20 lut 2018, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: AMG Mercedes SLS no.97

Post autor: dsrc »

A co w takim razie polecisz z takich tanich alternatyw ? bo ja szczerze mowiac nie mam pojecia a i na ebay zadnych tanich nie znalazlem. Owszem sa samochody slot car w skali 1:32 roznych firm ale tanich nie widzialem.
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: AMG Mercedes SLS no.97

Post autor: DeathThorn »

to zalezy co rozumiesz przez pojęcie tani slotcars

dla mnie tani slotcars w 1:32 to w analogach auto do 140 pln :) na digitale nie patrze bo tylko carrera i tak mnie interesuje jesli chodzi o digital
a tak to kupuje rozne analogi okazyjnie i przerabiam sobie :)

mam rzeczy z chipowane pod digital 132 których carrera nigdy na oczy nie widziała :)
Marychu
Starter
Starter
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2023, 22:45

Re: AMG Mercedes SLS no.97

Post autor: Marychu »

Hej, prawdopodobnie kupiłem te same autka tylko na moim torze nie działają. Mam tor carrera go plus i jak podam prąd to światła blysna i wywala błąd. Jakoś da się to rozwiązać?
dodo02
Starter
Starter
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2024, 12:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: AMG Mercedes SLS no.97

Post autor: dodo02 »

Nie wiem czy to jeszcze aktualne i w dodatku trochę OT, ale sam jestem zainteresowany taką konfiguracją :) Jestem początkujący, ale też niedawno moi synowie dostali Carrera GO+ (Start the Race DTM 66013). Niestety nie potrafię znaleźć żadnej oferty z tymi samochodami.

Ja zauważyłem wywalenie błędu na torze w dwóch przypadkach:
  • Kiedy na jednym torze znajdą się dwa samochody, nie zawsze od razu, dopiero po ruszeniu - podejrzewam zbyt duże obciążenie. Dla porównania na normalnym GO, który też mamy (Carrera GO!!! - Build 'n Race Racing) dwa samochody na jednym torze jeżdżą bez problemu.
  • Kiedy nastąpi zwarcie - zazwyczaj gdy samochód wypada z toru (obkręci go), lub czasami na skrzyżowaniach. Sprawdzałem dość dokładnie przy jakim kącie obrotu następuje błąd i zawsze było to przy zwarciu szczotek - jedna dotyka obu szyn.
Z tego co pamiętam w instrukcji do GO+ jest nawet napisane, że jednostka posiada zabezpieczenie przeciwzwarciowe i przeciwprzeciążeniowe. Wnioskuję, że samochód o którym mowa może generuje zbyt duże obciążenie dla pojedynczego toru i dlatego tak się dzieje, trzeba by sprawdzić multimetrem jaki jest pobór prądu dla oryginalnego Carrera Go i tego z postu. Może jest uszkodzony i ma jakieś zwarcie?
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: AMG Mercedes SLS no.97

Post autor: DeathThorn »

no carrera Go+ to jest dramat :)

zwykla carrera go + jakies dodatki aplikacyjne po co to komu ???
jak chcesz zostac przy skali 143 to kup zwykle go i dostosuj sobie sam jak chcesz wszystko
bramke foto mozna zrobic samemu , kompa podpiac pod tor i masz wlasny niezawodny system
tor na 4 paski tez latwo mozna zbudowac w go :)
dodo02
Starter
Starter
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2024, 12:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: AMG Mercedes SLS no.97

Post autor: dodo02 »

No też dochodzę do wniosku, że to dramat. Opisałem w innym poście co dała mi aktualizacja firmware. Dziś np. nie było sygnalizacji świetlnej, że jest awaria silnika u syna i tak jeździł z przerwami aż zaskoczył prawidłowo dźwięk w którymś momencie.

Kupiłem ten tor po długim namyśle i czytaniu wielu zagranicznych recenzji itp. Ogólnie sumarycznie ludzie pisali na "plus" bo dawał dodatkowy fun. I rzeczywiście uważam że out of the box jest dużo fajniej niż z klasycznym GO, jednak można to traktować jako półprodukt ze względu na błędy i stabilność. Mam świadomość, że Digital to jest dopiero zabawa, ale na razie pozostajemy w strefie zabawy dla dzieci (niestety :D ). Po obejrzeniu Waszych wyścigów z WawaRace widzę, że na zwykłym GO można zrobić naprawdę dużo włącznie z własnym pit stop i kopią wersji GO+ wedle własnych wymagań :)

Jeśli chodzi o samochody i zwarcie o którym pisałem, gdy samochód obróci na zakręcie. Moich synów strasznie frustrowało to że wywalany był wtedy błąd i oba samochody stawały. Żeby wznowić wyścig wystarczy usunąć zwarcie i nacisnąć "+" na jednostce. Wyścig jest wznawiany bez kasowania okrążeń. Poradziłem sobie z tym tak, że tylną część szczotek zgiąłem na pół do góry i mocno zagniotłem, czyli można powiedzieć że skróciłem je o połowę. Ale tylko tylne wąsy, przednie zostawiłem oryginalnie, nieznacznie je poszerzając. Dziś chwilę się bawiliśmy i zero problemów, samochody jeździły bokiem a nawet tyłem i ani razu nie wyskoczył błąd.
ODPOWIEDZ